نتایج در این بخش نمایش داده می شود

بیان تفاوت های انواع زیروکلاینت

انواع زیروکلاینت

در بازار داغ امروزی در استفاده از انواع زیروکلاینت لازم است انواع آن‌ها را بشناسیم و از تفاوت های آن‌ها بایکدیگر آگاه باشیم. زیرا طبق تحقیقات به عمل آمده استفاده از زیروکلاینت تا سال 2027 روندی صعودی خواهد داشت. در ادامه انواع زیروکلاینت ها را بر اساس مواردی همچون: کیفیت اجرا و یا عملکرد، کیفیت سخت افزار، چگونگی ارتباط، نوع برند، گارانتی و مواردی این چنین بررسی خواهیم کرد. در ابتدا به طور خلاصه به معرفی زیروکلاینت می‌پردازیم.

زیروکلاینت یک درگاه برای متصل شدن به یک رایانه ی مرکزی است، در واقع تمامی برنامه ها و سیستم عامل‌ها روی رایانه ی مرکزی نصب می‌شوند. و کاربران از طریق این درگاه‌ها به آن رایانه ی مرکزی وصل شده و از آن‌ها استفاده می‌کنند و منابع سخت افزاری مورد نیاز خود مانند: RAM و CPU و فضای ذخیره سازی را از رایانه ی مرکزی می‌گیرند. دقت داشته باشید که منظور از کلمه ی زیرو این‌است که این دستگاه‌ها قابلیت ارائه هیچ‌گونه سرویس مناسب برای کاربر را در غیاب یک سرویس دهنده ی اصلی ندارند. و یا به عبارت دیگر بدون وجود سرور قادر نیستند به نیازهای کاربر پاسخ گویند.

کیفیت سخت افزاری

در وهله اول به هنگام خرید یک سخت افزار شکل ظاهری دستگاه برای کاربر بسیار حائز اهمیت خواهد بود. زیرا کاربران در مرحله اول بر اساس ظاهر دستگاه نظر خود را بیان خواهند کرد. اما در مورد زیروکلاینت ها کمی دقت نمایید. زیرا برخی دستگاه ها در بازار وجود دارند که هم میتوانند به عنوان تین کلایننت و هم به عنوان زیروکلاینت عمل نمایند. هدف از این تکنولوژی این است که کاربر در صورت نیاز بدون استفاده از سرور و یا کامپیوتر مادر به طور مستقل قادر به استفاده از رایانه باشند.

زیرا همانطور که میدانید زیروکلاینت یک درگاه است که برای اتصال به یک کامپیوتر مادر و یا سرور نیاز دارد. و به تنهایی قادر به استفاده نیست. به هنگام سنجیدن کیفیت انواع زیروکلاینت به نکاتی از قبیل موارد زیر به شدت دقت نمایید.

  1. ظاهر زیبا و آراسته دستگاه نشان دهنده کیفیت آن نیست.
  2. به هنگام خرید حدالمقدور از برندها و فروشگاه های معتبر خریداری نمایید.
  3. قبل از تکمیل خرید اطلاعات زیروکلاینت مورد نظر را از سایت برندی که دستگاه را تولید نموده است به طور کامل مطالعه نمایید.

 

کیفیت-سخت-افزاری-در-زیروکلاینت-ها

کیفیت عملکرد انواع زیروکلاینت

کیفیت عملکرد هر زیروکلاینت بر اساس نوع پروتکلی که ارائه میدهد سنجیده می‌شود. به طور کلی تمامی زیروکلاینت ها از سه نوع پروتکل  RDP,DDP. PCOIP  پشتیبانی می‌کنند. و میتوان به طور قاطع اعلام کرد که دو پروتکل DDP و PCOIP در انواع زیروکلاینت بسیار کاربردی تر و کارآمدتر هستند. دقت نمایید که زیروکلاینت هایی که از پروتکل RDP پشتیبانی میکنند دارای دو ایراد بزرگ هستند.

  1. این نوع از زیروکلاینت ها قادر به اجرای نرم افزارهای سنگین همانند: فتوشاپ، افتر افکت و … نیستند. و یا با لگ و مشکل این نرم افزارها را اجرا مینمایند.
  2. در بین انواع زیروکلاینت ها زیروکلاینت های RDP قادر به پخش فیلم های FULL HD نیز نیستند. زیرا تنها قادر به ارائه تصاویر با عمق 16 و یا 24 بیت هستند.

و برای پخش فیلم با کیفیت فول اچ دی و یا اجرای نرم افزارهای گرافیکی به عمق 32 بیت نیاز است. توجه کنید که دو زیروکلاینت DDP. PCOIP توانایی اجرای کلیه نرم افزارهای سنگین گرافیکی، سه بعدی و پخش فیلم با کیفیت فول اچ دی را دارا هستند.

برندهای تولید کننده انواع زیروکلاینت

خرید از یک برند قابل اعتماد بسار حائز اهمیت زیرا با خرید زیروکلاینت های گمنام ممکن است به هنگام استفاده و یا در دراز مدت دچار مشکلات فراوانی شویم. در نتیجه خرید از برندهای نام آشنا ما را از هزینه های جانبی تعمیرات نجات خواهد داد. برندهایی از قبیل: LENOVO ،HP ،DELL ،INTEL ،HYSTOU ،VCLOUDPOINT ،ncomputing از جمله برندهای قابل اعتماد برای خرید هستند. توجه نمایید شرکت رها به عنوان نماینده رسمی ویکلودپوینت و هیستو در ایران شناخته شده است که ارائه دهنده انواع مختلف زیروکلاینت ها است.

نحوه برقراری ارتباط زیروکلاینت ها با سرور

نحوه برقراری ارتباط زیروکلاینت ها با سرور چگونه است؟

زیرو کلاینت DDP: این زیروکلاینت به علت استفاده از پروتکلDDP، برای پردازش برنامه ها نیاز به سرور قدرتمند ندارد. به طور مثال برای ۱۰ کاربر یک سیستم با توان core i3-ram8G و در بهترین حالت core i5-ram16G کفایت میکند. تنها زیرو کلاینتی که پروتکل DDP را پشتیبانی می‌کند VCLOUDPOINT است.
زیرو کلاینت RDP: این نوع زیروکلاینت ها به سرور به مراتب قدرتمندتر و گرانتری نیاز دارند. به طور مثال برای ۱۰ کاربر یک سیستم با توان core i7 –ram24G و در بهترین حالت یک سرورcore i9- ram 40G نیاز می باشد.
زیرو کلاینت PCOIP: در این نوع زیروکلاینت ها حتما باید در بستر مجازی پیاده سازی شوند. برای زیروکلاینت های PCOIP به سرورهای بسیار قدرتمندتر از دو پروتکل نامبرده بالا نیاز می‌باشد.

گارانتی محصولات

گارانتی و خدمات پس از فروش یکی دیگر از مواردی است که به هنگام خرید باید به آن دقت کنید. تمامی زیروکلاینت های شرکت رها دارای 3 سال گارانتی می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

نتیجه گیری

به این نکته دقت نمایید که دلیل تولید انواع مختلف زیروکلاینت ها این است که زیروکلاینت ها جزء محصولاتی می‌باشند که با توجه به نیاز‌های متفاوت مجموعه ها اعم از اداری، تجاری، آموزشی و حرفه‌ای آن هم در اندازه های کوچک، متوسط، بزرگ و اینترپرایز تولید شده‌اند. بنابراین ما شاهد انواع زیروکلاینت در بازار برای نیازهای مختلف هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *