نتایج در این بخش نمایش داده می شود

تکنولوژی مهیج عینک هوشمند

عینک هوشمند

اخیرا شایعات و اخبار گوناگونی پیرامون همکاری جدید فیس بوک و عینک ریبن و محصول مشترک آن‌ها یعنی عینک هوشمند وجود دارد. که در این مقاله قصد داریم صحت و سقم آن را بررسی کرده و داستانی که درباره این همکاری هیجان انگیز وجود دارد را بررسی کنیم. باما همراه باشید.

کاربرد و عملکرد عینک هوشمند

اگر درباره کاربرد و عملکرد عینک هوشمند کنجکاوید، اجازه دهید تا ذهن شما را با یک مثال ساده به سمت ماجرای این تکنولوژی مهیج هدایت کنم. در نظر بگیرید موارد زیادی که برایمان مهم است همانند یک صحنه و تصویر را در لحظه شکار کنیم. در این مواقع شما به یک دوربین نیاز خواهید داشت. تا هر لحظه‌ای که ارزش ثبت یا اشتراک گذاری دارد را در مشت داشته باشید. به طور مثال فرض کنید که شما والدین نوزادی هستید که علاقه مندید اولین خنده ها ، اولین قدم برداشتن ها ، یا اولین هایی که کودکتان رقم میزند را ثبت کنید. در این مواقع ممکن است که استفاده از دوربین عکاسی یا گوشی موبایل این فرصت را از شما بگیرد. و سرعت عملکردتان را کاهش دهد. smart glasses ریبن یکی از گزینه هایی‌ست که می‌توان امیدوار بود یکی از چندین مشکلات این چنینی را پوشش دهد.

تلاش فیس بوک برای ساخت عینک هوشمند

تلاش فیس بوک برای ساخت عینک هوشمند

چندسالی‌ست که فیس بوک از نیت خود درباره ورود به عرصه فناوری صحبت کرده است و منظور آن‌ها از فناوری، بیشتر دوربین است. فیس بوک صاحب سه پلتفرمی‌ست که هیچ محتوایی تولید نمی‌کند. و صرفا عکس ها و فیلم های کاربران خود را به اشتراک می‌گذارد. اکنون به نظر میرسد که فیس بوک به وسیله smart glasses قصد دارد تا از این پس خود نیز وارد میدان تولید محتوا شده و ارائه دهنده محتوا باشد. فیس بوک پس از بررسی طرح این عینک، با صاحبان نام تجاری Ray-Ban ارتباط برقرار کرد.

اگر چه طراحی عینک هوشمند یک فناوری و واقعیت افزوده پیچیده و بزرگ است. اما شرکت مستقر در منلو پارک با مجهز کردن طرح سنتی و معمولی عینک ربین به دو دوربین و اقدام به ساخت smart glasses ریبن، دست به کار شگفت انگیزی زده است. هرچند که در حال حاضر این پروسه در یک سطح متوسط جلو می‌رود.

پیش از این ها گوگل و اسنپچت اقدام به طراحی چنین تکنولوژی در حیطه دستیابی به یک smart glasses کرده‌اند. اما طرفداران عینک گوگل به سرعت از عدم اصالت در طراحی این عینک ها ابراز نارضایتی کردند. و همچنین پروژه عینک هوشمند اسنپ چت نیز موفقیت آمیز نبود.

آیا در زمبنه ای که گوگل و اسنپ چت شکست خوردند فیس بوک و ریبن موفق می‌شوند؟

به نظر می‌رسد استراتژی فیس بوک برای این پروژه زیاد قوی نیست. این شرکت احتمالا سعی می‌کند مردم را با ارائه طراحی های عجیب و غریب غافلگیر کند. زیرا این عینک بسیار شبیه Wayfarers است که رایبان به طور سنتی می‌فروخت. عدم قرار دادن نام تجاری فیس بوک روی عینک نیز به احتمال زیاد اقدامی عمدی است. احتمالا از تجربیات گوگل و اسنپ درس گرفته و به این ترتیب تمرکز از این که این عینک محصول فیس بوک است دور می‌شود. و تا نتیجه گیری کامل از این تکنولوژی، فضای منفی را از این برند دور خواهد کرد.

قابلیت های عینک هوشمند

قابلیت های عینک هوشمند

اکنون می‌خواهیم یک نگاه کلی به قابلیت های عینک هوشمند ریبن داشته باشیم. مواردی از قبیل عکسبرداری و ضبط فیلم های 30 ثانیه‌ای در یک لحظه‌ با استفاده از دکمه‌ای که روی بازوی عینک تعبیه شده است. این عینک دارای دو بلندگوی کوچک است که هر زمان که تصویری گرفته می‌شود. صدای شاتر را شبیه سازی می‌کند. شما می‌توانید آن را به تلفن خود متصل کرده و به آهنگ‌ها و پادکست‌ها گوش دهید. و یا حتی با استفاده از مجموعه‌ای از میکروفون ها که در بازوی عینک نصب شده‌اند. به تماس های تلفنی پاسخ دهید. بازوی راست به عنوان یک صفحه کنترل لمسی عمل می‌کند. بنابراین می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا عملکردهایی مانند: پذیرش یا خاتمه تماس، رد شدن از آهنگ یا حتی تنظیم میزان بلندگوها را انجام دهید.

نتیجه گیری

تصاویر و فیلم هایی که با استفاده از دو دوربین پنج مگاپیکسلی روی عینک ضبط می‌کنید به تلفن هوشمند شما منتقل می‌شود. در آنجا می‌توانید آن‌ها را در یک پلتفرم جدید فیس بوک به نام View مشاهده کنید. از اینجا می توانید تصاویر را ویرایش کنید یا چندین ویدئو را به هم وصل کنید. و آن‌ها را در فیس بوک، اینستاگرام یا هر سایت اشتراک گذاری و ذخیره عکسی که ترجیح می دهید بارگذاری کنید.

به گزارش CNET، این برنامه همچنین با استفاده از داده های عمق تصاویر، برخی از ترفندهای AR را ارائه می‌دهد. به گفته Wired، این عینک ها می‌توانند حداکثر 500 عکس یا 35 فیلم را در خود جای دهند. و در صورت استفاده متوسط​​، حدود 6 ساعت عمر باتری دارند. این عینک هوشمند با قیمت 299 دلار به افراد اجازه می‌دهد تا افراد دیگر را از راه دور و ناخودآگاه مشاهده و ضبط کنید. با این وجود که فیس بوک سعی کرده است یک چراغ هشدار LED سفید بر روی قاب قرار دهد ، افراد کمی متوجه خواهند شد و مردم اغلب گمان می‌کنند که شما فقط Ray-Bans خود را پوشیده اید.

5/5 - (2 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *