نتایج در این بخش نمایش داده می شود

مدیریت ترافیک شبکه با نرم افزار نت اسکیلر (NetScaler)

نت اسکیلر

امروزه سازمان‌ها با الزامات جدیدی برای مدیریت مرکز داده و برنامه‌های خود مواجه هستند. از طرفی دیگر، سیاست‌ها بر اهمیت عملکرد درست برنامه‌های مجازی تاکید دارد. مهم نیست که نیازهای تجاری شرکت چقدر سریع پاسخ داده می‌شود مدیران باید بر ترافیک شبکه نظارت نمایند تا عملکرد بهینه برنامه را تضمین و در عین حال محدودیت‌های بودجه اختصاص یافته را رعایت کنند. اینجاست که کنترلرهای پیشرفته تحویل برنامه‎‌ها مانند نت اسکیلر سیتریکس (Citrix NetScaler) وارد صحنه می‌شود. بسیاری از فروشندگان مختلف مانند Citrix راهکار نت اسکیلر را ارائه می‌دهند. هدف اصلی این سرویس افزایش عملکرد، امنیت و انعطاف پذیری برنامه‌هاست. معمولا سازمان‌ها از این نرم افزار برای تعادل و توزیع ترافیک موجود در شبکه استفاده می‌کنند. در این مقاله با این سرویس سیتریکس و وظایف آن بیشتر آشنا می‌شوید.

نت اسکیلر تغییر نام داد!

اگر فکر می‌کنید نت اسکیلر یک محصول است، سخت در اشتباهید. این برنامه یکی از راهکارهای Citrix است. نام تجاری NetScaler تنها چند روز پس از کنفرانس سالانه سینرژی سیتریکس که در سال 2018 برگزار شد، به ADC تغییر کرد. این برنامه از محصولات زیر تشکیل شده است:

 • ADC: کنترل کننده تحویل برنامه که اکنون Citrix ADC نامیده می‌شود.
 • AppFirewall: فایروال برنامه که اکنون به عنوان Citrix Web App Firewall شناخته می‌شود.
 • Unified Gateway: راهکار دسترسی از راه دور که اکنون Citrix Gateway نام دارد.
 • Management & Analytics System: کنسول مدیریتی، نظارت و عیب‌یابی که اکنونCitrix Application Delivery Management نامیده می‌شود.
 • SD-WAN: یک سیستم مدیریت شبکه گسترده به نام Citrix SD-WAN.
 • Secure Web Gateway: مجموعه‌ای از ابزارها برای مقابله با تهدیدات مبتنی بر اینترنت که اکنون به عنوان دروازه وب امن Citrix شناخته می‌شود.

محصول اصلی NetScaler ADC بود. در بیشتر موارد، زمانی که مردم از عبارت Citrix NetScaler استفاده می‌کنند، منظور آن‌ها NetScaler ADC است. برخی از محصولات ذکر شده در بالا به صورت مستقل یا به عنوان بخشی از NetScaler ADC ارائه می‌شوند.

سیتریکس نت اسکیلر

نت اسکیلر چیست؟

نت اسکیلر که با نام Citrix ADC شناخته می‌شود، یک راهکار مدیریتی است که امکان مدیریت و نظارت بر محصولات شبکه را از یک کنسول واحد و یکپارچه فراهم می‌کند. این نرم افزار اطلاعات مانیتورینگ را از طریق دستگاه‌‌ها از شبکه جمع آوری می‌کند. NetScalerسیتریکس برای بهینه سازی، مدیریت و ایمن سازی ترافیک شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع، این سرویس ترافیک برنامه‌ها را برای بهینه سازی و محافظت از شبکه تجزیه و تحلیل می‌کند.

به عنوان مثال، درخواست‌های HTTP توسط نت اسکیلر با اتصالات طولانی مدت TCP جایگزین می‌شوند. این امر باعث می‌شود زمان خرابی یا تاخیر سرور به طور قابل توجهی کاهش یابد. ویژگی‌های امنیتی و قابلیت‌ کارآمدی سرور، همه بخشی از مشخصه‌های اصلی این برنامه می‌باشند. این برنامه تعادل بار سطح 4 را برای ارائه عملکرد بهتر برنامه‌ها و خدمات ارائه می‌دهد. بهینه سازی، ایمن سازی، انعطاف پذیری و کنترل اجرای برنامه‌ها توسط این سرویس جهت بهبود عملکرد انجام می‌شود.

نت اسکیلر چگونه کار می‌کند؟

NetScaler سلامت و آپدیت بودن سرورها را بررسی می‌کند و با توجه به سیاست‌های سازمان ترافیک را به سرورهای دیگر جهت استفاده بهینه از منابع هدایت می‌کند. این نرم افزار نقش مهمی در فشرده سازی برای سازمان‌ها ایفا می‌کند. از نت اسکیلر سیتریکس به عنوان یک سرور پراکسی، پردازش گر درخواست SSL و همچنین VPN استفاده می‌شود. با این برنامه می‌توانید ترافیک حملات DDOS را نیز کنترل می‌کند. همچنین در صورت نیاز می‌توانید به منظور استفاده از خدمات تجزیه و تحلیل سیتریکس اطلاعات را به کلود ارسال کرده و از ریسک‌های امنیتی به سرعت اطلاع پیدا کنید.

نسخه‌های NetScaler

نت اسکیلر در نسخه‌های Premium ،Advanced و Standard عرضه می‌شود که Premium از میان آن‌ها بیشترین ویژگی‌ها و Standard کمترین را دارد. شما با این برنامه طیف گسترده‌ای از مدل‌ها را دارید که از توان عملیاتی مختلف سیستم، درخواست‌هایL7 HTTP، تراکنش‌های  SSL، فشرده سازی و غیره پشتیبانی می‌کنند. از آنجایی که مدل‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد، این برنامه با طیف وسیعی از قیمت‌ها عرضه می‌شود.

