بررسی صرفه اقتصادی دورکاری

صرفه-اقتصادی-دورکاری

چرا دورکاری به صرفه است؟ دورکاری می‌تواند مزایای زیادی به یک شرکت و کارمندان آن بدهد. یکی از مهم‌ترین مزایا کاهش هزینه‌ها و صرفه اقتصادی دورکاری برای کارمند و به ویژه برای کارفرما می‌باشد.
در این مقاله با اقتصادی بودن دورکاری برای کارمند و کارفرما آشنا می‌شوید که در چه جهت‌هایی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. هم چنین جنبه افتصادی دورکاری بر جامعه و تاثیری بر اقتصاد می‌گذارد را نیز مطالعه می‌کنید.
می‌توانید اقدامات لازم برای بهره‌مندی از دورکاری را نیز در یابید.

صرفه اقتصادی برای کارفرما

صرفه اقتصادی دورکاری برای کارفرما بیش از کارمند است. اگرکارفرمایان به موضوع دورکاری توجه کنند و مزیت‌های آن را عمیقا درک کنند به شدت کارمندان خود را به سوی دورکاری هدایت می‌کنند.
اگر یک کارفرما بتواند بخشی از فعالیت‌های شرکت خود را به صورت دورکاری به افراد واگذار کند و نیمی از پرسنل را به صورت دورکاری استخدام کند می‌تواند در بسیاری از جنبه‌های اقتصادی صرفه‌جویی کند.
برخی مواردی که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد را در ادامه می‌بینید.

 • عدم ارائه سرویس رفت و برگشت برای پرسنل

در مجموعه‌هایی که رفت و آمد پرسنل برعهده شرکت‌ها می‌باشد، ایاب و ذهاب می‌تواند هزینه‌های بسیاری برای یک شرکت به وجود آورد که با دورکاری هزینه رفت و برگشت از بین می‌رود یا به حداقل می‌رسد.

 • عدم تهیه لباس فرم مخصوص برای افراد

در تعداد زیادی از سازمان‌ها با توجه به قوانین و مقررات، پرسنل باید لباس فرم مخصوص محل کار را بپوشند. هزینه فراهم کردن لباس فرم برای پرسنل بسیار زیاد است که با دورکاری بخشی از این هزینه کاهش می‌یابد.
بنابراین صرفه اقتصادی دورکاری بیشتر عیان خواهد شد.

 • کاهش هزینه‌های پذیرایی و وعده‌های غذایی پرسنل

در بسیاری از مجموعه‌ها هنوز هزینه و فراهم کردن وعده‌های غذایی پرسنل بر عهده سازمان است. این مسئولیت علاوه بر هزینه دشواری‌های خاص خود را دارد. هر چه تعداد پرسنل کم‌تر باشد رسیدگی به این امر راحت‌تر است.

 • استخدام با کمترین هزینه

به علت تعدد افراد و رقابتی شدن بازاردورکاری کارفرما‌ها می‌توانند افراد را با هزینه کم‌تر نیز استخدام کنند. این کم هزینه بودن به معنای بی کیفیتی نیست بلکه به علت فراوانی گزینه‌های استخدامی، کارفرما می‌تواند فرد مناسب را با هزینه کم‌تر استخدام کند.

 • استفاده بهینه از محیط

هنگامی افراد ‌کم‌تری به صورت فیزیکی در یک مجموعه حضور داشته باشند یک شرکت می‌تواند محیط کار کوچکتری را برای کار خود اختصصاص دهد. مستقر شدن در یک محیط کوچک‌تر باعث کاهش هزینه‌ها مانند اجاره کم‌تر برای یک ساختمان می‌شود.
یا می‌توان از بخش‌های یک محل کار استفاده درست‌تری کرد.

 • کاهش هزینه‌های جانبی

هنگامی که افراد به صورت دورکاری استخدام می‌شوند هزینه‌هایی مانند بیمه و سایر هزینه‌ها می‌تواند تا حدودی کاهش یابد. اکثر افراد دورکار از منابع شخصی خود برای انجام کارها استفاده می‌کنند مانند هزینه اینترنت و برق و خرابی یک دستگاه.
این مورد می‌تواند برای شرکت‌هایی که بودجه کم‌تری دارند بسیار قابل توجه باشد.

صرفه اقتصادی برای کارمند

کاهش هزینه‌ها همیشه یک دغدغه اساسی برای کارمندان است.دورکاری در بسیاری از موارد برای کارمندان صرفه اقتصادی دارد.
آن‌ها به دلایل مختلف به موضوع دورکاری علاقه‌ نشان می‌دهند.حال به برخی از این مزایا اشاره می‌کنیم تا به اهمیت دورکاری پی ببرید.

 • رفت و آمد

بسیاری از کارمندان هزینه‌ی زیادی را برای رفت و آمد می‌پردازند. چه آن‌ها که از وسیله نقلیه عمومی استفاده می‌کنند چه آن‌هایی که از وسیله شخصی خود برای رفت و آمد استفاده می‌کنند.
هزینه بنزین و تعمیرات و خرابی خودرو بسیار سنگین است. آن‌ها می‌توانند در این بخش از هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند و آن را پس انداز کنند.

 • وقت آزاد بیشتر

هنگامی که افراد به صورت دورکاری مشغول فعالیت هستند وقت آزاد بیشتری در اختیار دارند و انرژی کم‌تری صرف می‌کنند. آن‌ها می‌توانند این وقت را برای انجام اضافه کاری برای سازمان در نظر بگیرند.
یا زمان ذخیره شده خود را به فعالیت شغلی دیگری مانند انجام پروژه‌های دورکاری برای دیگران در نظر بگیرند.
این موضوع می‌تواند از لحاظ مالی برای کارمندان خوشایند باشد که بیشتر آن‌ها با مشکلات مالی سر ماه روبه رو هستند.

 • جلوگیری از مرخصی‌های بیهوده

هنگامی که کارمند در خانه مشغول به کار است در بسیاری از موقعیت‌های کوچک که هنگام کار کردن در محل کار ممکن است نیاز به مرخصی داشته باشد، در دورکاری از این مرخصی‌ها کمتر استفاده می‌کنند.
استفاده کمتر و به اندازه از مرخصی هم برای کارمند نتایج مالی خوبی دارد و هم بازده کار او را بالا می‌برد.

دورکاری و اقتصاد کشور

ممکن است در دورکاری توجه‌ها تنها به سمت کارفرما و کارمند باشد. درست است که مزایای بسیاری چه از نظر مالی چه از جهات دیگر برای کارمند و کارفرما به وجود آورد.
باید بگوییم که دورکاری می‌تواند ارتباط مستقیم با اقتصاد کشور داشته باشد. دورکاری صرفه اقتصادی زیادی برای جامعه دارد و می‌تواند تاثیرات فراوانی بر جامعه داشته باشد.
برای بهره‌مندی از صرفه اقتصادی دورکاری باید آن را در جامعه رواج داد و افراد را به دورکاری تشویق کرد.

دورکاری-صرفه-اقتصادی-کارمند

 • ایجاد اشتغال

ایجاد اشتغال یک صرفه اقتصادی دورکاری برای جامعه می‌باشد. هنگامی که یک کسب و کار راه‌اندازی می‌شود و امکان ایجاد اشتغال برای افراد با انگیزه از مکان‌های مختلف حتی دور افتاده فراهم می‌شود.
آن‌ها می‌توانند بدون تغییر در محل زندگی خود و مهاجرت به شهرهای پر جمعیت صاحب شغل مناسبی شوند.
به کارگیری نیرو‌های نخبه و با انگیزه از نقاط دور افتاده کشور می‌تواند باعث بروز شکوفایی افراد شود.

ما در مواقع بسیار شاهد این موضوع بوده‌ایم که جوانان با استعداد کشوردر بسیاری از نقاط دورافتاده با تلاش و سخت‌کوشی توانسته‌اند موفقیت‌های بسیاری کسب کنند.
حال اگر این استعداد ها و جوانان تحت نظر افراد باتجربه کسانی که سال‌های طولانی از زندگی خود را صرف کار کرده‌اند و در این مسیر با پستی و بلندی‌های زیادی روبه رو شده‌اند
و گاهی از پس آن‌ها بر آمده و گاهی با شکست مواجه شده‌اند، به کار گرفته شوند می‌تواند پیشرفت سریع آن‌ها را همراه با موفقیت‌های بزرگ برای خود و جامعه به همراه داشته باشد.

 • منابع انرژی

کاهش مصرف منابع انرژی یکی دیگر از صرفه اقتصادی دورکاری است. نفت و گاز سرمایه‌ی اصلی کشور ایران می‌باشد. بخش عظیمی از این سرمایه روزانه صرف رفت و آمد افراد می‌شود.
دورکاری می‌تواند رفت و آمد روزانه افراد را کاهش دهد و این کاهش رفت و آمد باعث صرفه‌جویی در مصرف بنزین می‌شود و هزینه آن می‌تواند تاثیر چشم‌گیری در اقتصاد داشته باشد.
دورکاری جنبه‌های بسیاری دارد که می‌تواند به صورت مستقیم و غیرمستقیم در جامعه و اقتصاد کشور تاثیر گذار باشد.

چرا باید از این صرفه اقتصادی دورکاری بهره‌مند شویم؟

برای این‌که بتوان از صرفه اقتصادی دورکاری و مزیت‌های آن استفاده کرد موارد زیادی را باید بدانید. سامانه دورکاری امن، این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید گام‌های درستی در این مسیر بردارید.
با استفاده از این سامانه می‌توانید هدف‌های خود در دورکاری را تحقق ببخشید.

رویاهایتان را بزرگ کنید و جسارت شکست خوردن را داشته باشید. (نورمن ووگان)

دانلود pdf بررسی صرفه اقتصادی دورکاری

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *