تین کلاینت

انواع تین کلاینت

آیا میدانستید راهکاری بهینه تر، مقرون به صرفه تر، پایدار تر، ایمن تر، با بازدهی بیشتر نسبت به مینی کامپیوتر ها برای مجموعه شما وجود دارد،

و آن هم استفاده از زیرو کلاینت ها است، لطفا از صفحه زیرو کلاینت بازدید کنید و چنانچه مناسب مصرف شما نبود به صفحه تین کلاینت برگردید،

ضمنا مشاورین ما در خدمت شما هستند، با ما تماس بگیرید.

تین کلاینت،مینی کامپیوتر، مینی پی سی چیست

مینی کامپیوتر، تین کلاینت(کاربر لاغر) ، مینی پی سی همگی به یک معنا و کاربرد هستند، یعنی رایانه ی کوچک و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، صرفا نام های متفاوت برای یک دستگاه هستند و همانند یک کامپیوتر معمولی دارای انواع سخت افزار (RAM,CPU, Storage,…) هستند، تولید کنندگان این رایانه های کوچک، برای اینکه بتوانند محصولات کوچکتری عرضه کنند، مجبور به حذف یا تغییر شکل برخی از سخت افزارهای یک رایانه ی معمولی هستند که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

 • CPU: اغلب تولید کنندگان برای جا دادن پردازشگر در دستگاه خود مجبور به حذف خنک کننده پردازنده میشوند، که برای این منظور مجبور به استفاده از پردازنده هایی با توان کمتر هستند تا نیاز کمتری به خنک سازی داشته باشد، دقت داشته باشید که به عنوان مثال یک سی پی یو i5 داخل یک مینی کامپیوتر با یک سی پی یو معمولی i5 که روی رایانه های معمولی قرار دارد متفاوت است و توان پردازشی کمتری دارد و همینطور سایز کوچکتری دارد و البته کم مصرف تر است و حرارت کمتری تولید میکند. و البته لازم به ذکر است برای کاهش حجم، تولید کننده ها سوکت پردازنده را نیز از روی مادر برد حذف کرده و پردازند ه را به صورت آن برد (روی برد) استفاده میکنند که قابلیت تغییر و تعویض سی پی یو را از مینی کامپیوتر ها میگیرد،
 • RAM: رم یا حافظه ی اصلی اغلب مینی کامپیوترها از نوع لپ تاپی میباشد که بتواند سایز کوچکتری داشته باشد و تفاوتی از نظر عملکرد با رم رایانه های معمولی ندارد (معلولا باس کمتری نسبت به رایانه های معمولی دارند)
 • Storage: در اغلب مینی کامپیوترها امکان اتصال هارد دیسکهای معمولی ۳٫۵ اینچی وجود ندارد و بایستی از نوع لپ تاپی که ۲٫۵ اینچی میباشد استفاده کرد، بدیهی است که این مورد نیز به خاطر کوچک کردن سایز دستگاه اتفاق افتاده است، لازم بذکر است که هاردهای لپ تاپی نیز مانند هاردهای بزرگتر بازدهی یکسانی دارد فقط به جهت کوچکتر شدن از تکنولوژی بالاتری برخوردارند که همین مساله باعث افزایش قیمت آنها شده است، اما بهترین گزینه استفاده از حافظه های اس اس دی ( S.S.D ) در مینی کامپیوتر ها میباشد که در دو نوع M2 و SATA موجود میباشد که سرعت و عمر مفید بسیار بالاتری در مقایسه با هارد دیسک ها دارد و طبیعتا قیمت بیشتری نیز دارد.
 • Mother Board: مادر برد دستگاهها نیز مشمول همین کوچک سازی میشود که در این راستا برخی از پورتهای خود را مانند پورت سریال، پورت کام، تعداد یو اس بی ها، امکانات آور کلاکینگ، و … از ویژگیهای خود را ناچارا از دست میدهد، اما از آنجایی که مینی کامپیوترها معمولا برای مصارف اداری و مشخص استفاده میشوند، این حذفیات مشکل ساز نمیشود و حتی در برخی از مینی کامپیوترهای خاص پورتهای مذکور به تعداد کمتر وجود دارند.
 • POWER: مصرف برق مینی کامپیوترها به دلیل تغییرات فوق بسیار کاهش میابد به طوریکه معمولا حدود ۲۰-۵۰ وات مصرف انرژی دارند که این مورد نیز باعث میشود که پاور(منبع تغذیه) دستگاه نیز کوچکتر شود و معمولا پاور مینی کامپیوترها به صورت پاورهای لپ تاپی بیرون آنها قرار میگیرد.
 • Optic Drive: درایو نوری(مثلا دی وی دی رایتر) نیز معمولا در مینی کامپیوترها وجود ندارد، مگر در انواع بزرگتر آنها (میان سایز ها) که در صورتیکه نیاز به استفاده از سی دی یا دی وی دی باشد، میتوان از انواع درایوهای نوری اکسترنال(پورتابل) استفاده کرد.
 • VGA: کارت گرافیک اغلب مینی کامپیوترها به صورت مجتمع در پردازنده میباشد به عنوان مثال پردازنده های اینتل دارای کارتهای گرافیک داخل پردازنده هستند، که قطعا از توان پایین تری در مقایسه با رایانه های رومیزی برخوردارند .کارتهای گرافیکی مینی کامپیوترها حافظه ی جدا ندارد و حافظه ی مورد نیاز خود را از رم (حافظه ی اصلی) دستگاه به اشتراک میگیرند، البته در برخی از انواع خاص مینی کامپیوترها کارتهای گرافیک مجزا نیز وجود دارد که باز هم از نظر پردازشی ضعیف تر از انواع معمولی کارتهای گرافیک رایانه های رومیزی هستند.

مزایای تین کلاینت، مینی کامپیوتر:

 1. مصرف برق پایین : حدود ۲۰-۵۰ وات مصرف برق مینی کامپیوترها است که در مقایسه با مصرف ۲۰۰-۳۰۰ واتی کامپیوترهای معمولی، استفاده از مینی کامپیوترها ۶۰ درصد صرفه جویی در مصرف انرژی به دنبال خواهد داشت.
 2. عمر بیشتر : معولا دو برابر کامپیوترهای معمولی عمر میکنند که دلیل آن حذف قطعات مکانیکی مانند فن و هارد دیسک است (البته برخی از مشتریان برای کاهش قیمت به جای انتخاب اس اس دی، هارد لپ تاپی انتخاب میکنند که معمولا ۴-۶ سال عمر میکند).
 3. فضای فیزیکی اشغالی کمتر: سایز مینی کامپیوتر در مقایسه با کامپیوتر معمولی بسیار کوچکتر است.
 4. پایداری بیشتر: به دلیل اینکه کلیه ی سخت افزار مینی کامپیوترها توسط یک کمپانی اسمبل شده و بعضا حتی نیاز به درایور نرم افزاری هم ندارند، و طبق یک استاندارد مشخص مونتاژ شده اند ضریب پایداری بیشتری نسبت به یک کامپیوتر دارد.

قیمت RAM    S.S.D   H.D.D

 

                                                               RAM

۸GB DDR3L 1600۱۹۰,۰۰۰یکسال
۴GB DDR3L 1600۱۱۰,۰۰۰یکسال
۲GB DDR3L 1600۵۰۰۰۰یکسال

                                                               SSD

۲۵۶GB ۲۸۵۰۰۰یکسال
۱۸۰GB ۲۵۰۰۰۰یکسال
۱۶۰GB ۲۱۰۰۰۰یکسال
۱۲۸GB۱۹۰۰۰۰یکسال
۸GB ۵۰۰۰۰یکسال
۱۶GB ۶۰۰۰۰یکسال
۳۲GB ۸۰۰۰۰یکسال
۶۴GB۱۲۰۰۰۰یکسال

                                                               HDD

۱TrGB 2.5″ SATA۱۹۵۰۰۰یکسال
۵۰۰GB 2.5″ SATA۱۶۵۰۰۰یکسال
۱۶۰GB 2.5″ SATA۹۰۰۰۰یکسال
۸۰GB 2.5″ SATA۸۵۰۰۰یکسال