پرجستجوترین عبارت‌ های 2022 گوگل؛ کدام کلمه بیشتر جستجو شده؟

پر جستجو ترین عبارت‌ های 2022 گوگل

گوگل هر سال فهرستی از بیشترین کلمات جستجو شده را در موتور جستجوی خود منتشر می‌کند. نشستن و نگاه کردن به لحظات، افراد، ترندها و موضوعات دیگری که بسیار مورد توجه قرار گرفتند همیشه جذاب است. گوگل تمام جستجوهای پرطرفدار خود را با لیست کلماتی که بیشترین جستجو را در سراسر جهان در سال 2022 در گوگل داشتند، منتشر کرده است. چه چیزی در سال 2022 برای جهان اهمیت بیشتری داشت؟ این ترندها یک نگاه اجمالی به شما ارائه می‌دهند. در این مقاله پرجستجوترین عبارت‌ های 2022 گوگل را مشاهده می‌کنید.

پرجستجوترین عبارت‌ های 2022 گوگل

گوگل گزارش سالانه  Year in Search خود را منتشر کرده که  پرجستجوترین عبارت‌ های 2022 گوگل در سراسر جهان را اعلام می‌کند. طبق این گزارش بازی آنلاین Wordle محبوب‌ترین و اولین عبارت جستجو شده در سال 2022 و در سطح جهانی بوده که پس از خرید این بازی توسط نیویورک تایمز به اوج خود رسیده است. نیویورک تایمز بعد از خرید بازی آنلاین و مبتنی بر وب Wordle که توسط یک مهندس نرم افزار ولزی توسعه یافت، خود را مالک این بازی ‌محبوب‌ معرفی کرد.

دومین عبارت پر جستجوی سال “هند و انگلیس” بوده که به دلیل رویایی دو کشور در جام جهانی مورد توجه بسیاری از افراد جهان قرار گرفت. اوکراین همچنین در صدر جدول موضوعات خبری پرطرفدار سال می‌باشد. پس از آن، درگذشت ملکه الیزابت دومین موضوع خبری پرطرفدار کاربران جهانی اینترنت بوده است. پس از آن نتایج جام جهانی سومین گزینه فهرست پرجستجوترین عبارت‌ های 2022 گوگل است.

گوگل درباره بیشترین سوالات جستجو شده در امریکا گفت که محبوب‌ترین سوال در بین کاربران سوال ناتو چه بوده است. بعد از آن به ترتیب “آبله میمون چیست” و “rsv چیست” در رتبه‌های دوم و سوم سوالات قرار گرفته‌اند. همچنین گوگل وب سایتی راه اندازی کرده است که افراد می‌توانند کد پستی شهر مورد نظر را در آن وارد کنند و ببینند در سال جاری افراد آن محل چه چیزهایی را جستجو کرده‌اند. آیفون 14 جدید اپل هم یکی دیگر از عبارات محبوب امسال بوده که در جایگاه هشتم پرجستجوترین عبارت‌ های 2022 گوگل قرار گرفته است.

محبوب‌ترین افراد در جستجوهای گوگل

از میان سلبریتی‌ها، پرجستجوترین سرچ گوگل در سال 2022 جانی دپ، بازیگر محبوب امریکایی بوده است. نام این بازیگر به دلیل دادگاه تلویزیونی وی با همسر سابقش امبرد هرد مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفت. نام امبر هرد هم در جایگاه سوم این لیست دیده می‌شود. رتبه دوم محبوب‌ترین افراد در گوگل ویل اسمیت دیگر بازیگر امریکایی است که در مراسم اسکار سال 2022 جنجال آفرید. در قسمت فیلم‌های سینمایی نام دو فیلم Black Adam و The Batman در میان پنج جستجوی برتر سال می‌باشد. در میان آثار مارول هم فیلم Thor: Love and Thunder در فهرست 5 فیلم برتر دنیا وجود دارد.

پرجستجوترین عبارت‌ های 2022 گوگل در ورزش را تنیس بازان تشکیل می‌دهند. نواک جوکوویچ در صدر جدول، رافائل نادال اسپانیایی در جایگاه دوم و سرینا ویلیامز امریکایی در جایگاه سوم قرار دارد. همچنین در بخش ورزشی عبارت جام جهانی بیشتر از هر مسابقه‌ دیگری سرچ شده است.

بیشترین جستجوهای پرطرفدار گوگل در 2022

دسته بندی‌های گوگل

گوگل پرجستجوترین عبارت‌های 2022 را در دسته بندی‌های مختلف منتشر کرده است. به عبارت دیگر، در سرویس گوگل ترندز مشخص شده است که کاربران در هر دسته بندی کدام کلمه را بیشتر از سایر عبارات سرچ کرده‌اند. گوگل دسته بندی‌های متفاوتی را برای پرجستجوترین کلمات یا عبارات مشخص کرده است:

اخبار (News)، افراد شاخص (People)، بازیگران (Actors)، ورزشکاران (Athletes) ، مسابقات ورزشی (Matches) ، فیلم‌ها (Movies)، افراد فوت شده (Passing’s)، دستورهای غذا (Recipes)، آهنگ‌ها (Songs) و مجموعه‌های تلویزیونی (TV Shows). گوگل پر سرچ‌ترین عباراتی که با استفاده از دو سرویس گوگل لنز و گوگل مپ سرچ شده‌اند را نیز مشخص کرده است.

  • گوگل لنز: بهترین گل و گیاه آپارتمانیPhilodendron  (نوعی گل مارپیچی آمریکایی)، بهترین حیوان خانگی Domestic short-haired cat (نوعی گربه اهلی) و بهترین گیاه Garden roses (گل رز باغچه‌ای).
  • گوگل مپ: بهترین مکان فرهنگی Buckingham Palace (کاخ باکیگنهام در لندن)، بهترین نمایشگاه DARK MATTER (نمایشگاه دارک متر در لندن) و بهترین مکان دیدنیSky Garden  (اسکای گارندن در لندن).

گزارشات گوگل ترندز

سرویس گوگل ترندز میزان جستجو کلمات و عبارات مختلف در گوگل را گزارش داده و پرجستجوترین عبارت‌ های 2022 گوگل را به دو صورت نمایش می‌دهد. اولی موضوعات و کلماتی که طی بازه زمانی مشخص شده روند رو به رشدی داشته‌اند و دومی عباراتی هستند که تعداد سرچ‌های آن در یک بازه زمانی خاص بالا بوده است. لازم به ذکر است که آمارهای گوگل ترندز بر اساس IP کاربران تعیین می‌شود و کوکی‌ها تاثیری در شناسایی منطقه افراد ندارند؛ به همین دلیل عباراتی که کاربران ایرانی با VPN در گوگل جستجو می‌کنند جزو آمار قرار نمی‌گیرد.

most searched WORDS of 2022

بیشترین سوالات پرسیده شده در گوگل

در این بخش به سوالاتی که در گوگل بیشتر پرسیده می‌شود می‌پردازیم. کنجکاو می‌شوید و سوال می‌پرسید. گوگل اینگونه کار می‌کند! حالا چند نفر از شما یکی از این 5 سوال جستجو شده اخیر را پرسیده‌اید؟!

  • چه فیلمی تماشا کنم؟
  • آی پی من چیه؟
  • چگونه اکانت اینستاگرام را حذف کنیم؟

چند سوال گیج کننده نیز نظر ما را جلب کرده است.

  • من کجا هستم؟ شاید Google Maps در این مورد به شما کمک کند.
  • کدام دایناسور 500 دندان دارد؟
  • چطور هستید؟

کلمات سرچ شده توسط کاربران ایرانی در گوگل

هر سال با توجه به شرایط، بیشترین کلمات سرچ شده توسط ایرانیان در گوگل متفاوت است. “سامانه فروش خودرو” در صدر سرچ کاربران ایرانی بوده است. اخیرا عرضه کم خودرو از سوی خودروسازان و تفاوت قیمت کارخانه با بازار در طی چند سال باعث شده تا عطش مردم جهت ماشین خریدن یا کسب سود بیشتر شود. روز معلم، عید فطر و یارانه از دیگر موضوعاتی هستند که کاربران ایرانی به دنبال آن‌ها بوده‌اند.

نتیجه گیری

پرجستجوترین عبارت‌ های 2022 گوگل به ما نشان داد که در سال گذشته افراد چه علاقه مندی‌هایی دارند. ما دیدیم که چگونه عشق به ورزش طرفداران آن را در سطح جهانی متحد کرده است، به طوری که از هر ده عبارت جستجو شده، پنج مورد فقط در مورد ورزش است. پنج نتیجه دیگر بین دسته بندی های سرگرمی، اخبار روز و فناوری پخش می‌شوند. با بررسی محبوب‌ترین جستجوهای گوگل در یک سال گذشته توانستیم مهم‌ترین مسائل، رویدادهای محبوب و جالب‌ترین موضوعاتی که مردم در سراسر جهان به دنبال آن هستند را مشاهده کنیم.

دانلود PDF مقاله پرجستجوترین عبارت های 2022 گوگل

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *