تفاوت زیرو کلاینت و تین کلاینت؟

زیرو کلاینت و تین کلاینت  هابیشتر برای سرورهای مبتنی بر (VDI (Desktop Virtualization طراحی‌شده‌اند اما فرقی هم بین این دو دستگاه وجود دارد که در این مقاله بیان می‌شود.

برای مطالعه تخصصی هر یک از این دستگاه‌ها مقاله زیرو کلاینت چیست و تین کلاینت چیست را بخوانید.

در ابتدا به‌طور مختصر به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

تین کلاینت

تین کلاینت برای VDI مایی به کار می‌رود که  از سیستم‌عامل‌های open source  استفاده می‌کنند و به‌صورت End Opint  کار می‌کنند.

اکثر سیستم‌عامل‌هایی که در این دستگاه به کار می‌رود Linux base وWindows بوده ونکته ای که اینجا باید به آن اشاره کرد این است که تین کلاینت‌هایی که از نسخه سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کنند ممکن است به ویروس آلوده شوند ولی سیستم‌عامل‌های لینوکس هرگز دچار ویروس نمی‌شوند.

زیرو کلاینت

زیرو کلاینت هم از یک سیستم‌عامل و یک پردازنده قدرتمند استفاده می‌کنند. به‌طور خیلی معمول از پروتکل‌های PCoIP , HDX, or RemoteFX  که  مختص VDI هستند استفاده می‌کند.در دستگاه تین کلاینت اکثر پردازش‌هایی که عمل رمزگشایی رو انجام می‌دهند در یک سخت‌افزار اختصاصی انجام می‌شود.درنتیجه  ازنظر سرعت و کارایی بسیار به تراز انجام این عمل در محیط‌های نرم‌افزاری شبیه است.سرعت زیرو کلاینت‌ها ازنظر بوت شدن بسیار بالاست به‌طوری‌که کمتر از دو ثانیه بوت می‌شوند.و اینکه در مقابل ویروس مقاوم هستند.یک نکته‌ای دیگر اینکه زیرو کلاینت‌ها نیاز به تعمیرات دوره‌ای کمتری دار ندوزمان به‌روز رسانی بالایی دارند.

حال می‌پردازیم به:

تفاوت میان زیرو کلاینت و تین کلاینت

قابلیت کار در محیط | configuration (پیکربندی) | نحوه اتصال آن‌ها

در دستگاه thin clint به‌طورمعمول چندین اتصال به‌صورت VDI ایجاد می‌شود و یک ابزار مدیریت مرکزی وجود داردکه به‌علاوه اینکه ارتباط را مدیریت می‌کند به نحوی هم در به‌روزرسانی نظارت دارد.اما درZero Clients فقط یک ارتباط یا دو ارتباط به‌صورت هم‌زمان با Citrix و  VMware می‌توان ایجاد کرد و به ابزاری برای مدیریت مرکزی نیاز ندارد.

بهترین مقاله فارسی مقایسه سیتریکس و هورایزن

در دستگاه Thin Client برای کانفیگ یا پیکربندی از یک قالب یا محتوا استفاده می‌شود که این ابزار مدیریت دستگاه را راحت‌تر می‌کند برای به‌روزرسانی کار بسیار راحت‌تر است.در زیرو کلاینت کانفیگ کردن به آسانی انجام می‌شود وبِ روز رسانی پروتکل‌ها به‌راحتی انجام می‌شود.نکته قابل‌توجه اینکه می‌توان به‌روزرسانی را درزمانی خارج از زمان استفاده یوزرانجام داد بدون اینکه کاربر تغییراتی را مشاهده کند.

تفاوتی که ذکر شد قابلیت کار تین کلاینت و زیرو کلاینت بود که در زیر راجع به آن توضیحاتی را بیان می‌کنیم.

در این قسمت باید نیازهای کاربر را شناسایی کرد و این امر مهمی برای کار با دستگاه‌های زیرو کلاینت و تین کلاینت است.در تین کلاینت این ابزار به‌صورت کاملاً انعطاف‌پذیر برای کاربر طراحی‌شده است.ادمین های شبکه و مدیران بخش IT به‌آسانی می‌توانند با آزاد کردن نرم‌افزارهای کاربردی مناسب برای کاربر میزان دسترسی به ابزار برنامه‌های کاربردی مثل مایکروسافت آفیس ویا برنامه‌های گرافیکی را قادر سازند.به‌علاوه یوزر می‌تواند از ابزارها و نرم‌افزارهای نصب‌شده روی سرور مثل مرورگر یا maile browser و… استفاده کند.

در زیرو کلاینت یوزر فقط از برنامه‌های روی دسکتاپ می‌تواند استفاده کند ولی خب نرم‌افزارهای گرافیک بالا را هم پشتیبانی می‌کند.همچنین می‌توان گفت زیرو کلاینت مناسب برای افرادی است که برای کار با نرم‌افزارهای گرافیکی نیاز به گرافیک با دقت بالا دارند.

یک مقایسه کلی که می‌توان از نتیجه مباحث بالا گرفت این است که تین کلاینت برای محیط‌هایی که از چند پروتکل استفاده می‌کند مناسب است و دارای پشتیبانی بهتر در محیط کاری است.

زیرو کلاینت به آپدیت کمتری احتیاج دارد,برای مکان‌های CAD بسیار مناسب و ایده آل است و دارای عملکرد خوبی در ویدیو است.

 

گردآوری و تنظیم مجموعه شرکت های مهندسی دانش بنیان رها