خرید زیروکلاینت؛ قیمت و مقایسه انواع Zero Client
مدل مناسب را بر اساس نوع کاربری، شبکه، نمایشگر و ظرفیت میزبان انتخاب کنید. این صفحه برای مدلهای vCloudPoint و سایر برندهای زیروکلاینت طراحی شده و با اضافهشدن محصولات جدید توسعه پیدا میکند.
زیروکلاینت مناسب کاربری شما
دستهبندی زیر به انتخاب اولیه کمک میکند. نتیجه نهایی باید با تعداد کاربران، نرمافزارها، تجهیزات جانبی و ظرفیت سرور تطبیق داده شود.
فیلتر بر اساس کاربری
فیلتر بر اساس پروتکل ارتباطی
۱۰ مدل نمایش داده میشود.

vCloudPointمدل اقتصادی با خروجی VGA
vCloudPoint S100
مشخصات کامل S100
| وزن | ۱۰۷ گرم |
|---|---|
| USB | ۴ عدد USB 2.0 |
| صدا | ورودی میکروفون و خروجی اسپیکر ۳.۵ میلیمتری |
| بیسیم | Wi-Fi خارجی 2.4/5GHz بهصورت انتخابی |
| امنیت فیزیکی | فاقد جای قفل ضدسرقت |
| مصرف | حدود ۵ وات؛ حداکثر ۱۰ وات |
| پروتکل | vCloudPoint DDP با مدیریت vMatrix |

vCloudPointشبکه گیگابیتی و دو خروجی تصویر
vCloudPoint V1
مشخصات کامل V1
| وزن | ۱۵۰ گرم |
|---|---|
| USB | ۴ عدد USB 2.0 |
| صدا | ورودی میکروفون و خروجی اسپیکر ۳.۵ میلیمتری |
| بیسیم | Wi-Fi خارجی 2.4/5GHz بهصورت انتخابی |
| امنیت فیزیکی | دارای جای قفل ضدسرقت |
| مصرف | حدود ۵ وات؛ حداکثر ۱۰ وات |
| پروتکل | vCloudPoint DDP با مدیریت vMatrix |

vCloudPointمدل کوچک با خروجی HDMI
vCloudPoint A1
مشخصات کامل A1
| وزن | ۸۷ گرم |
|---|---|
| USB | ۴ عدد USB 2.0 |
| صدا | ورودی میکروفون و خروجی اسپیکر ۳.۵ میلیمتری |
| بیسیم | Wi-Fi خارجی 2.4/5GHz بهصورت انتخابی |
| امنیت فیزیکی | دارای جای قفل ضدسرقت |
| مصرف | حدود ۵ وات؛ حداکثر ۱۰ وات |
| پروتکل | vCloudPoint DDP با مدیریت vMatrix |

AtrustTrusted Zero Client · PCoIP Ultra
Atrust w200
مشخصات کامل w200
| حافظه | ۸ گیگابایت DDR4 دوکاناله |
|---|---|
| ذخیرهسازی | ۳۲ گیگابایت |
| درگاهها | ۲×DisplayPort، ۲×USB 3.2، ۴×USB 2.0، ۱×USB-C، صدا، LAN |
| پروتکل | PCoIP و PCoIP Ultra |
| مدیریت | Atrust Device Manager و Anyware Trust Center |
| ابعاد/وزن | 39.5×103×143 mm؛ حدود 450g |
| بیسیم | Wi-Fi ac و Bluetooth 5.1 انتخابی |

AtrustPCoIP Zero Client · دو نمایشگر
Atrust w100
مشخصات کامل w100
| حافظه | ۵۱۲ مگابایت |
|---|---|
| خروجی | DVI-I و DVI-D؛ یک نمایشگر 2560×1600 با کابل انتخابی |
| USB | ۴ عدد USB 2.0 |
| پروتکل | PCoIP برای Omnissa Horizon |
| خنکسازی | بدون فن و بیصدا |
| ابعاد/وزن | 39.5×103×143 mm؛ حدود 362g |
| امنیت | قفل Kensington |

AtrustPCoIP All-in-One · نمایشگر 23.6 اینچ
Atrust A200Z
مشخصات کامل A200Z
| حافظه | ۵۱۲ مگابایت |
|---|---|
| وضوح | 1920×1080؛ خروجی DVI-I کمکی |
| USB | ۶ عدد USB 2.0 |
| پروتکل | PCoIP برای Omnissa Horizon |
| خنکسازی | بدون فن و بیصدا |
| ابعاد/وزن | 569.6×183.5×412.3 mm؛ حدود 4.85kg |
| امنیت | دو جای قفل Kensington |

HPPCoIP · دو نمایشگر
HP t310 G2 Zero Client
مشخصات کامل HP t310 G2
| فناوری پردازشی | Teradici TERA2321 PCoIP Zero Client |
|---|---|
| حافظه سیستم | 512MB DDR3-1333 |
| حافظه راهانداز | 32MB SPI Flash |
| نمایشگر | دو نمایشگر از طریق DVI-I و DisplayPort تا 1920×1200@60Hz؛ یک نمایشگر دیجیتال تا 2560×1600 |
| درگاهها | ۶ عدد USB 2.0، ورودی میکروفون، خروجی هدفون، DVI-I، DisplayPort، شبکه و برق |
| شبکه | 10/100/1000 Gigabit Ethernet؛ گزینه Fiber در برخی پیکربندیها؛ Wake-on-LAN |
| پروتکل و میزبان | PCoIP برای VMware Horizon View، VMware Horizon DaaS و Amazon WorkSpaces |
| سیستمعامل محلی | فاقد سیستمعامل عمومی و فاقد ذخیره داده کاربر |
| توان آداپتور | ۳۶ وات، ورودی 100–240VAC |
| ابعاد | 65×137.5×187.2 میلیمتر با پایه |
| وزن | حدود 600 گرم |

HPPCoIP · چهار نمایشگر
HP t310 Quad-Display Zero Client
مشخصات کامل HP t310 Quad-Display
| فناوری پردازشی | Teradici TERA2140 PCoIP Zero Client |
|---|---|
| حافظه سیستم | 512MB DDR3-1333 |
| حافظه راهانداز | 32MB SPI Flash |
| نمایشگر | چهار خروجی DisplayPort؛ چهار نمایشگر تا 1920×1200 و وضوح بالاتر تا 2560×1600 طبق پیکربندی |
| درگاهها | ۴ عدد USB 2.0، چهار DisplayPort، شبکه، صدا و برق |
| شبکه | 10/100/1000 Gigabit Ethernet؛ گزینههای Fiber در برخی پیکربندیها؛ Wake-on-LAN |
| پروتکل | PCoIP برای دسکتاپ مجازی و Remote Workstation |
| امنیت | رمزنگاری AES-128 یا AES-256؛ بدون ذخیره دائمی داده کاربر |
| توان آداپتور | ۳۶ وات، ورودی 100–240VAC |
| ابعاد | 44.8×132.5×183 میلیمتر بدون پایه |
| وزن | حدود 802 گرم |

10ZiGCitrix NOS Zero Client · دو نمایشگر
10ZiG 4648qc
مشخصات کامل 10ZiG 4648qc
| پردازنده | Intel Braswell x5-E8000 چهار هستهای 1.04GHz تا 2.0GHz؛ بسته به تاریخ تولید ممکن است N3160 باشد |
|---|---|
| گرافیک | Intel HD Graphics |
| حافظه | ۴ گیگابایت استاندارد؛ حداکثر ۸ گیگابایت |
| سیستم زیروکلاینت | 10ZiG NOS برای اتصال اختصاصی به یک Broker |
| پروتکل | Citrix ICA و Citrix EDT (HDX) |
| سرویسها | Citrix Cloud، Citrix StoreFront و NetScaler |
| نمایشگر | ۲×DisplayPort؛ دو نمایشگر 3840×2160@30Hz |
| درگاهها | ۲×USB 3.0، ۲×USB 2.0، جک هدست ۳.۵ میلیمتری و برق |
| شبکه | Gigabit Ethernet؛ Wi-Fi خارجی تا استاندارد ax بهصورت انتخابی |
| مدیریت | 10ZiG Manager |
| ابعاد/وزن | حدود 124.5×129.5×33 mm؛ حدود 900g |

10ZiGCitrix NOS Zero Client · چهار نمایشگر 4K
10ZiG 7148qc
مشخصات کامل 10ZiG 7148qc
| پردازنده | AMD Embedded R2514 چهار هستهای 2.10GHz تا 3.70GHz |
|---|---|
| گرافیک | AMD Radeon Vega 8 |
| حافظه | ۸ گیگابایت استاندارد؛ حداکثر ۳۲ گیگابایت |
| سیستم زیروکلاینت | 10ZiG NOS برای اتصال اختصاصی به یک Broker |
| پروتکل | Citrix ICA و Citrix EDT (HDX) |
| سرویسها | Citrix Cloud، Citrix StoreFront و NetScaler |
| نمایشگر | ۴×DisplayPort تا 4096×2160@60Hz؛ USB-C با Alt-DP |
| درگاهها | ۶×USB 2.0، ۲×USB 3.2 Gen 2، یک USB-C Gen 2، صدا و برق |
| شبکه | Gigabit Ethernet؛ گزینه Fiber SFP و Wi-Fi خارجی تا استاندارد ax |
| مدیریت | 10ZiG Manager |
| ابعاد/وزن | حدود 210×53×230 mm؛ حدود 2.56kg |
منابع فنی: vCloudPoint، Atrust ، 10ZiG و دیتاشیتهای رسمی HP t310 G2 و HP Quad-Display.
مقایسه S100، V1 و A1
| ویژگی | S100 | V1 | A1 |
|---|---|---|---|
| خروجی تصویر | VGA | HDMI و VGA | HDMI |
| شبکه کابلی | 10/100 Mbps | 10/100/1000 Mbps | 10/100 Mbps |
| وضوح تصویر | تا Full HD 1920×1080 با عمق رنگ ۳۲ بیت | ||
| درگاه USB | ۴×USB 2.0 | ۴×USB 2.0 | ۴×USB 2.0 |
| مصرف معمول | ۵ وات | ۵ وات | ۵ وات |
| ابعاد | 124×75×26 mm | 93×90×18 mm | 93×90×18 mm |
| وزن | 107g | 150g | 87g |
| قفل ضدسرقت | ندارد | دارد | دارد |
| انتخاب پیشنهادی | نمایشگر VGA و شبکه 100Mb | شبکه گیگابیتی و انعطاف HDMI/VGA | نمایشگر HDMI و بدنه سبک |
مزایای زیروکلاینت vCloudPoint
پردازش و ذخیرهسازی روی میزبان مرکزی انجام میشود و دستگاه کاربر تنها ارتباط، تصویر، صدا و تجهیزات جانبی را مدیریت میکند. نتیجه برای بسیاری از محیطهای اداری و آموزشی، نگهداری سادهتر و کنترل متمرکزتر است.
مدیریت متمرکز
حسابها، نشستها و سیاستهای دسترسی از سمت میزبان و نرمافزار vMatrix مدیریت میشوند و نیاز به نگهداری سیستمعامل جداگانه روی هر میز کاهش مییابد.
امنیت داده
دستگاه ذخیرهسازی محلی کاربر ندارد. اطلاعات روی میزبان مرکزی باقی میماند و دسترسی به حافظههای USB میتواند با سیاست سازمان کنترل شود.
مصرف و صدای کم
طراحی بدون فن و قطعات متحرک، مصرف معمول حدود پنج وات و صدای کارکرد نزدیک به صفر را برای محیطهای پرتعداد فراهم میکند.
راهاندازی ساده
پس از آمادهسازی میزبان، هر ایستگاه با اتصال شبکه، نمایشگر، صفحهکلید و ماوس به دسکتاپ مرکزی متصل میشود.
پشتیبانی از تجهیزات USB
چاپگر، اسکنر، وبکم، حافظه و برخی تجهیزات اداری از طریق هدایت USB قابل استفادهاند؛ سازگاری تجهیزات تخصصی باید پیش از خرید آزمایش شود.
مناسب برای استقرار پرتعداد
کلاس آموزشی، دفتر اداری، مرکز تماس، فروشگاه و کاربریهای استاندارد از سناریوهای رایج این معماری هستند.
کدام مدل برای شما مناسب است؟
V1 برای شبکه سریعتر
اگر زیرساخت شبکه گیگابیتی دارید یا میخواهید میان HDMI و VGA انتخاب داشته باشید، V1 کاملترین گزینه این سه مدل است.
- شبکه 1GbE
- دو نوع خروجی تصویر
- جای قفل ضدسرقت
S100 یا A1 برای استقرار اقتصادی
S100 برای نمایشگرهای VGA و A1 برای نمایشگرهای HDMI انتخاب سادهتری است. هر دو شبکه 100Mb دارند و مصرف معمول آنها پنج وات است.
- S100: بدنه بزرگتر و VGA
- A1: بدنه سبکتر و HDMI
- هر دو: چهار USB 2.0
سوالات متداول خرید زیروکلاینت
زیروکلاینت چه تفاوتی با تین کلاینت دارد؟
تین کلاینت معمولاً سیستمعامل و توان پردازش محلی دارد؛ زیروکلاینت vCloudPoint برای اجرای مستقل برنامه طراحی نشده و دسکتاپ را از میزبان مرکزی دریافت میکند.
آیا زیروکلاینت بدون سرور کار میکند؟
خیر. این دستگاه برای اتصال به میزبان مجهز به vMatrix یا زیرساخت سازگار طراحی شده و بدون میزبان مرکزی، دسکتاپ مستقلی ارائه نمیدهد.
برای HDMI کدام مدل مناسب است؟
A1 خروجی HDMI دارد و V1 از HDMI و VGA پشتیبانی میکند. S100 فقط خروجی VGA ارائه میدهد.
کدام مدل شبکه گیگابیتی دارد؟
بر اساس دیتاشیت رسمی، V1 دارای Ethernet گیگابیتی 10/100/1000 است. S100 و A1 شبکه 10/100 دارند.
آیا Wi-Fi داخلی است؟
خیر. اتصال بیسیم در این مدلها با آنتن یا دانگل خارجی 2.4/5GHz و بهصورت انتخابی ارائه میشود.
آیا همه تجهیزات USB کار میکنند؟
طیف گستردهای از تجهیزات پشتیبانی میشود، اما برای چاپگرهای خاص، توکنها، وبکم و تجهیزات تخصصی بهتر است سازگاری در پایلوت واقعی آزمایش شود.
قیمت زیروکلاینت چگونه اعلام میشود؟
سازنده قیمت عمومی ثابتی منتشر نکرده است. قیمت نهایی به مدل، موجودی، زمان تأمین، لوازم جانبی و خدمات پروژه بستگی دارد و بهصورت استعلام روز اعلام میشود.
چند کاربر را میتوان روی یک میزبان اجرا کرد؟
تعداد واقعی به سختافزار میزبان، برنامهها، مصرف هر کاربر و شبکه بستگی دارد. ظرفیت باید با پایلوت و مانیتورینگ مشخص شود و نباید صرفاً از سقف نرمافزاری نتیجهگیری کرد.
برای انتخاب مدل و طراحی میزبان آمادهاید؟
تعداد کاربران، نرمافزارها، نمایشگر و تجهیزات جانبی را اعلام کنید تا مدل و ظرفیت میزبان بررسی شود.