ویژگی‌های Citrix NetScaler

به زبان ساده نت اسکیلر سیتریکس برنامه‌ها را پنج برابر بهتر اجرا می‌کند! این سرویس در هزاران شبکه برای بهینه سازی، ایمن سازی و کنترل خدمات سازمانی و ابری و به حداکثر رساندن تجربه کاربری در سراسر جهان راه اندازی شده است. مشتریان و سازمان‌ها به خدمات شبکه‌ای نیاز دارند که همیشه در دسترس باشد و متناسب با فضای کاری و سبک زندگی آن‌ها شخصی سازی شود.

همانطور که اشاره کردیم، NetScaler برنامه‌ها و داده‌ها با بهترین عملکرد ارائه می‌دهد. این برنامه از طریق مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی که شامل توازن بار سرور (GSLB)، امنیت برنامه و کاربری آسان راه اندازی می‌شود. با این سرویس می‌توانید تمام وظایف سازمانی خود را بهینه، ایمن و کنترل کنید. امنیت برنامه‌های نسل بعد با NetScaler امکانپذیر می‌شود. این نرم افزار می تواند امکان شناسایی سریع و جلوگیری از حملات DDoS را فراهم کرده و از افشای سهوی یا عمدی اطلاعات محرمانه جلوگیری می‌کند.

netscaler

مزایای کلیدی این سرویس برای کسب و کارها

اگر قرار است کسب و کار ​​شما جایگاه خود را میان رقبا حفظ کند، به برنامه‌ای قابل اعتماد نیاز خواهید داشت. نت اسکیلر امکان مدیریت ایمن و سریع برنامه‌ها را برای شما فراهم می‌کند. بنابراین می‌توانید بهترین تجربه کاربری ممکن را در هر دستگاهی و در هر مکانی ارائه دهید. در این بخش پنج مزیت این برنامه برای مشاغل ​​آورده شده است:

 1. مشتریان را راضی نگه دارید

اکثریت قریب به اتفاق مشتریان زمانی که در دسترس نباشید به شما توجه نمی‌کنند. این بدان معناست که برنامه‌های شما باید با ثبات، سرعت و قابلیت اطمینان کار کنند. این راهکار بسیار انعطاف ‌پذیر است و عملکرد بهتر و تاخیر حداقلی را ارائه می‌دهد، بنابراین می‌توانید تجربه یکپارچه‌ای را با هر برنامه و در هر زمان به مشتریان ارائه دهید.

 1. بهره وری کارمندان

با افزایش دورکاری، کارمندان مشاغل کوچک به شدت به برنامه‌های سازمانی وابسته هستند. اگر ناگهان تقاضا افزایش یابد، زیرساخت شما همیشه باید آماده باشد. این نرم افزار به شما امکان می‌دهد تا در صورت نیاز منابع را به سرعت و به آسانی خودکار کنید. بنابراین کاربران شما می‌توانند بدون وقفه به کار خود ادامه دهند.

 1. تقویت امنیت

برنامه‌های سازمانی نه تنها بخش مهم کار شما هستند، بلکه بسیار آسیب پذیرند. شما به یک امنیت جامع نیاز دارید تا از خطرات و آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنید. ویژگی‌های امنیتی نت اسکیلر شما را برای مبارزه با بدافزارها مسلح می‌کند.

 1. افزایش کارایی

تحویل یکپارچه و ایمن برنامه در سراسر شبکه می‌تواند پیچیده و وقت گیر باشد. این برنامه با استفاده از یک پایه کد ثبات عملیاتی را امکان پذیر می‌کند. در این حالت، پهنای باند را می‎توان به راحتی افزایش داد و به همین ترتیب کسب و کار کوچک شما می‌تواند به سرعت برنامه‌ها را راه اندازی کند.

 1. عیب یابی سریع

نرم افزار Citrix Application Delivery Management، تجزیه و تحلیل جامعی را ارائه می‌دهد. این تنها پلتفرم مدیریت تحویل برنامه است که شما را به یک اتوماسیون جامع و عیب یابی سریع‌ مجهز می‌کند.

Citrix NetScaler در برنامه‌های مجازی و دسکتاپ

هنگامی که چیزی از طریق اینترنت به صورت امن ارسال می‌شود، رمزگذاری شده و زمانی که به مقصد می‌رسد باید رمزگشایی شود. در این فرآیند رمزگذاری و رمزگشایی به زمان و منابع زیادی نیاز دارد. فرآیند انتقال SSL  به کنترل کننده برنامه، بار سرورها را کاهش می‌دهد و آن‌ها را برای پردازش داده‌های بیشتر آزاد می‌کند. همچنین، تعداد سرورهای مورد نیاز را کاهش می‌دهد. اگرچه نت اسکیلر قابلیت‌های متعددی دارد، اما اغلب به عنوان یک ابزار متعادل کننده حجم کاری در برنامه‌های مجازی و محیط دسکتاپ مجازی استفاده می‌شود.

نتیجه گیری

نت اسکیلر یک ابزار سخت افزاری داخل شبکه تولید شده توسط Citrix است که نقش اصلی آن متعادل نمودن بار داخل شبکه می‌باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های این برنامه احراز هویت کاربران برای استفاده از برنامه‌های سیتریکس است. از دیگر وظایف این سرویس می‌توان به تبادل برنامه‌های مورد استفاده کاربر، برقراری ارتباط با پایگاه داده، تسریع اجرای برنامه و یکپارچه سازی امنیت اشاره کرد. نت اسکیلر همچنین از فایروال، پروکسی و توابع VPN پشتیبانی می کند

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *