تاریخ انتشار ۹۵/۱۲/۰۶

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از زیرو کلاینت ها، آماده سازی سریع زیرو کلاینت و مقدار هزینه عملیاتی کم استفاده از آن است. در واقع زیرو کلاینت ها جز تجهیزات plug and play می باشد و به شکل پیش فرض تنها به زمان محدود و کمی جهت نصب و حدود چند ثانیه جهت بوت شدن زمان نیاز دارد. زیرو کلاینت پس از وصل شدن به صفحه نمایش و تجهیزات دیگر مانند موس، صفحه کلید ایجاد شده است. آماده سازی سریع زیرو کلاینت سبب شده است جهت بخش ها و اموری که نیاز به تجهیز سریع سازمانی دارد مورد استفاده قرار گیرد.
زیرو کلاینت ها در شرایط گوناگون از مراکز آموزشی تا بیمارستان ها و سازمان های دولتی مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از بخش دسکتاپ مجازی سازی شده جهت طیف گسترده ای از نیازهای سازمانی را تامین می کند.

 

هزینه عملیاتی استفاده از زیرو کلاینت

هزینه عملیاتی استفاده از زیرو کلاینت

هزینه عملیاتی استفاده از زیرو کلاینت

ایجاد یک دید کلی با استفاده از زیرو کلاینت تصویر روشن و با کیفیت و با داده های ایمن برای سازمان ها ایجاد می کند تا مقدار هزینه های مالکیت را کاهش دهد و نداشتن بخش متحرک و همچنین مصرف انرژی پایین آنها و نداشتن تلفات حرارتی در زیرو کلاینت تضمین کننده عمر بیشتر این تجهیزات بوده (بیش از ۱۰ سال) و مقدار اطمینان بیشتری نسبت به کامپیوترهای قدیمی را در بردارد.

زیرو کلاینت ها بی نیاز از نگهداری سمت کاربر هستند (خود دستگاه نیازی به مراقبت نرم افزاری و نگهداری ندارد) و علاوه بر این مقدار فضای کمی را نسبت به کامپیوترهای قدیمی اشغال کرده و برای مراکزی که فضای تجاری آنها ارزش دارد هزینه کمتری نسبت به کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ ها تامین کرد و تقریبا ۹۵ درصد کمتر نسبت به پی سی های شخصی انرژی استفاده می کند.
پی سی ها به نگهداری زیادی نیاز دارد و چناچه سخت افزار این بخش صدمه ببیند باید قطعات آن تغییر و برنامه ها به روز شوند. بخش نگهداری این سیستم ها مسئولیت زیادی را بر بخش مدیریت می گذارد و باید سالیانه مبالغی را جهت نگهداری و رسیدگی هر یک از این بخش ها در نظر بگیرند. در صورتی که زیرو کلاینت ها به دلیل عدم نیاز به نگهداری می تواند فراغت بهتری هم برای کارکنان بخش آی تی و هم مدیران آن ایجاد کند. بیشتر مدیران بر این باورند که زیرو کلاینت بسیار کارآمد و آسان بوده و اجرای آن جهت امور سازمانی به هزینه کمتری نسبت به پی سی ها در بر می گیرد. مقدار برق مصرفی زیرو کلاینت ها در حدود ۴ تا ۲۰ وات می باشد(با توجه به مدل و کاربری متفاوت است).

از فروشگاه محصولات زیرو کلاینت دیدن فرمایید.