نتایج در این بخش نمایش داده می شود

خط تلفن اینترنتی، یک ارزش افزوده برای سازمان شما!

خط تلفن اینترنتی

خط تلفن اینترنتی به فناوری‌ برقراری تماس از طریق اینترنت در زمان واقعی اشاره دارد. تفاوت ارائه این خدمات به وسیله تلفن مخصوص ویپ این است که خدمات VoIP انعطاف پذیری و امکاناتی دارند که به وسیله تلفن سنتی امکان پذیر نیست.

سرویس خط تلفن اینترنتی چیست؟

سرویس خط تلفن اینترنتی ابری، همانطور که از نامش مشخص است، یک سیستم تلفنی است که بیس و پایه آن اینترنت است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از تلفن ویپ یا لپ تاپ یا دستگاه تلفن همراه خود از هر نقطه‌ای تماس برقرار کنند. خط تلفن از نوع اینترنتی، قابلیت انعطاف‌پذیری و تماس پیشرفته را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد که با خط تلفن معمولی امکان‌پذیر نبود. بهترین قسمتش این است که با قیمت‌های مقرون به صرفه ارائه می‌شود و برای نیاز مشاغل کوچک نیز مناسب است.

در این بین ارائه دهندگان تلفن اینترنتی نیز بهترین تلفن‌های ثابت را که بسیار ایمن، با کیفیت تماس واضح و با انعطاف پذیری بالا هستند تامین می‌کنند. تلفن اینترنتی ویپ همچنین خدمات ارتباطی مدرن مانند پیامک، کنفرانس، ارتقاء و به روز رسانی مکرر و پشتیبانی 24 ساعته از مشتری را داراست. خدماتی که تلفن‌های تجاری سنتی و سیستم‌های PBX برای آن مناسب نیستند.

تماس با خط تلفن اینترنتی چگونه است؟

تماس با خط تلفن از نوع اینترنتی تماسی است که از طریق اینترنت انجام می‌شود و با فناوری VoIP (Voice over Internet Protocol) امکان پذیر می‌شود. چندین راه برای برقراری تماس اینترنتی وجود دارد، از جمله:

از طریق یک تلفن ثابت با یک آداپتور تلفن آنالوگ (ATA)

یک آداپتور، تلفن ثابت را به سیستم VoIP متصل می‌کند تا تماس‌های اینترنتی را فعال کند. کافی است کابل تلفن خود را به دستگاه وصل کنید.

از رایانه به رایانه

برنامه VoIP و یک حساب آنلاین راه اندازی کنید و شروع به برقراری تماس‌های اینترنتی کنید. کیفیت تماس به شدت به زیرساخت و پهنای باند شما بستگی دارد.

از رایانه به تلفن

از یک ارائه دهنده نرم افزار شخص ثالث بخواهید تا رایانه شما را به تلفن ثابت وصل کند و از رایانه شخصی به تلفن تماس بگیرید. شما قادر خواهید بود از خدمات VoIP با قیمتی استفاده کنید که هنوز هم بسیار پایین‌تر از قیمتی است که یک شرکت با تلفن سنتی هزینه می‌کند.

استفاده از تلفن‌های نرم افزاری و برنامه‌ها

با استفاده از هر دستگاهی به VoIP متصل شوید. راه‌اندازی خط تلفن اینترنتی در این حالت، برای کسب‌وکارهایی با کارکنان میدانی یا دورکار ایده‌آل است.

خط تلفن اینترنتی چگونه کار می‌کند؟

خط تلفن اینترنتی چگونه کار می‌کند؟

تلفن‌های اینترنتی از فناوری VoIP برای فعال کردن تماس‌ها استفاده می‌کنند. از این رو به تلفن‌های اینترنتی، VoIP نیز گفته می‌شود. تماس با خط تلفن اینترنتی چگونه کار می‌کند:

سیگنال‌های صوتی به بسته‌های داده تبدیل می‌شوند.

این بسته‌ها از طریق شبکه حرکت می‌کنند و تا زمانی که به مقصد برسند از طریق اینترنت انتقال می‌یابند.

VoIP بسته‌ها را دوباره به سیگنال‌های صوتی تبدیل می‌کند تا شخص طرف مقابل پیام را بفهمد.

تلفن‌های اینترنتی می‌توانند تلفن‌های رومیزی واقعی باشند که بسیار شبیه تلفن‌های ثابت معمولی شما یا هر دستگاه دارای VoIP متصل به اینترنت مانند تلفن‌های همراه، لپ تاپ یا تبلت هستند.

