تاریخ انتشار ۹۵/۱۱/۲۲

امروزه زیروکلاینت ها یکی از مهم‌ترین وسایل مورد استفاده در بسیاری از ارگان‌ها و سازمان‌ها می‌باشند. زیرو کلاینت در یک شبکه می‌تواند هم به لحاظ کمی و هم کیفی مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از یک سرور واسط می‌تواند سبب توسعه زیرو کلاینت ها شود. زیرو کلاینت ها زمانی که به یک ریموت دسکتاپ سرور اتصال پیدا می‌کنند می‌تواند از منابع آن سرور بهره برداری نماید تا بتواند دسکتاپ سرور را روی زیرو کلاینت انتقال دهد.
زیروکلاینت سبب ایجاد بار نسبتا بالایی بر روی سرور می‌باشد، که جهت مدیریت بهتر بار زیرو کلاینت در شبکه های گسترده و بزرگ مجموعه ای از سرورها به نام مزرعه سروری اختصاص می‌یابد. استفاده از واسط ارتباطی یا همان سرور واسط ارتباطی مزرعه ای از سرور ها را به یکدیگر وصل می‌نماید که سبب عملکرد بهتر این بخش می‌گردد در واقع با سرور واسط می‌توان حجم زیادی از زیرو کلاینت ها را به یکدیگر متصل نمود این سرور واسط نام RD connection broker دارد.

به جهت این که سروری بتواند به عنوان یک نقش واسط را برای دسته ای از زیرو کلاینت ها داشته باشد باید دارای چند مشخص اصلی باشد. سرور واسط زیرو کلاینت باید به شکل role نقش میزان کردن جلسه ریموت دسکتاپ را برعهده داشته باشد، سرور واسط باید حتما عضوی از دامین باشد، سرور واسط باید به عنوان عضو محلی از دسته session broker computers باشد، سرور واسط زیرو کلاینت باید عضوی از گروه ( load- balanced rd session host server farm) ریموت دسکتاپ باشد.

زیروکلاینت و سرور واسط

زیروکلاینت و سرور واسط

 

از فروشگاه محصولات زیرو کلاینت دیدن فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]