دورکاری برای کارمندان

دورکاری برای کارمندان به معنای انجام کارها و وظایف بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل کار است.
با پیشرفت تکنولوژی‌ها جدید در دنیای امروز، صاحبان کسب و کار و کارفرمایان از امکانات انعطاف پذیر و آسان برای بهبود و سرعت بخشیدن به کارها استفاده می‌کنند که دورکاری یکی از این کارها است.
کارمندان در دورکاری می‌توانند در خانه یا هر جای دیگر به انجام کارهای خود بدون رفتن به شرکت یا اداره بپردازند.
دورکاری برای کارمندان دارای مزایایی است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

مشاوره با پشتیبانی شرکت رها

مزایای دورکاری برای کارمندان

کاهش هزینه ها
کارمندان برای رفتن به محل کار نیاز به پرداخت هزینه ندارند و این کار موجب صرفه‌جویی و مدیریت هزینه‌ها برای آن‌ها می‌شود.

کاهش اتلاف زمان
کارمندان برای رفتن به کار نیاز به زمانی برای رسیدن به محل کار دارند اما در دورکاری کارمندان نیاز نیس زمانی را صرف رفتن و برگشتن از کار کنند در نتیجه زمان استراحت بیشتری می‌توانند داشته باشند.

افزایش انعطاف پذیری
کارمندان برای انجام کارها می‌توانند براساس معیارهای خود در هر زمان که توان و انگیزه کار کردن را دارند اقدام به انجام کارهای محول شده کنند.
در دورکاری کارمندان لازم نیست در زمان اداری کارها را تمام کنند می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز به انجام کارها بپردازند.

کاهش حواس پرتی
کارمندان می‌توانند کارهای خود را به دور از استرس و حواس پرتی در محیط کار که دائم به دلیل صحبت همکاران یا وقایع در اداره اتفاق می افتد انجام دهند.
در دورکاری، کارمندان می‌توانند در محیطی آرام و به دور از موقعیت های استرس زا و افراد با دقت و تمرکز به کار های خود بپردازند و امکان اشتباه را به کمترین میزان برسانند.

کارمند دورکار موفق

۵ نکته برای داشتن یک دورکاری موفق

با رعایت کردن و تقویت چند نکته شما می‌توانید به یک کارمند موفق در دورکاری تبدیل شوید.

 • افزایش مهارت حل مسئله
  کارمندان به دلیل دورکاری و دور بودن از همکاران خود ممکن است در برابر انجام کارهای معمول خود دچار چالش شوند.
  کارمندان با تقویت مهارت حل مسئله می‌توانند راحت تر از مسائل و مشکلات به وجود آمده به تنهایی حل کنند.
 • ارتباط مستمر و مرتب با دیگران
  داشتن ارتباط مستمر با کارفرمایان می‌تواند باعث ایجاد اعتماد بیشتر بین شما شود.
  کارها از جانب کارفرما نظارت می شود و در صورت بروز مشکل زودتر مطلع می شوید.
 • تعیین مرز خانه و کار
  شما در زمان دورکاری باید به زمان نیز توجه کنید مثلا تمام وقت و زمان خود را از صبح تا پایان شب برای انجام کار ها نگذارید یا چون دور از محل کار هستید کار هارا فراموش نکنید و فقط به فکر کارهای خانه باشید وگرنه مرز بین زندگی و خانواده با کار شما از بین می‌رود و موجب افراط و تفرط می شود. تعادل را بین این دو رعایت کنید.
 • همکاری با دیگر همکاران
  کارمندان باید جدا از انجام کارها به صورت مستقل، بتوانند با اعضای تیم خود که شامل همکاران می‌شود هم در زمان دورکاری تعامل برقرار کنند زیرا باعث بهتر انجام شدن کار ها می‌شود و می‌توانند خلاقانه تر مسائل را حل کنند.
 • مهارت های ارتباطی با افراد
  شما در زمان حضور در محل کار با همکاران خود به طور مستقیم در ارتباط هستید، وقتی با دوستان و همکاران صحبت می‌کنید با توجه به زبان بدن و حرکات می‌توانید بفهمید موضوعی که مطرح شده یا صحبتی که شده به شوخی گفته یا به طور جدی یا تمایل به انجام کاری دارد یا خیر؟
  اما در ارتباطات دورکاری به دلیل نداشتن حضور فیزیکی باعث می‌شود که شما درک نکنید منظور دوست یا همکار شما چه بوده است از این رو تقویت مهارت ارتباطی از راه دور نیز می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر با همکارن خود ارتباط برقرار کنید.

آیا کارمندان نیاز به مهارت فنی خاصی دارند؟

بله. کارمندانی که اقدام به انجام دور کاری می کنند برای انجام کار ها در بسترهای اینترنتی و فناوری اطلاعات باید دارای مهارت های مورد نیاز باشند .

درنتیجه دورکاری برای کارمندان باعث می‌شود کارمندان با انگیزه بتوانند به انجام امور برسند و خطاها و اشتباهات ناشی از حواس پرتی کاهش پیدا کند.
باعث کاهش چشمگیری در صرفه جویی از هزینه های کارمندان می‌شود.

دانلود pdf دورکاری برای کارمندان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]