گارانتی محصولات

گارانتی محصولات به خریداران در انتخاب محصول مورد نظر اطمینان بیشتری می‌دهد. و نشان دهنده اعتبار و اطمینان یک مجموعه از محصولات خود است. داشتن ضمانت نامه به معنای دادن اطمینان به مشتری از خرید است تا در صورت بروز مشکل بتوانند از آن استفاده کنند. تمام محصولات رها دارای گارانتی می‌باشند. ابتدا باید متذکر شویم تمام موارد مربوط به ضمانت‌نامه محصولات و پشتیبانی محصول را با دقت مطالعه نمایید.

دستورالعمل استفاده از سخت افزارهای شرکت رها

لطفا قبل از روشن کردن هر نوع سخت افزاری که از رها خریداری کرده‎‌اید، دستور العمل زیر را به دقت مطالعه فرمایید.

 1. از دریافت دستگاه بدون کارت گارانتی هوشمند (مطابق عکس روبرو) خودداری نمایید. دریافت دستگاه به منزله تایید دریافت کارت گارانتی هوشمند است. لذا در صورت عدم دریافت این کارت سریعا و کمتر از ۲۴ ساعت بدون استفاده از دستگاه، دستگاه را به نزدیک‌ترین مرکز خدمات و پشتیبانی و یا به آدرس ساختمان مرکزی رها مرجوع کنید.
 2. از دریافت دستگاهی که برچسب های آن شامل: لیبل های مشخصات، شماره سریال، هولوگرام و برچسب پلمپ دستگاه مخدوش شده باشد خودداری کنید. دریافت دستگاه به منزله تایید دریافت آن به صورت کامل و بدون خدشه در موارد مذکور است. در غیر اینصورت سریعا و کمتر از ۲۴ ساعت بدون استفاده از دستگاه، دستگاه را به آدرس ساختمان مرکزی رها مرجوع کنید.
 3. هر دستگاه الکتریکی باید تهویه مناسب داشته باشد و تهویه به نحوی باشد که بتواند حرارت تولید شده توسط دستگاه را تخلیه کند تا دمای کاری آن در محدوده استاندارد آن دستگاه باشد، لذا محصور کردن دستگاه در یک محیط بسته و یا محیط های با دمای بالا غیر استاندارد و حوادث ناشی از آن در تعهد شرکت رها و شرایط گارانتی نمی‌باشد.
 4. تغذیه تمام سخت افزارها بایستی دامنه ولتاژ ۲۱۳-۲۲۶ ولت و دامنه فرکانسی ۴۸-۵۲ هرتز و قدرت تامین جریان لازم را همگی، اجبارا داشته باشد.
 5. از تغییر و یا دستکاری فریم ور و نرم افزار دستگاه‌ها پرهیز و در صورت لزوم صرفا از طریق شرکت اقدام به آن کنید.
 6. حتما از آداپتور و اتصالات تغذیه استانداردی که همراه دستگاه ارسال شده است استفاده کنید.
 7. دستگاه‌ها طبق استاندارد نباید در مجاورت میدان های مغناطیسی قوی مانند: ترانسفورماتور، کابل های فشار قوی، و آهنرباهای قوی باشد.
 8. بدنه فلزی هر دستگاه الکتریکی باید حتما اتصال زمین مناسب جهت تخلیه بار القایی داشته باشد با مقاومت زیر ۳ اهم.
 9. در حمل و نقل و استفاده از دستگاه ها باید نکات فنی رعایت شود و از اعمال شوک فیزیکی ناشی از سقوط و یا پرتاب جلوگیری شود.
 10. توصیه می‌شود برای تغذیه دستگاه حتما از محافظ برق و یا استابلایزر و یا UPS آنلاین استفاده شود. تا جلوی ورود نوسانات برق به دستگاه گرفته شود. و در هنگام آپدیت و یا هر گونه تغییر در فریم ور و نرم افزار دستگاه الزام به تغذیه صرفا توسط online UPS وجود دارد.
دیگر دستورالعمل‌های مندرج در کاتالوگ محصولات که در سایت شرکت تولیدکننده آن لحاظ شده است نیز بایستی رعایت شود.
شرایط-استفاده-از-گارانتی-شرکت-رها

شرایط استفاده از خدمات پس از فروش و گارانتی رهاکو

 1. به جهت اتوماسیون بودن کلیه فرآیندهای خدمات پشتیبانی در رها که بر اساس کارت گارانتی هوشمندی است که به همراه دستگاه دریافت کردید. امکان ارائه هرگونه خدمات بدون ارائه کارت مذکور غیر ممکن است. و عدم ارائه و یا مفقود و یا مخدوش شدن آن موجب ابطال گارانتی است. و امکان صدور مجدد آن و یا ارائه خدمات بر اساس فاکتور خرید رسمی و یا هرگونه اسناد مثبته وجود ندارد. لذا در حفظ و نگهداری از آن کوشا باشید. (کارت هوشمند ضمانت نامه همانند کارت عابر است. لذا دستورالعمل‌های نگهداری از کارت‌های هوشمند برای آن لازم الاجرا می‌باشد.)
 2. آسیب های فیزیکی خارج از شرایط گارانتی است.
 3. مخدوش کردن برچسب های دستگاه شامل: لیبل های مشخصات، شماره سریال، هولوگرام، برچسب پلمپ دستگاه و کارت گارانتی، باعث ابطال کارت‌ گارانتی می‌شود.
 4. هرگونه دستکاری در فریم ور و نرم افزار دستگاه‌ها موجب ابطال گارانتی خواهد شد.
 5. طی مدت ضمانت نامه دستگاه، کلیه بروزرسانی های مربوط به بایاس و فریم ور، صرفا بایستی توسط رها انجام شود. (این گونه خدمات به سادگی و از راه دور قابل ارائه است) در غیر این صورت موجب ابطال گارانتی می‌شود.
 6. هر گونه آورکلاک کردن منابع سخت افزاری دستگاه موجب ابطال گارانتی خواهد بود.
 7. مدت اعتبار ضمانت نامه هر دستگاه صرفا بر روی کارت گارانتی می‌‎باشد. که هنگام بسته‌بندی و ارسال برای مشتری تاریخ انقضای به روز بر روی آن درج می‌شود. و طی این مدت معتبر خواهد بود که ملاک زمان رسیدن و تحویل دستگاه توسط رها است. و اعلام خرابی دستگاه به هر صورت رسمی و غیر رسمی از سمت مشتری مادامی که دستگاه در مرکز خدمات پس از فروش رسید نشده باشد، معتبر نخواهد بود.
 8. رها محصولات خود را درب انبار تحویل مشتری می‌دهد و درب انبار تحویل می‌گیرد. هزینه های ارسال و دریافت و مسئولیت آن با مشتری می‌باشد.
 9. زمان رفع عیب و یا تعویض تین کلاینت و زیروکلاینت متناسب با نوع ایراد آن متغیر می‌باشد. که صرفا از طریق پنل پشتیبانی هر مشتری به وی اعلام می‌شود. و مشتری می‌تواند تمامی فرآیندها و درخواست‌های خود را از طریق پنل پشتیبانی پیگیری و مدیریت کند.
 10. استفاده از هرگونه آداپتور غیر از آداپتوری که به همراه دستگاه ارسال شده است موجب ابطال گارانتی خواهد بود.
 11. ایرادات ناشی از نواسانات برق خارج از گارانتی است. تغذیه الکتریکی دستگاه بایستی دامنه ولتاژ ۲۱۳-۲۲۶ ولت و دامنه فرکانسی ۴۸-۵۲ هرتز و قدرت تامین جریان لازم را همگی، اجبارا داشته باشد. در غیر اینصورت ایرادات ناشی از این مورد خارج از ضمانت است.
 12. ایرادات ناشی از دمای محیط بالای ۵۰ درجه سانتی‌گراد و یا ناشی از عدم تهویه مناسب محیط دستگاه، خارج از شرایط گارانتی است.
 13. ایرادات ناشی از رطوبت و یا مواد شیمیایی خارج از شرایط گارانتی است.
 14. هرگونه تغییر شکل فیزیکی دستگاه و متعلقات آن، موجب ابطال کل ضمانت نامه خواهد بود.
 15. ارائه دسترسی روت و یا بایاس دستگاه به مشتری، موجب ابطال گارانتی خواهد بود.
 16. ملاک زمانبندی و تنها موارد قابل استناد، پروفایل پنل کاربری مشتری است.
 17. رها از دریافت مرسولات با بسته بندی نامناسب خودداری می‌کند. لذا هنگام ارسال هر گونه سخت افزار نسبت به رعایت اصول بسته بندی مناسب دقت لازم را انجام دهید.
 18. ایرادات ناشی از القای الکترومغناطیسی خارج از گارانتی است. بنابراین حتما ارت کردن دستگاه را رعایت کنید (ارت زیر ۳ اهم).
 19. ایرادات ناشی از عدم تخلیه صحیح بدنه فلزی دستگاه خارج از گارانتی است. لذا حتما اتصال زمین مناسب جهت تخلیه را داشته باشید با مقاومت زیر ۳ اهم.
 20. رها نسبت به اطلاعات ذخیره شده روی دستگاه‌هایی که برای خدمات و تعمیرات دریافت می‌کند، مسئولیت و تعهدی ندارد.
 21. استفاده از پورت‌های ارتباطی دستگاه (بعنوان مثال درگاه USB) برای شارژ کردن لوازم جانبی (بعنوان مثال موبایل) غیر استاندارد است. و در صورت بروز ایراد از این تعارض، دستگاه مشمول گارانتی نمی‌باشد.
 22. ایرادات ناشی از استفاده از لوازم جانبی غیر استاندارد، مشمول گارانتی نمی‌باشد.

رها عضو رسمی سازمان نظام صنفی رایانه کشور و عضو رسمی اتحادیه فناوران رایانه می‌باشد. در صورت بروز هر گونه تعارض در اصل و یا تفسیر موارد فوق، خود را مکلف به تمکین از نظر کارشناسان دو مرجع محترم مذکور میداند. جهت ارسال دستگاه برای تعمیرات حتما حتما لازم است تا فرم ارسال دستگاه را پر کنید. در غیر اینصورت به هیچ عنوان دستگاه توسط شرکت رهاکو دریافت نخواهد شد و پیامدهای آن بر عهده فرستنده خواهد بود.

نحوه ارسال کالا جهت تعمیرات

برای ارسال دستگاه تعمیری به سایت https://rahaco.net  مراجعه کرده و قسمت سامانه پشتیبانی آنلاین را انتخاب کنید.

برای ارسال دستگاه تعمیری باید در پنل پشتیبانی  خود ، فرم مربوط به ارسال دستگاه را تکمیل کنید.

در صورت داشتن اکانت، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. در غیر اینصورت بروی گزینه اگر عضو نیستید کلیک کنید.

در این مرحله به صفحه ثبت نام منتقل می‌شوید. حتما مشخصات خود را به صورت کامل پر کنید.

پس از وارد کردن مشخصات ، فرایند ساخت و دسترسی شما یک الی دو ساعت زمان خواهد برد. لطفا کمی صبور باشید در صورت نیاز به راهنمایی و پشتیبانی با شماره ۰۲۱۵۴۵۲۱ داخلی ۳ تماس حاصل فرمایید. پس از وارد شدن به اکانت خود در این بخش  ” ثبت اطلاعات جدید فرم ” را انتخاب کرده و سپس فرم ارسال دستگاه را انتخاب کنید.

در فرم باز شده لطفا مشخصات خواسته شده را تکمیل کنید. در صورتی که دستگاه شما سریال رها ندارد، لازم است که شماره سریال خودِ قطعه که توسط کمپانی سازنده بر روی آن نوشته شده است در اینجا درج شود، و در صورتی که این مورد را هم ندارد و یا مخدوش است، خود مشتری باید بر روی آن برچسب کاغذی به همراه چهار رقم آخر شماره تلفن همراه خود  را درج کند. چنانچه همراه دستگاه ارسالی، اقلامی مانند (آداپتور , کابل برق , KVM  و …) نیز می باشد، با زدن گزینه “افزودن مشخصات دستگاه ارسالی جدید” مشخصات آن را تکمیل کنید.

با موافقت “شرایط استفاده از سرویس ارسال دستگاه ” و تکمیل، امضای دیجیتال فرم خود را ثبت کنید و دستگاه را ارسال کنید. در صورت پر نکردن مشخصات و دقیق نبودن اطلاعات از دریافت دستگاه معذوریم. در صورتی که دستگاه گارانتی دارد کارت گارانتی، همراه دستگاه ارسال شود.

۴.۳/۵ - (۶ امتیاز)