نتایج در این بخش نمایش داده می شود

مزایای استفاده از مینی پی سی

مزایای استفاده از مینی پی سی

آیا با مزایای استفاده از مینی پی سی آشنا هستید؟
اکثر کاربران برای تهیه یک کامپیوتر حداکثر بودجه ای که دارند را محاصبه کرده و بر اساس آن بالاترین سیستم را خریداری می‌کنند.
البته در اکثر مواقع رقم تمام شده pc های خریداری شده از آنچه پیش بینی می‌کردند بیشتر است. اما مزایای استفاده از مینی پی سی به قدری زیاد است که کاربران این هزینه بیشتر را به جان میخرند.
انتخاب بهترین قطعات توسط کاربران حرفه ای مانند 3D کارها و گیمرها امری طبیعی است. زیرا آن‌ها به شدت با نرم افزارهای سنگین سرو کار دارند و واقعا به توان محاسباتی و گرافیکی بالایی نیاز دارند.

اما بیشتر کاربران از رایانه خود برای انجام کارهای روزمره مثل تماشای فیلم وجستجو در اینترنت و گوش دادن به موسیقی و اجرای نرم افزارهای اداری (مثل نرم افزارهای office) استفاده می‌کنند.
از این رو درصد قابل توجهی از پتانسیل سیستم همواره بدون استفاده می‌ماند. و در حقیقت شما به اندازه هزینه‌ای که برای سیستم کرده‎اید از آن بهره نمی‌برید.

یکی از راه‌های به شدت به صرفه وجلوگیری از این امر استفاده از رایانه های کوچک دسکتاپ یا همان mini-pc است.
این نوع از کامپیوترها به دلیل ویژگی های خوب و منحصر به فردی که دارند درمحیط هایی متفاوت کارایی های مختلفی می‌توانند داشته باشند. شکل زیر یک نمونه از این سیستم عالی را نشان می‌دهد.

کاربرد mini-pc در محیط اداری

کاربرد mini-pc در محیط اداری

در محیط های کاری و اداری mini-pcها انتخاب هوشمندانه ای می‌توانند باشند. چرا که از نظر سخت افزاری برای اجرای نرم افزارهای معمول اداری و محاسباتی و هم‌چنین اتصال به اینترنت به میزان کافی قدرتمند هستند.
از دیگر مزایای استفاده از مینی پی سی می توان به قیمت پایین این رایانه های کوچک در مقایسه با رایانه های رومیزی معمولی اشاره کرد.
برای اسمبل کردن یک رایانه معمولی باید چندین قطعه را به صورت جداگانه خریداری کرد. که هرکدام از آن‌ها با توجه به اتفاقات روز بازار ممکن است با نوسانات قیمت مواجه شوند.

هم‌چنین باید توجه داشت که قطعات خریداری شده هم‌خوانی کامل با یکدیگر داشته باشند. تمامی این موارد می تواند باعث افزایش قیمت نهایی رایانه گردد که به ضرر کاربر خواهد بود.
اما mini-pcها رایانه‌های کاملی هستند که هیچ‌کدام از مشکلات ذکر شده را به همراه نداشته و خرید آن‌ها بسیار ساده و کاملا به صرفه است. حال تصور کنید که یک شرکت یا اداره بزرگ تصمیم بگیرد تعداد زیادی رایانه جدید برای کارمندان خود خریداری کند.
در چنین شرایطی این برتری‌های تین کلاینت mini-pc کاملا آشکار خواهند بود.

برتری آشکار مینی پی سی نسبت به کیس‌های قدیمی

هم‌چنین این رایانه ها اندازه بسیار کوچکی در مقایسه با رایانه های رومیزی معمولی داشته و اکثر آن‌ها به اندازه یک کتاب هستند. این خصوصیت می‌تواند مزیت هایی را دربر داشته باشد. از جمله مزایای استفاده از مینی پی سی می توان به اشغال فضای کم بر روی میزکار اشاره کرد. با حذف شدن کیس های بزرگ از باجه ها یا پیشخوان ها در محیط های اداری، فضای کاری بیشتری در اختیار کاربران قرار می گیرد. که به خصوص در مکان های شلوغ می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

هم‌چنین می توان این کیس های کوچک را در کنار میز کار قرار داده و یا حتی از طریق یک پایه مخصوص به پشت صفحه مانیتور متصل کرد. به این ترتیب حتی طول سیم ها و کابل های اتصالی نیز کمتر خواهد شد. از طرفی mini-pcها سطح مصرف انرژی بسیار پایینی دارند. این امر در مقیاس های بزرگ کاملا موثر بوده و می تواند هزینه برق مصرفی در طول ماه را به میزان چشم‌گیری کاهش دهد.

کاربرد مینی پی سی در محیط‌های خانگی 

کاربرد مینی پی سی در محیط‌های خانگی

اما در محیط‌های خانگی استفاده از رایانه می‌تواند کاملا ابعاد جدیدی داشته باشد. که mini-pcها در این زمینه ها نیز می توانند بسیار کاربردی باشند.
برای مثال یکی از کاربردهای رایانه های خانگی استفاده از اینترنت است. بیشتر این رایانه‌ها مجهز به درگاه های اتصال به شبکه اینترنت با سرعت بالا هستند. جالب‌تر این ‌که از اتصال بدون سیم Wi-Fi نیز پشتیبانی می‌کنند.
و کاربران می‌توانند به واسطه این قابلیت، ابزارهای قابل حمل مثل گوشی های موبایل و تبلت های خود را نیز به شبکه اینترنت متصل کنند.

هم‌چنین mini-pc نقش یک سینمای خانگی قدرتمند را نیز بازی می کند. به این ترتیب که اکثر این ابزارها مجهز به درگاه‌های خروجی تصویر با کیفیت بالا مثل DVI و HDMI و DisplayPort هستند.
که هرکدام به نوعی می‌توانند بالاترین کیفیت تصویر ممکن را ارائه دهند. شما می‌توانید یکی از این mini-pcها را در اتاق نشیمن در کنار تلویزیون خود قرار داده است.
و حتی از ویژگی زیبایی ظاهری آن نیز در جهت تزئین خانه خود استفاده کنید. چرا که اغلب این رایانه ها ظاهر جذاب و درخشانی دارند. معمولا خروجی صدای این رایانه ها آن چنان قدرتمند نیست.
و نمی‌توان بلندگوهای ۷.۱ کاناله چندین تکه را به آن‌ها متصل کرد. اما قابلیت پخش صدای ۴.۱ کاناله را در حد مطلوبی دارند.

در این مقاله در رابطه با مزایای استفاده از مینی پی سی در محیط های اداری و خانگی صحبت کردیم و متوجه شدیم که استفاده از مینی پی سی هیچگونه محدودیتی ندارد.
و می‌توان از این دستگاه در تمامی مکان های عمومی و خصوصی استفاده نمود.

موفقیت بستگی به میزان تمایل هر شخص در پیشرفت داد.

دانلود pdf مزایای استفاده از مینی پی سی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *