بی نیاز از حضور فیزیکی با مشاغل دورکاری!

مشاغل-دورکاری

مشاغل دورکاری مشاغلی هستند که افراد در خانه بدون نیاز به حضور فیزیکی مطابق با تخصص خود کار می‌کند.
در چند سال اخیر در تمام جوامع مبحث دورکاری تمام مشاغل به‌طورجدی مطرح‌شده است و موردتوجه بسیاری از افراد قرارگرفته است و بین کارمندان و صاحبان کسب‌وکار محبوبیت پیداکرده است.
مشاغل دورکاری بسیاری در دنیا در حوزه‌های متفاوت وجود دارد. ممکن است شما از انواع مشاغل دورکاری که می‌توان آن‌ها را از راه دور انجام داد، شگفت زده شوید.

با توجه به گسترش تکنولوژی و امکانات گسترده‌ای که وجود دارد، هم چنین به لطف انجام کارها که به صورت آنلاین، می‌توان کارهای زیادی را از خانه انجام داد.
گستردگی آن‌ها از مهندسی گرفته تا نوشتن و کارگزاری سهام و … بسیار متفاوت هستند.
افراد ترجیح می‌دهند شغل‌های روزمره و تکراری خود را رها کنند و کار به‌صورت دورکاری را شروع کنند زیرا دچار روزمرگی نمی‌شوند و دارای درآمد خوبی می‌شوند.
اگر مهارت خاصی دارید و از شغل خود خسته شده‌اید می‌توانید به دورکاری به‌طورجدی فکر کنید.

ویژگی‌های مشاغل دورکاری

امروزه بسیاری از مشاغل این امکان را به دست آورده اند که بتوانند به صورت دورکاری فعالیت کنند. البته در این میان، مشاغلی نیز وجود دارد که نمی‌توانند دورکاری کنند یا برای دورکاری خیلی مناسب نیستند.
در میان مشاغل متفاوت آن دسته از کارهایی به صورت تکی انجام می‌شود و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد راحت‌تر می‌توانند دورکاری کنند.
یک قاعده کلی برای تصمیم گیری در مورد مناسب بودن شغل برای دورکاری وجود دارد. فعالیت‌هایی که ویژگی‌های زیر را دارا باشند راحت‌تر می‌توانند دورکاری کنند.

 • بیشتر به شکل فردی قابل اجرا هستند.
 • نیاز کمی به آموزش و نظارت و بازرسی دارند.
 • به زمان و مکان وابستگی ندارند.
 • به صورت مستقیم با مشتری روبه رو نمی‌شوند.
 • نیازی به دسترسی فیزیکی به منابع ثابت و اطلاعات محرمانه ندارند.
 • خروجی کار و کیفیت انجام کار به راحتی قابل نظارت است.
 • لازمۀ انجام دادن آن‌ها، تفکر، برنامه‌ریزی و تجهیزات معمولی باشد.

هم‌چنین اگر شغل شما مبتنی بر رایانه است و مشغول حرفه‌ی خاصی با کامپیوتر هستید. باید بگوییم شغل شما برای دورکاری ایده آل است و می‌توانید به راحتی درخانه درآمد داشته باشید.

انواع مشاغل دورکاری

در اینجا لیستی از مشاغل که می‌توانند دورکاری کنند را آماده کرده‌ایم البته مشاغل زیادی در حوزه‌های مختلف وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به صورت دورکاری انجام داد.

 • گرافیک و طراحی

گرافیک و طراحی جز مشاغلی است که می‌تواند آن را در هرجای دنیا انجام دهید. مشاغل مرتبط با طراحی و گرافیک کامپیوتری در ایران خارج از کشور بازار کار مناسبی دارد.
شما می‌توانید به راحتی برای خود پروژه کاری دریافت کنید و یا به عنوان یک نیروی دورکار در یک سازمان مشغول فعالیت باشید.

 • خدمات مشتری

بسیاری از شرکت ها، از جمله خرده فروشان آنلاین و سازمان های دیجیتال، افرادی را برای مدیریت درخواست های خدمات به مشتری استخدام می کنند.
تا به حال دکمه ای برای “گفتگو برای کمک” یا “ارسال یک ایمیل برای کمک فوری” مشاهده کرده اید؟ ممکن است شخص دیگری برای شرکت به صورت آنلاین از راه دور کار می‌کند.
افراد با سابقه در خرده فروشی، خدمات مشتری، بازاریابی یا ارتباطات می توانند مناسب این نوع دورکاری باشند.

 • برنامه نویسی

همچنان که دنیای رمزگذاری رایانه و هوش مصنوعی رو به رشد است، مشاغل به برنامه نویسان نیاز بیشتری دارند. بسیاری از برنامه نویسان برجسته، بدون داشتن مدرک دانشگاهی، کار با درآمد مناسبی را کسب می کنند.
و از آنجا که کار مبتنی بر رایانه است، درصد زیادی از برنامه نویسان می توانند از خانه کار کنند.
با توجه به فراگیر شدن استفاده از تلفن‌های همراه نیاز افراد به برنامه نویسان دو سیستم‌عامل اندروید و ios که بتوانند برای گوشی‌های هوشمند برنامه‌هایی را طراحی و راه‌اندازی کند ضروری شده است.
ازاین‌رو می‌توان گفت برنامه‌نویسی برای این دو سیستم‌عامل می‌تواند. به‌عنوان شغل دورکاری مناسب باشد زیرا تا زمانی که همه از تلفن‌های هوشمند استفاده می‌کنند نیاز افراد به این شغل احساس می‌شود.
برنامه نویسی جز پول‌سازترین مشاغل دورکاری نیز محسوب می‌شود.

 • آموزش

پیشرفت فناوری و ارتباطات اینترنتی پرسرعت فرصت های بیشتری را برای معلمان ایجاد کرده است. آن‌ها می‌توانند همکاری متقابل با دانش آموزان و شاگردان خود در سراسر جهان داشته باشند.
درآمد شما ممکن است براساس تعداد ساعات کار و نوع کلاس هایی که تدریس می کنید، باشد. شما در هر زمینه‌ای که مهارتی داشته باشید می‌توانید آن را در قالب آموزش از طریق اینترنت انجام دهید.
آموزش یکی از مشاغل دورکاری است که می‌تواند درآمد خوبی برای شما ایجاد کند. اگر شما سابقه تدریس درزمینه های مختلف رادارید می‌توانید به‌عنوان یک معلم دورکاری کار خود را آغاز کنید و مدرسه خودتان را از راه دور مدیریت کنید.
می‌توانید به‌صورت آنلاین هم‌زمان با چندین دانش‌آموز در هر مکانی ارتباط برقرار کرده و آموزش بدهید.

 • دستیار مجازی دورکاری

مدیران و صاحبان کسب‌وکار همواره فردی را در کنار خود نیاز دارند که بتواند مدیریت کارها و قرارها و پاسخ به نامه‌ها و ایمیل و یادآوری کارهای روزانه را انجام دهد.
شما به‌جای منشی بودن در یک محیط می‌توانید به‌طور هم‌زمان برای چندین نفر کارکنید. درآمد دستیار مجازی از منشی یک اداره ثابت بسیار بیشتر است.

 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی دورکاری

بازاریابی‌های شبکه اجتماعی جزو محبوب‌ترین مشاغل شده است.
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مستلزم داشتن درک مناسبی از شبکه‌های اجتماعی و خلاقیت در جذب مشتری با کمک تولید محتوا و ساخت انیمیشن و بنرهای تبلیغاتی داشته باشد.

 • حسابدار دورکاری

شاید به تصور برخی از افراد حسابدار باید حتما در محل کار حضور پیدا کنند اما با رشد فنّاوری الآن نیاز به حضور حسابداران در محل کار و اداره نیست.
با استفاده از نرم‌افزارها و دستگاه‌های مدیریت بانکی می‌توانند از راه دور کارهای خود را انجام دهند.

 • ورود اطلاعات و رونویسی

مشاغل بسیاری وجود دارد که نیاز افراد متعددی دارند تا کار ورودی داده و یا رونویسی را انجام دهند. اگر مهارت پیشرفته‌ای ندارید و می‌خواهید دورکاری تازه شروع کنید و یا سرعت تایپ بالایی دارید، این کار انتخاب مناسبی است.
رونویسی و ورود اطلاعات جز مشاغل دورکاری می‌باشد که افراد مبتدی می‌توانند از آن شروع کنند. چرا که نیاز به حرفه‌ی خاصی ندارد و هرکسی می‌تواند با کمی دقت آن را انجام دهد.

 • ترجمه

اگر دو زبانه هستید یا در چندتا از زبان‌ها مهارت دارید ، می توانید یک شغل را پیدا کنید که به عنوان مترجم کار کند. بسیاری از این کارها را می توان از راه دور و به صورت مستقل انجام داد.
مترجمانی که به صورت آنلاین کار می کنند ممکن است توسط یک شرکت ترجمه کننده استخدام شوند. اخبار و مقالات، صفحات وب و کتاب ها و هر چیزی که شرکت بخواهد را ترجمه کنند.
مترجمی جز آن دسته از مشاغل دورکاری است که می‌تواند به صورت مستقل یا وابسته به شرکت انجام شود. هم‌چنین جز قدیمی‌ترین مشاغلی است که به صورت دورکاری انجام آن را افراد انجام می‌دادند.
آن زمان که هنوز دورکاری و حتی اینترنت و ارتباطات آنلاین وجود نداشت، مترجمی به صورت سنتی انجام می‌شد. مترجمان به صورت فیزیکی اطلاعات را دریافت کرده بعد از ترجمه آن‌ها را دوباره تحویل می‌دادند.

 • توسعه دهنده وب

بسیاری از افراد به عنوان توسعه دهنده وب مشغول به کار حرفه‌ای هستند. خواه با یک شرکت خاص و یا به صورت مستقل برای انواع مختلف مشتری، درآمد خود را ایجاد می‌کنند.
اگرچه یادگیری نحوه طراحی وب سایت گاهی اوقات می تواند یک منحنی یادگیری شیب دار باشد. اما منابع آنلاین زیادی برای علاقه مندان به این کار وجود دارد و می‌توانند آموزش‌ها را به سرعت دریافت کنند.
تقریبا در هر شغلی به یک وب سایت احتیاج است، بنابراین اگر خود را به مشاغل بزرگ یا کوچک بازاریابی کنید، می‌توانید فرصت های بی پایان شغلی برای خود به وجود آورید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.
تولید محتوا نیز یکی از مشاغل دورکاری محسوب می‌شود.

ویژگی های مشاغل دورکاری

شاید نوشتن مطالب برای شما خیلی آسان باشد اما تنظیم و نوشتن یک محتوا برای سایت به این آسانی‌ها نیست زیرا باید اصولی را رعایت کرد. یک کارشناس تولید محتوا باید همیشه دارای اطلاعات به‌روز و دانش جدید باشد.
کارشناس تولید محتوا و سئو باید بتواند با کمک محتوایی که تولید می‌کند که قواعد و اصول سئو رعایت کرده باشد. هر چه تولید محتوای قوی‌تر باشد بهتر می‌توان آن را سئو کرد که توسط موتورهای جست‌وجوی گوگل قابل‌رؤیت باشد.

 • نویسندگی، محتوا نویسی، تبلیغ نویسی

تعداد زیادی از فرصت های نویسندگی برای کسانی که وقت خود را برای جستجوی کار اختصاص می دهند وجود دارد. از نویسندگی داستان و نمایش‌نامه گرفته تا بازاریابی محتوایی به صورت حرفه‌ای و آماتور و نوشتن مقاله.
محتوا نویسی در چندین سال آینده می‌تواند جز مشاغل دورکاری باشد که هم بازار کار فراوان دارد هم متقاضیان زیادی. اگر چه پیدا کردن یک نگارش قابل قبول و درست دشوار است، پس از، انجام کارهای ساده شروع کنید.
بعد از جمع آوری یک نمونه کار حرفه ای، می توانید یک راه خوب برای درآمدزایی در خانه یا یک مکان دور افتاده انتخاب کنید.

 • مشاور حقوقی دورکاری

  اگر شما تخصصی در انجام امور حقوقی دارید می‌توانید به‌صورت دورکاری به این کار مشغول شوید و مدیر و رئیس خودتان شوید. زمان استراحت و کار خود را خودتان تعیین کنید.
  می‌توان گفت در بین دیگر مشاغل دورکاری این شغل درآمد بیشتری دارد.

 • امنیت شبکه‌ها

  با گسترش استفاده از اینترنت و شبکه‌های اینترنتی هکرها بیشتر و قوی‌تر شده است. و به همین دلیل نیاز به یک فرد که بتواند امنیت شبکه‌ها را تأمین کند بیشتر از همیشه احساس می‌شوند.

مزایای مشاغل دورکار

در دورکاری شما خودتان رئیس خودتان هستید و میزان درآمد و مرخصی به خود شما و فعالیت خودتان بستگی دارد. دورکاری به دلیل هزینه پایین که برای کارفرمایان دارد بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد.
زیرا کارفرمایان برای استخدام افراد نیاز به تهیه تجهیزات و محلی برای استقرار آن‌ها ندارد. کارفرمایان می‌توانند نیروهای خود را زمان طولانی نگه دارند زیرا شرایط کاری برای کارمندان منعطف است.

افراد دورکاری اصولا افراد خلاق هستند که کمتر دچار استرس و تنش‌های حضور در محل کار رادارند. در مشاغل دورکاری افراد استقلال و آزادی کامل برای برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کارهای خود‌‌دارند.
افراد حتی با وجود معلولیت های جسمی خود می‌توانند بدون داشتن دغدغه رفت و آمد و خروج از محیط خانه در خانه یا شرایط محیطی موجود شروع به کار کنند.
خطرهای کاری ناشی از رفت و آمد و حضور در محل کار برای افراد کم می‌شود و هر فرد مسئول رفتار و کار خود می‌شود.

آنچه لازم است بدانید!

اگر شما صاحب شرکت یا سازمانی هستید می‌توانید از سامانه‌های دورکاری استفاده کنید. این سامانه شرایطی را در مجموعه فراهم می‌کند که همه افراد بتوانند دورکاری کنند.
سامانه دورکاری امن رها این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

شکست خوردگان امروز فاتحان فردایند.برتولت برشت

دانلود pdf مشاغل دورکاری!

5/5 - (26 امتیاز)
یک نظر برای "بی نیاز از حضور فیزیکی با مشاغل دورکاری!" ارسال شده
 1. رحیم گفت:

  رحیم منشادیان. مولف کتاب های روان شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *