تاریخ انتشار ۹۵/۱۱/۲۴

نکات نصب زیرو کلاینت روی یک سرور مرکزی-سخت افزار

زیرو کلاینت ها در واقع یک درگاه جهت اتصال به دیگر سرویس دهنده های مرکزی که آن می‌تواند یک سرور مرکزی باشد، است. سرور مرکزی جهت استفاده زیرو کلاینت می‌تواند یک کامپیوترشخصی و یا یک سرور مجازی و یا فیزیکی باشد(برای زیروکلاینت های خانواده VDI بایستی حتما مجازی سازی سرور داشته باشیم). مقدار برق مصرفی در زیروکلاینت ها بسیار پایین و در حدود سه الی ۳۰ وات می‌باشد(با توجه به نوع زیرو کلاینت ها و همچنین نوع کاربری متفاوت است). بنابراین نصب زیرو کلاینت ها بر روی یک سرور هزینه مصرف انرژی را نسبت به تعداد زیادی رایانه مجزا کاهش می‌دهد.
جهت نصب زیرو کلاینت روی یک سرور باید به این نکته توجه داشته باشیم که سرور مرکزی در واقع مغز اصلی فرماندهی و اجرایی برای دیگر بخش‌ها است بنابراین باید سعی کنید سرویس دهنده مرکزی که برای این بخش انتخاب می‌کنیم دارای بخش نرم افزاری و سخت افزاری مناسب باشد تا بتواند نیازهای شما را به نحو مطلوب شما را تامین نماید.

لذا در این خصوص (سخت افزار سرور برای زیرو کلاینت ها) بایستی موارد زیر را حتی المقدور تامین کنید:

 1.  حتما بایستی سیستم عامل‌ها (سیستم عامل‌های RDSH) و نرم افزارهای پرکاربرد در درایو SSD نصب شوند (ماشین هایی که ریموت دسکتاپ سرویس روی آنها راه اندازی نشده است را لزومی ندارد روی SSD نصب کنیم).
 2. تا جایی که تکنولوژی مادربرد سرور شما اجازه می‌دهد از RAM با بالاترین باس ممکن استفاده کنید(باس رم تاثیر به‌سزایی در راندمان کاری زیرو کلاینت ها دارد).
 3. چنانچه برای میزبان زیروکلاینت ها از رایانه ی رومیزی استفاده می‌کنید، دقت داشته باشید که مادربرد خوب (مجموعه شرکت‌های مهندسی دانش بنیان رها برند گیگا را پیشنهاد می‌کند) در پایداری و راندمان زیرو کلاینت ها تاثیر دارد.
 4. به جهت تامین امنیت اطلاعات، توصیه اکید می‌شود از رید بر روی سرور زیروکلاینت ها استفاده کنید و بهتر است پروفایل کاربران و اطلاعت در شیر استوریج باشد.
 5. برای تامین هر چه بیشتر پایداری، و با توجه به اینکه قیمت سرور به تعداد زیرو کلاینت ها سرشکن می‌شود، توصیه می‌شود که روی کیفیت سرور تا جای ممکن سرمایه گذاری کنید( کارشناسان فنی و مجرب مجموعه آماده ارائه مشاوره رایگان در این خصوص به تمامی مشتریان این تکنولوژی مفید هستند-با ما تماس بگیرید).
نکات نصب زیرو کلاینت روی یک سرور

نکات نصب زیرو کلاینت روی یک سرور

نکات نصب زیرو کلاینت روی یک سرور مرکزی(مجازی)-نرم افزار

 1. همیشه سعی کنید از بالاترین ورژن های‌ پرویزور ها استفاده کنید، درست است که اغلب آموزش‌های موجود در خصوص نصب و راه اندازی مربوط به ورژن‌های قبلی می‌باشد، اما بدانید که ورژن‌های جدید را نیز می‌توانید با همان آموزش‌ها نصب و استفاده کنید.
 2. از نصب VM-Tools بر روی ماشین‌های مجازی که قرار است به عنوان هاست زیرو کلاینت ها استفاده شوند، خودداری کنید.
 3. قبل از اقدام به نصب انواع آنتی ویروس و یا فایروال بر روی هاست زیرو کلاینت ها، ابتدا فایروال و آنتی ویروس پیش‌فرض خود سیستم را نیز خاموش کرده، سپس زیرو کلاینت ها را راه اندازی کنید، پس از اینکه از صحت عملکرد آنها مطمئن شدید، اقدام به نصب و روشن کردن برنامه های حفاظتی امنیتی کنید، و محدود سازی پورت‌های شبکه را برای آخرین مرحله بگذارید.
 4. مناسب ترین سیستم عامل‌ها برای استفاده بعنوان هاست زیرو کلاینت ها به ترتیب ۱-۲۰۱۶—۲-۲۰۱۲—۳-۱۰—-۴-۸.۱—–۵-۷—-۶-xp می‌باشند، پس در انتخاب مناسب ترین گزینه کوشا باشید.(۲۰۰۸ پیشنهاد نمی‌شود)
 5. هنگام نصب هر گونه نرم افزار بر روی هاست زیرو کلاینت ها(سرور) حتما توجه داشته باشید که سرور را از دسترس کاربران خارج کرده باشید و قبل از نصب برنامه سرور را حتما ری استارت کرده باشید و همینطور بعد از نصب هر برنامه.
 6. دسترسی کاربران زیرو کلاینت را حتی المقدور محدود نمایید و از دادن اعتبار administrator به کاربران حتی المقدور خودداری فرمایید.
 7. چنانچه در هر مرحله از نصب مشکلی پیش آمد و یا نیاز به مشاوره داشتید، کارشناسان فنی و مجرب مجموعه آماده ارائه مشاوره رایگان در این خصوص به تمامی مشتریان این تکنولوژی مفید هستند-با ما تماس بگیرید.

نکات نصب زیرو کلاینت روی یک سرور مرکزی(فیزیکی)-نرم افزار(مربوط به زیرو کلاینت های خانواده DDP و RDP)

 1. مناسب ترین سیستم عامل‌ها برای استفاده بعنوان هاست زیرو کلاینت ها به ترتیب ۱-۲۰۱۶—۲-۲۰۱۲—۳-۱۰—-۴-۸.۱—–۵-۷—-۶-xp می‌باشند، پس در انتخاب مناسب ترین گزینه کوشا باشید.(۲۰۰۸ پیشنهاد نمی‌شود)
 2. چنانچه نگران شکایت و مقاومت کاربران در استفاده از ویندوزهای سرور هستید، میتوانید دسکتاپ مجازی زیرو کلاینت های متصل به ویندوز سرور ۲۰۱۶ راب به ویندوز ۱۰ و ۲۰۱۲ را به ویندوز ۸.۱ تغییر دهید. با ما تماس بگیرید.
 3. دقت داشته باشید که پس از نصب سیستم عامل در موقع نصب درایور های سخت افزاری (گرافیک، صوت و …) حتما دقت داشته باشید که نصب را به صورت اتوماتیک و پیش فرض انجام ندهید، آنرا به صورت دستی انجام دهید و فقط درایور سخت افزار را نصب کنید و از نصب برنامه هایی که به صورت پیش فرض با درایور نصب می‌شوند(مانند ۳D mode  و ..)  جدا خودداری فرمایید.
 4. پس از نصب هر درایور سخت افزاری حتما سیستم را ری استارت کنید.
 5. هنگام نصب هرگونه نرم افزار بر روی هاست زیرو کلاینت ها(سرور) حتما توجه داشته باشید که سرور را از دسترس کاربران خارج کرده باشید و قبل از نصب برنامه سرور را حتما ری استارت کرده باشید و همینطور بعد از نصب هر برنامه.
 6. دسترسی کاربران زیرو کلاینت را حتی المقدور محدود نمایید و از دادن اعتبار administrator به کاربران حتی المقدور خود داری فرمایید.

از فروشگاه محصولات زیرو کلاینت دیدن فرمایید.