نتایج در این بخش نمایش داده می شود

روش افزایش شتابدهی ماوس چیست؟

روش افزایش شتابدهی ماوس

استفاده از روش افزایش شتابدهی ماوس اگر چه معایبی دارد اما در بعضی موارد می‌تواند مفید باشد. اگر محدود به فضای کوچکی هستید، مثلا یک پد ماوس کوچک دارید یا فضای کافی روی میز خود ندارید، باید از روش افزایش شتابدهی ماوس استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که بتوانید با حرکت سریع‌تر ماوس، مسافت بیشتری را روی صفحه‌ نمایش بپیمایید. این ویژگی مطمئنا نیاز به عادت کردن دارد، اما ممکن است مشخص شود که در عین حال مورد علاقه شماست. توصیه می‌کنیم آن را امتحان کنید و ببینید که چگونه و بر چه چیزهایی تأثیر می‌گذارد. بیایید بلافاصله شروع کنیم!

روش افزایش شتابدهی ماوس چگونه است؟

اگر کامپیوتر شما به دلیل حساسیت ماوس کند می‌شود، افزایش شتابدهی ماوس، راهی عالی برای سریع‌تر کردن ویندوز 10 نسبت به قبل است.

بیایید روش افزایش شتابدهی ماوس را با استفاده از ویندوز 10 بررسی کنیم

روی لوگوی ویندوز در گوشه سمت چپ پایین صفحه کلیک کنید.

روش افزایش شتابدهی ماوس

روی نماد چرخ دنده در ستون سمت چپ منوی Start کلیک کنید. با این کار منوی اصلی تنظیمات ویندوز باز می شود.

روش افزایش شتابدهی ماوس

روی Devices کلیک کنید که نزدیک به بالای منو و با تصویر یک بلندگو و یک صفحه کلید است.

روش افزایش شتابدهی ماوس

روی ماوس کلیک کنید. که در واقع سومین گزینه از بالا در ستون سمت چپ است. با این کار تنظیمات ماوس در سمت راست پنجره باز می شود.

شیوه شتابدهی به ماوس

روی گزینه Additional mouse options کلیک کنید. که در بخش “Related Settings” در گزینه های ماوس قرار دارد. با این کار پنجره ویژگی های ماوس باز می‌شود.

شیوه شتابدهی به ماوس

روی گزینه‌ Pointer Options کلیک کنید. که یک زبانه در بالای پنجره ماوس است.

شیوه شتابدهی به ماوس

این یکی از روش افزایش شتابدهی ماوس است که با استفاده ار آن می‌توانید سرعت نشانگر ماوس خود را تنظیم کنید. در بخش “Motion” نزدیک بالای پنجره، روی نوار لغزنده کلیک کرده و به سمت چپ بکشید تا سرعت ماوس را کاهش دهید یا به سمت راست برای افزایش سرعت ماوس خود را بکشید.

شیوه شتابدهی به ماوس

سرعت اشاره‌گر خود را تست کنید. ماوس را حرکت دهید و سرعت اشاره‌گر را تماشا کنید. اگر نشانگر ماوس خیلی سریع حرکت می‌کند، نوار لغزنده “Motion” را کاهش دهید. اگر خیلی آهسته حرکت می‌کند، نوار لغزنده “Motion” را افزایش دهید.

شیوه شتابدهی به ماوسممکن است چند دقیقه طول بکشد تا سرعت بهینه ماوس را کاهش دهید. روی Apply کلیک کنید، سپس روی OK کلیک کنید. هر دو گزینه در پایین پنجره قرار دارند. با انجام این کار تنظیمات شما ذخیره شده و پنجره ماوس بسته می‌شود. اکنون نشانگر ماوس شما باید با سرعت تعیین شده شما حرکت کند.

چرا به گیمرها توصیه می‌شود به جای استفاده از روش  افزایش شتابدهی ماوس، شتاب ماوس را خاموش کنند؟

اگر بازی‌های ویدیویی انجام می‌دهید که در آن، حرکات دقیق ماوس، مانند تیراندازی‌های اول شخص، پرکاربرد است، آنگاه مختل نشدن این هدف برای‌تان بسیار مهم خواهد بود. حرکات دقیق به شما این امکان را می‌دهد که ضربات بیشتری به حریفان خود وارد کنید و در بازی خود عملکرد بهتری داشته باشید.

شتاب ماوس ویندوز 10 قابلیتی است که باعث می‌شود مکان نمای شما بر اساس سرعت حرکت کند و نه بر اساس فاصله فیزیکی که ماوس خود را حرکت می‌دهید. به عنوان مثال، می توانید به آرامی ماوس خود را حرکت دهید و باز هم به اندازه یک حرکت کوچک اما سریع، مسافت روی صفحه نمایش را طی کنید.

از سوی دیگر، عدم استفاده از روش افزایش شتابدهی ماوس باعث می‌شود مکان نمای شما مقدار ثابتی از فاصله را صرفا بر اساس حرکت فیزیکی ماوس طی کند. این منجر به کنترل بیشتر بر مکان نما شده و بازی شما را بهبود می‌بخشد.

نتیجه‌گیری

در حالی که روش افزایش شتابدهی ماوس عمدتا برای ویندوز 10 نوشته شده‌اند، می‌توان آن‌ها را برای سیستم‌های قدیمی‌تر مانند ویندوز 8 و ویندوز 7 نیز اعمال کرد. اگر کسی را می‌شناسید که مشکلات مشابهی دارد، حتما راهنمای ما را به اشتراک بگذارید!

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *