گرافیک

مجموعه شرکت‌های مهندسی رها آمادگی دارد تا همکار گرافیک به صورت تمام وقت و یا پروژه‌ای استخدام نماید. فاکتورهای مهم در استخدام گرافیست در مجموعه رها خلاقیت، علاقه به یادگیری و پیشرفت، وقت شناسی و روحیه کار تیمی است.

درخواست همکار گرافیک

هنر طراحی گرافیک

طراحی گرافیک هنر برقراری ارتباط بصری و یا ارتباط تصویری است که از ترکیب تصویرها، واژه‌ها و ایده‌ها شکل می‌گیرد تا اطلاعاتی را به تماشاگر برساند و به ویژه در او تأثیر مشخصی بگذارد. در واقع این هنر در اصل ایده و ترکیب‌بندی است که اکثر اوقات بین نوشته و تـصویر اتفاق می‌افتد و طراحی بیشـتر تقلید از طبیعت است. یا به عبارت دیگر می‌توان گفت طراحى گرافیک در واقع اصطلاحى است عام براى حرفه‌اى متشکل از طراحى حروف، تصویرسازی، عکاسى و چاپ به ‌منظور ارائه اطلاعات یا آموزش. هر اثر مى‌تواند نشانه باشد، مانند حروف الفبا؛ یا یک نظام نشانه‌اى دیگر را شکل دهد؛ مانند علائم جاده‌ای. علائم گرافیکى در کنار هم تشکیل تصویر مى‌دهند. در معنا حرفه انتخاب یا ساخت علائم و آرایش آنها بر یک سطح براى انتقال یک ایده و یک پیام است. گرافیک هنرى است که ترسیم کردن و نگاشتن عناصر اصلى آن ‌را تشکیل مى‌دهند. این رشته زیرمجموعه ارتباطات بصری و طراحی ارتباطات در نظر گرفته شده‌ است، اما گاهی اوقات اصطلاح طراحی گرافیک می‌تواند به خاطر اشتراکات فنی زیاد، به جای طراحی ارتباطات و ارتباط بصری استفاده شود.

همکار گرافیک کیست؟

طراح گرافیک یک مسئله حل کن خلاق است که می‌داند باید اول بفهمد، سپس نقشه کار را بکشد، آنگاه طرحی را اجرا کند که یک پیام خاص را با راه و روش تصویری و تخیلی برای مخاطبینی معین جهت ارتباط بیان کند. یک ارتباط تصویری به طراح گرافیکی نیازمند است که بتواند مطلع کند و مخاطبین خود را جذب کند. به همین جهت همکار گرافیک ایده و فکری را پرورش می‌دهد که بتواند با فرم‌های تصویری، محتوا را بیان کند. ایده و فکر در جریان عمل طراحی تولید می‌شود، که طی آن گرافیک تحقیق می‌کند، مرتب می‌کند، و اطلاعات را تفسیر می‌کند، هدف را معین، ایده‌ها را ابداع و یک شکل و شمایل تصویری جدید را خلق می‌کند.
امروزه این افراد اعم از تصویر، ویدئو و صدا در جامعه محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. این امر اهمیت جایگاه شغلی طراح را جهت به نمایش در آوردن اهداف شرکت به شیوه بصری جذاب برای ارائه به مخاطب را دوچندان نموده و این شغل به عنوان یک علم تخصصی شناخته می‌شود. در واقع یک طراحی گرافیکی یک رابط بصری بین مجموعه ما و مخاطب محسوب می‌شود و می‌تواند به عنوان ابزاری قدرتمند برای ارائه اطلاعات و یا آموزش استفاده شود. مسئله‌ای که در این‌جا بسیار مهم تلقی می‌شود وسعت تاثیر گذاری آن در مخاطب است. میزان تاثیری که یک مطلب با هر ابعاد و با هر موضوعی بر روی مخاطب می‌گذارد نه تنها به محتوی، بلکه با کیفیت کار هم رابطه‌ای مستقیم دارد.

طراح گرافیک کیست؟

کاربردهای طراحی گرافیک

بیشترین کاربرد طراحی گرافیک برای طراحی لوگو، مجلات، کتاب‌ها و روزنامه‌ها، تبلیغات، پوسترها، بیلبوردها، تجربه کاربری وب سایت و عناصر، علائم و بسته‌بندی محصولات است.

ابزارهای گرافیکی

همکار گرافیک با منابع نرم‌افزارهای گرافیکی بسیاری روبرو می‌شود و در شروع با این سوال مواجه می‌شود که با کدام نرم‌افزار کار کند؟ تعدادی از این ابزارها به شرح زیر است:

فتوشاپ یکی از پرکاربردترین و معروف‌ترین نرم افزارهای گرافیکی است. این نرم افزار به دلیل امکانات گسترده‌ای که دارد چه در زمینه طراحی گرافیک ثابت و چه در زمینه طراحی گرافیک متحرک نیاز بسیاری از کاربران در این رشته را برطرف می‌کند.

ایلاستریتور هم یک نرم افزار قدرتمند گرافیکی است که که مورد علاقه طراحان گرافیک حرفه‌ای است. همچنین جزو یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی لوگو است.

کورل دراو یکی دیگر از نرم افزارهای محبوب گرافیکی است که در آن امکان استفاده از گرافیک‌های برداری و پیکسلی برای کاربر وجود دارد.

ایندیزاین نرم افزار گرافیکی است که بیشتر در زمینه صفحه آرایی و صفحه بندی مجلات و کتاب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۳d max نرم افزار قدرتمند در زمینه طراحی گرافیک سه بعدی است که در صنعت تیزرسازی و ساخت بازی‌های کامپیوتری نقش پررنگی ایفا می‌کند.

Maya نیز نرم افزاری پرکاربرد در طراحی‌های سه بعدی و انیمیشن و ایجاد جلوه‌های ویژه بصری است که در فیلم سازی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

افترافکت یکی از نرم افزارهای حرفه‌ای برای طراحی. ساخت جلوههای ویژه بصری و موشن گرافیک است که در طراحی تیزرهای تبلیغاتی و تیتراژ هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلاگت‌های متعدد در نرم افزار افترافکت باعث گسترش و افکت پذیری بیشتر آن شده است.

فهرست ذکر شده از پرکاربردترین نرم افزارهای گرافیکی هستند اما نرم افزارهایی مانند لایت روم، Gimp، اینک اسکیپ هم ابزارهایی هستند که برای طراحی استفاده می‌شوند.

ابزارهای لازم گرافیک
جذاب‌ترین شاخه رشته گرافیک کدام است؟

به نظر می‌رسد که جذاب‌ترین شاخه رشته گرافیک تصویر سازی باشد. هر شرکتی برای کسب جایگاه بهتر نسبت به رقبای خود همواره در تلاش است. در واقع استفاده از تصاویر گرافیکی و جذاب در محتوا و تبلیغات کسب و کارها، ابزار درستی برای پیروزی در این رقابت تنگانگ است. ما نیز در مجموعه دانش بنیان رها برای موفق بودن در این چالش و بهبود این رابطه بصری و ارائه هرچه بهتر محصولات و خدمات مجموعه از هنر و توانایی همکاران گرافیک بهره می‌گیریم. محصولاتی که  در مجموعه ما تولید و ارائه می‌شود، دانش منحصر به فرد ماست. به همین جهت آنچه برای ما حائز اهمیت می‌باشد آن است که همکار گرافیک قادر باشد این مفاهیم تخصصی را با زبانی ساده‌تر و ملموس‌تر و البته در قالب تصاویری دارای جذابیت‌های ظاهری به مخاطبان ما معرفی نماید.

همکار گرافیک در شرکت مهندسی رها وظیفه ایجاد طرح‌های گرافیکی و ویدئویی و همچنین ویرایش آن‌ها در راستای اهداف تبلیغاتی و برندینگ و آموزشی است. اگر شما هم به موضوعات گرافیک علاقه‌مند هستید مجموعه رها مشتاق همکاری و تعامل با شماست.

فرم درخواست همکاری گرافیک