مجازی سازی شرکت شما

 

مجازی سازی IT Infrastructure به شما این امکان رو میدهد تا هزینه های واحد IT شما بسیار کمتر شود در حالیکه که کارایی رو بسیار بالاتر میبرد و از همه مهم استفاده درست از منابع سخت افزاری شما که میتون منابع Compute,Storage و Network باشه و انعطلاف پذیری بسیار بالایی که شما قبلا در physical  دیتاسنتر ها نمیدید را به شما میدهد.به جرات شاید بگم طوی دنیا کمتر شرکتی رو میشه دید که نرفته باشه سمت مجازی سرور که ما انواع مجازی سازی داریم مثلا مجازی سازی سرور و دستکتاپ و ….

در ادامه ما ۴ دلیل اصلی که باید بریم سمت مجازی سازی رو بررسی خواهیم کرد و در اخر به این نتیجه خواهیم رسید که مجازی سازی برای سازمان های ما بسیار مناسب هست:

  1. کاهش هزینه دیتاسنتر ها بوسیله کاهش نیاز به تعداد سرور زیاد و خرید سرور و همچنین مدیریت سرور ها بسیار راحت تر میشود و به نیروی کمتری نیاز هست برای مدیریت سرور ها.کاهش سرور ها و حتی با مجازی سازی شبکه و به طبع کاهش سخت افزار شبکه شما به فضای کمتری برای دیتاسنتر خود نیاز دارید پس شما مصرف برق و همچنین تجهیزات سرمایشی رو کاهش خواهید داد.
  2. در محیط های مجازی سازی شما براحتی میتوانید بحث High Availability  رو پیاده سازی کنید و این تضمین رو به سازمان خود بدهید که به هیچ عنوان سرور ها و سرویس های خود رو از دست نخواهید داد و همه چی در دسترس هست.شما در محیط های مجازی به راحتی میتوانید بحث Backup  گیری رو انجام بدهید
  3. در محیط های مجازی شما براحتی میتوانید Replication را پیاده سازی کنید و در لحظه مشکل سریعا سرور های خودتون را در سایت دیگر خود ریکاوری کنید.
  4. در محیط های مجازی به شما این امکان رو میدهد تا در هر لحظه که نیاز بود سریعا یک ماشین مجازی که میتون سرور یا دسکتاپ باشه رو در اختیار دیگران قرار دهید و در ثانیه منابع ماشین ها و سرور ها رو زیاد یا کم کرد