نحوه ی کار با افزونه ی Chrome Remote Desktop

امکان جدیدی را که برای شما معرفی می کنیم دسترسی به هر کامپیوتری را در سیستم عامل های ویندوز ، مک ، لینوکس یا کروم را از طریق موبایل یا کامپیوتر آسان کرده است .

با این سرویس شما می توانید به هر کامپیوتری مانند زمانی که پشت آن نشسته اید دسترسی داشته باشید. این قابلیت زمانی که می خواهید به کامپیوتر دیگران متصل شده و به رفع عیب بپردازید می تواند بسیار کاربردی باشد.

از همه بهتر این که استفاده از این سرویس و اجرای آن ساده‎تر از آن چیزی است که تصور آن را می‎کنید. در حقیقت تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که این سه مرحله شرح داده شده در ادامه را انجام دهید:

  • در قدم اول باید Chrome Remote Desktop را در کامپیوتر میزبان نصب نمایید  برای این کار مرورگر کروم را نصب و اجرا نمایید و به صفحه Chrome Remote Desktop app در Chrome Web Store  بروید و بر روی دکمه Add to Chrome کلیک کنید. بعد روی Add app کلیک کرده و در نهایت روی آیکون Chrome Remote Desktop که در صفحه نمایش شما ظاهر شده است کلیک کنید تا اجرا شود.

در استفاده های بعدی می توانید با تایپ chrome:apps داخل نوار آدرس مرورگر در سیستم مک ، ویندوز یا لینوکس این آیکون را پیدا کنید . اگر از کروم بوک استفاده می کنید تنها کافی است در بخش app launcher آیکون Chrome Remote Desktop را بیابید.

۱- بار اول که این برنامه را باز می کنید از شما می‎خواهد تا برای مشاهده کامپیوتر شما و مدیریت پیغام‎های چت اجازه دسترسی صادر کنید. برای صدور مجوز روی Allow کلیک کنید سپس صفحه اصلی این اپلیکیشن باز می شود و دارای دو گزینه است :

  • تنظیم برنامه برای شخصی دیگری که بتواند از راه دور به کامپیوتر شما متصل شود که دارای دو گزینه است Share برای میزبان  و Access برای میهمان . بعد از انتخاب Share از شما می خواهد که یک فایل با پسوند msi را دانلود کنید  بعد از دانلود پین قابل مشاهده است . و وقتی Access را انتخاب نماییم فقط باید پین میزبان را وارد کرده و متصل شویم.

  • تنطیم آن برای خود شما تا بتوانید از راه دور به آن متصل شوید.

در سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس از شما می خواهد تا دومین برنامه میزبانی دسکتاپ را دانلود نموده و نصب نمایید .


۲- بعد از پایان نصب باید برنامه Chrome Remote Desktop را باز کرده و نوع اتصال مورد نظر خود را انتخاب کنید و به همان بخش وارد شوید .

اگر قصد داشته باشید سیستم خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهید تا از راه دور به آن متصل شود، یک کد ۱۲ رقمی‎ را مشاهده خواهید کرد. اما اگر کامپیوتر خود را برای دسترسی شخصی از راه دور تنظیم کرده باشید، این فرصت را خواهید داشت تا یک پین سفارشی ایجاد کنید.

برای دسترسی از راه دور شما باید برنامه را باز نگه دارید تا دیگران بتواند به شما دسترسی داشته باشند.

برای اتصال از راه دور شخصی بعد از این که پین را تنظیم کردید می‎توانید این برنامه  را ببندید. تا زمانی که کامپیوتر شما روشن باشد و خود کروم نیز در پس زمینه در حال اجرا باشد (که معمولا در حالت پیش فرض همیشه همین گونه است)، سیستم آماده است تا میزبان از راه دور دیگران باشد. فقط فراموش نکنید که تنظیمات Power Saving  را در حالتی تنطیم نمایید که کامپیوتر شما به حالت sleep  نرود.

زمانی که می خواهید دسترسی از راه دور شخصی را غیر فعال کنید می توانید گزینه Disable remote connections را انتخاب نمایید.


۳-  در این مرحله باید برقراری اتصال را انجام دهید برای این کار همان برنامه  Chrome Remote Desktop را در کامپیوتر مهمان نصب کرده همچنین می توانید از نسخه اندروید و IOS  آن  نیز استفاده کنید.

برنامه دسکتاپ به شما اجازه می‎دهد هم به اتصال شخصی خود دسترسی داشته باشید و هم دیگران می‎توانند یک اتصال از راه دور به کامپیوتر شما داشته باشند.

برای مورد اول شما باید به حساب کاربری گوگل خود وارد شوید و شماره پینی را که قبلا ایجاد کرده بودید را نیز به یاد داشته باشید. اما در مورد دوم، شما تنها به کد ۱۲ رقمی‎ نیاز دارید.

‎برنامه  موبایل نیز در حال حاضر تنها با اتصال شخصی کار می‎کنند. در این حالت نیز شما ابتدا باید به حساب کاربری گوگل خود وارد شوید و شماره پینی را که قبلا برای این اتصال ایجاد کرده بودید را وارد کنید.

*در حال حاضر این قابلیت با آی پی های کشور ما قابل استفاده نیست ولی آزمایش و تست قابلیت های جدید گوگل ما را بر آن داشت تا آموزش این مورد را با شما بررسی  کنیم  .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]