چگونه تلفن ویپ می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

در گذشته، مجبور بودید برای کانال‌های ارتباطی مختلف مانند تماس‌های صوتی، فکس، PBX و ابزارهای کنفرانس، خدمات را از ارائه دهندگان مختلفی دریافت کنید. در نتیجه، کسب‌وکار با چالش‌های مختلفی از جمله نگهداری و تعمیرات سیستم‌های مختلف، پرداخت صورت‌حساب‌های مختلف برای ارائه‌دهندگان مختلف، و بدتر از همه، تلاش برای داشتن راه‌حل‌های ارتباطی مختلف با یکدیگر مواجه بود. تصور کنید چقدر برای کسب و کارهایی که مرکز تماس دارند یا کسانی که کارمندان دورکار دارند سخت بود!

خوشبختانه، اکنون با استفاه از خط تلفن اینترنتی ، راه حلی وجود دارد که اگر نگوییم همه نیازهای ارتباطی تجاری شما را تحت یک پلتفرم یکپارچه برآورده می‌کند دست کم می‌توانیم بگوییم که بیشتر آن را پوشش می‌دهد.

تلفن ویپ

از این سرویس چه عملکردهایی دریافت خواهید کرد؟

تماس‌های صوتی

با امکان برقراری تماس اینترنتی VoIP، از تماس‌های مقرون به صرفه در سراسر کشور و همچنین تماس‌های بین المللی و رایگان برای مشاغل لذت خواهید برد.

PBX میزبان ابر

کسب و کارها همچنین باید تمام تماس‌های دریافتی را مدیریت کنند و سیستم PBX این مشکل را حل می‌کند. زیرا دارای چندین ویژگی است که مدیریت هر تماس را برای سازمان‌ها آسان تر می‌کند، از جمله:

  1. شناسه تماس گیرنده ورودی و خروجی
  2. غربالگری تماس
  3. مسدود کردن تماس
  4. ضبط تماس
  5. انتظار تماس
  6. مسیریابی تماس پیشرفته
  7. انتقال تماس پیشرفته

کسب و کارها حتی می‌توانند قوانین پاسخگویی متفاوتی را برای ساعات مختلف روز تنظیم کنند. به عنوان مثال، همه تماس‌های تلفنی در ساعات کاری پاسخ داده می‌شوند و مسیریابی می‌شوند، در حالی که تماس‌های بعد از ساعت کاری می‌توانند مستقیماً به پست صوتی ارسال شوند.

کنفرانس صوتی و تصویری

این قابلیت در خط تلفن اینترنتی به ویژه برای شرکت‌هایی که دارای کارمندان دورکار یا کارکنان میدانی هستند مفید است. چرا که این امکان را به شما و تیمتان می‌دهد تا زمانی که یک اتصال اینترنتی پایدار و پرسرعت داشته باشید، از هر کجا از طریق لپ‌تاپ، تلفن همراه یا هر دستگاهی، جلسات صوتی یا تصویری را میزبانی کنید و به آن‌ها بپیوندید. می‌توان از آن برای برگزاری وبینارهای تعاملی نیز استفاده کرد.

پیام رسانی به تیم

قابلیت‌های پیام‌رسانی تیمی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌تواند به عنوان یک ابزار همکاری قدرتمند نیز عمل کند. همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا گروه‌ها و تیم‌هایی را برای پروژه‌های خاص ایجاد کنند. اما حتی با عملکردهای مفیدش، اصلا ابزار خسته کننده ای نیست. از آن برای ارسال ایموجی‌ها و حتی ایجاد میم‌های شرکت خود استفاده کنید.

ادغام برنامه‌های تجاری با استفاده از خط تلفن اینترنتی

خط تلفن اینترنتی همچنین با برنامه‌های تجاری مختلفی که هر روز استفاده می‌کنید یکپارچه می‌شود. این عملکرد به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا قابلیت‌های ارتباطی را به ابزارهای مورد علاقه خود مانند Salesforce، Google for Work، و Office 365 و غیره اضافه کنند.

نتیجه‌گیری

خط تلفن اینترنتی و تلفن VoIP یک فناوری قدرتمند برای مشاغل است. حتی خانواده‌هایی هستند که تلفن ثابت را کنار گذاشته‌اند و فقط تلفن‌های همراه یا دستگاه‌های دارای VoIP را انتخاب می‌کنند. بنابراین، با تهیه یک خط تلفن از نوع اینترنتی، به شرکت خود یک مزیت رقابتی بدهید. ما در رهابل، تمام چیزی که به آن نیاز دارید را فراهم خواهیم کرد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *