معرفی رها کلاس

رها کلاس یکی از ابزارهای مدرن برای آموزش می‌باشد.
که با استفاده از ایمیل، وب‌سایت و نرم‌افزارها در بستر شبکه‌های کامپیوتری محتوای آموزشی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

درصورتی‌که یک تین کلاینت و اینترنت داشته باشید به‌راحتی قادر هستید در هرزمان و هر مکان از فرایند یادگیری بهره‌مند شوید.
صدا و تصویر و صفحات وب‌ ازجمله مهم‌ترین المان‌ها برای برگزاری کلاس درس مجازی می‌باشند؛ که همه از طریق یک مرورگر اینترنتی قابل‌دسترس است.
شما می‌توانید با داشتن یک مرورگر به‌راحتی به این تعامل چهره به چهره همانند کلاس‌های زنده و حضوری دست‌یابید.

انواع مختلف آموزش ها

 • آموزش از راه دور:
  سبکی از آموزش است که در آن افراد به‌صورت مستمر و مستقیم با مدرسان خود در ارتباط نیستند و محتوای آموزشی از طریق اینترنت در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

 • آموزش الکترونیک:
  در این سبک با استفاده از تکنولوژی الکترونیکی افراد برنامه آموزشی را خارج از کلاس درس فرامی‌گیرند؛ مانند آموزش از طریق لوح‌های فشرده

 • آموزش آنلاین:
  در سال‌های اخیر با توجه به‌ سرعت رشد تکنولوژی و استفاده گسترده از رایانه شیوه آموزش آنلاین ظهور پیدا کرد.
  امکان تعاملات زنده و دریافت بازخورد در سبک آموزش آنلاین فراهم است. تعامل بین کاربران از طریق ابزار چت نیز میسر است.
  در آموزش آنلاین، مدرسین و کارآموزان از طریق اینترنت و به‌صورت هم‌زمان با یکدیگر تعامل داشته باشند و فرآیند آموزش و یادگیری را به انجام می‌رسانند.

در طول دهه گذشته، سیستم آموزش آنلاین گزینه محبوبی برای طیف گسترده‌ای از دانشجویان و دانش‌آموزانی است که قصد انجام کار حین درس و یا تشکیل خانواده رادارند.
مزیت اصلی این شیوه آموزش، رهایی دانشجویان از برنامه‌هایی مثل حضور فیزیکی، برنامه‌ریزی و صرف وقت در کلاس، مسیر کلاس و … است.
به‌عنوان‌مثال:
کمبود فضای آموزشی در برخی مناطق محروم موجب شده تا دانش آموزان برای کسب علم وقت خود را صرف رفتن به مناطق دور برای یادگیری تلف نمایند.
تمرکز دانشگاه‌های سطح یک هر کشور در شهرهای بزرگ می‌باشد که این امر مشکلاتی از قبیل دور شدن افراد از خانواده‌هایشان، هزینه اسکان، حمل‌ونقل و… را به دنبال دارد و گاهی این امور موجب می‌شد تا افراد از کسب علم انصراف بدهند.
اما با این شیوه آموزشی این مشکلات رفع شد و افراد می‌توانند در منازل شخصی خودشان یا در هنگام کار از آموزش بهره‌مند شوند.
با استفاده از این روش افراد می‌توانند از محتوای آموزشی اساتید مجرب دانشگاه‌های معتبر بهره‌مند شوند.
سازمان‌ها و شرکت‌ها برای دریافت استراتژی‌های تازه و تصمیم‌گیری مناسب در هرزمان و مکان می‌توانند با مشاوران خود در ارتباط باشند.

امتیازات رهاکلاس

امتیازات رها کلاس:

از مشکلات رایج برگزاری رویدادهای آنلاین آموزش کاربران برای شرکت در این رویدادها است. بسیاری از محصولات موجود در بازار نیازمند نصب افزونه هستند که این امر برای افرادی که علم کمتری دارند کار دشواری است. برای شرکت در رویدادهایی که در بستر رها کلاس برگزار می‌شوند نیاز به نصب هیچ‌گونه افزونه یا نرم‌افزار نیست.

 • کاربری آسان با محیط فارسی:

  محیط رها کلاس با تمرکز بر کاربرپسند بودن و سادگی طراحی‌شده است. بنابراین علاقه‌مندان و کاربران تجربه لذت بخشی از فن‌آوری را کسب می‌نمایند.

 • ارتباط باکیفیت و پایدار:

  مهم‌ترین عامل در رویدادهای آنلاین کیفیت و پایداری ارتباطات است. وجود هرگونه اختلال، قطع‌ و وصلی و افت کیفیت موجب نارضایتی از سوی شرکت‌کنندگان می‌شود. برای جلوگیری از ایجاد این‌گونه اختلالات رها کلاس راهکارهایی را در نظر گرفت و توانست به این هدف والا دست یابد.

۵ مورد از ویژگی‌های رها کلاس:

رها کلاس قادر است به‌صورت هوشمندانه وضعیت اینترنت هر یک از کاربران را بسنجد.
کیفیت ارتباط را باکیفیت اینترنت کاربران سازگار نماید.
سرعت اینترنت موردنیاز جهت دریافت یک تصویر زنده وبکم بسیار متغیر است.
این سرعت می‌تواند از ۱۰Kb/s تا ۲۰۰۰Kb/s متغیر باشد.
با در نظر گرفتن شرایط اینترنت کاربران داخل کشور، پهنای باند مصرفی را تا حد ممکن کاهش داده‌ایم.

یکی از دلایل ارتباطات باکیفیت رها کلاس وجود سرورهای قدرتمند آن در داخل کشور است.
به دلیل شرایط اینترنتی داخل کشور برای برقراری ارتباط با سرورهای خارجی با افت کیفیت و سرعت روبه‌رو می‌شوید.
یکی دیگر از مزایای وجود سرور در داخل کشور این موضوع است که هزینه‌های شما نیم‌بها حساب می‌شود.

ما تخصص کافی برای همراهی شما در این مسیر راداریم و آماده‌ایم تا شمارا در برگزاری موفقیت‌آمیز رویدادهای آنلاین پشتیبانی کنیم.

کارشناسان رها در مراحل مختلفی از قبیل:

 1. تهیه سرویس و بهره‌برداری از آن
 2. تأمین و تست تجهیزات
 3. آمادگی برای برگزاری رویدادها
 4. اجرای آزمایشی قبل از رویداد
 5. حضور آنلاین در رویداد
 6. و پشتیبانی فنی و نگهداری از سرورها با شما همراه هستند.
پخش-زنده-رویدادها-در-رهاکلاس

پرسش‌های متداول- وبینار

برای برگزاری یک وبینار یک رایانه یا لپ‌تاپ متصل به اینترنت، وبکم و هدست کافی است اما درصورتی‌که وبینار، پخش زنده یک مراسم حضوری در سالن همایش باشد ممکن است میکروفون‌های بی‌سیم و وبکم های باکیفیت بالاتر لازم باشد.

برای وبینار حداقل اینترنت ADDL 256K موردنیاز است اما برای پوشش آنلاین یک همایش واقعی در سالن کنفرانس و به‌منظور ارائه کیفیت بهتر، داشتن اینترنت ۵۱۲K توصیه می‌شود.

بله! درصورتی‌که امکان پخش صدا و تصویر میهمان آنلاین به کمک سیستم صوتی سالن و دیتا پروژکتور یا نمایشگرهای بزرگ فراهم‌شده باشد، میهمان آنلاین نیز می‌تواند در محل سالن برگزاری همایش به ارائه محتوا پرداخته و حاضرین در سالن نیز به‌صورت زنده صدا، تصویر و اسلایدهای نمایش داده‌شده را مشاهده نمایند.

بله کارگاه‌های جانبی می‌توانند به‌صورت هم‌زمان یا بعد از وبینار در اتاق‌های مجازی جداگانه برگزارشده و متقاضیان به‌صورت آنلاین و زنده از این کارگاه‌ها استفاده نمایند.

تمامی موضوعاتی که محتوای آن‌ها با استفاده از امکانات صدا، تصویر و اشتراک‌گذاری رها کلاس قابل‌ارائه باشند را می‌توان به‌صورت آنلاین برگزار نمود.
کلیه دروس مقاطع تحصیلی، رشته‌های دانشگاهی، تخصص‌های فنی و مهندسی، نرم‌افزارهای رایانه‌ای، آموزش‌های قرآنی و مذهبی، دوره‌های فرهنگی و هنری، زبان‌های خارجی و موارد بسیار دیگر به‌صورت آنلاین قابل‌ارائه می‌باشند.

ازآنجایی‌که ترافیک اصلی بر روی سرورهای رها کلاس می‌باشند، برای برگزاری یک دوره آموزشی آنلاین کافی است سرعت لازم جهت تدریس مدرس فراهم شود.
این سرعت متناسب با امکانات مورداستفاده در کلاس مانند صدا، تصویر و دسکتاپ بین ۵KB/S تا ۵۰KB/S متغیر خواهد بود.
به‌بیان‌دیگر حداقل اینترنت ADSL 128 ضروری است. دقت داشته باشید برای ارائه محتوا سرعت آپلود اهمیت دارد.

مدرس می‌تواند از هر مکان دلخواهی که به اینترنت دسترسی داشته باشد در کلاس حضور یافته و به تدریس بپردازد.

محدودیتی در ظرفیت کلاس‌های آنلاین رها کلاس وجود نداشته و متناسب با سرویس تهیه‌شده می‌توان کلاس‌ها را با ظرفیت دلخواه برگزار نمود.

تمامی افرادی ک به اینترنت مناسب دسترسی داشته باشند می‌توانند بدون محدودیت مکانی از داخل یا خارج کشور در دوره‌های آنلاین شرکت نمایند.

یک دستگاه رایانه و اینترنت مناسب برای شرکت در کلاس آنلاین کافی است اما برای برقراری ارتباط ۲ طرفه با مدرس و یا سایر کار آموزان می‌بایست از هدست و وبکم استفاده نمود.

بله درصورتی‌که اینترنت از نوع ADSL باشد می‌توان از منزل نیز در کلاس‌های آنلاین شرکت نمود.

پرسش‌های متداول- ضوابط فروش

هریک از مخاطبانی که در یک رویداد شما به‌صورت آنلاین و هم‌زمان شرکت می‌نمایند در اصطلاح یک کاربر آنلاین محسوب می‌گردند.
حداکثر تعداد مخاطبین آنلاین در یک رویداد برابر با ظرفیت رویداد شما خواهند بود.

ما بر اساس پیش‌بینی حداکثر ظرفیت موردنیاز جهت برگزاری رویدادها از سوی شما، سرور مناسب را به سرویستان اختصاص می‌دهیم. بنابراین ارائه سرویس با ظرفیت کاربر آنلاین نامحدود امکان‌پذیر نیست.

هر رویداد صرف‌نظر از تعداد شکت کنندگان خود دارای مدت‌زمان معینی است. مثلا یک کلاس آموزشی ۲ ساعت و یک وبینار می‌تواند تا ۸ ساعت به طول بیانجامد.
اکنون اگر مدت‌زمان کل رویدادهایی که در یک ماه برگزار می‌نمایید را باهم جمع کنید، مجموع ساعت‌های استفاده شما از رها کلاس در طی یک ماه به دست می‌آید.

شما می‌توانید از شارژ سرویس خود (مجموع ساعت در ماه) بدون محدودیت استفاده نمایید.
به‌عنوان‌مثال اگر سرویس شما با ظرفیت ۵ ساعت در ماه خریداری‌شده باشد و اعتبار آن ۳ ماهه باشد درنتیجه می‌توانید درمجموع ۱۵ ساعت رویداد آنلاین برگزار کنید. حال ممکن است در ماه اول تنها ۲ ساعت از این ظرفیت را مصرف نمایید یا تمام ۱۵ ساعت آن در هفته اول استفاده شود.

بله، شما در هر زمان می‌توانید مجموع ساعت در ماه سرویس خود را افزایش دهید. ممکن است برای شروع سرویس جهت برگزاری ۵ ساعت وبینار در ماه تهیه کنید. اما پس از برگزاری ۲ وبینار به دلیل استقبال شرکت‌کنندگان تصمیم به افزایش وبینار ها تا ۲۰ ساعت در ماه‌گرفته و سرویس خودر شارژ نمایید.
شارژ سرویس‌ها بر مبنای نفر ساعت است.

در صورت استفاده از دامنه اختصاصی، آدرس دامنه یا زیر دامنه دلخواه شما در پنل کاربری‌تان تعریف می‌شود و تمامی اتاق‌های مجازی به‌صورت خودکار با آدرس موردنظر شما ایجادشده و در آن برگزار می‌گردند. این سرویس نیاز به هیچ‌گونه دانش برنامه‌نویسی ندارد.

شما با تهیه بسته آی فریم می‌توانید رویدادهای خود را در سایت و دامنه دلخواهتان برگزار نمایید. می‌توانید برنامه رها کلاس را در صفحات داخلی وب‌سایت خود اجرا نمایید.
دقت داشته باشید در صورت استفاده از بسته میزبانی، سرور و پهنای باند موردنیاز همچنان توسط رها کلاس تأمین‌شده و تنها نمایش رویدادها به وب‌سایت شما منتقل می‌شوند.

دربسته آی فریم شما می‌توانید رویدادهای خود را در صفحات وب‌سایت‌ها و دامنه‌های مختلفی فراخوانی نمایید و محدودیتی در تعداد دامنه مورداستفاده ندارید.
تنها شرط لازم داشتن گواهینامه ssl در دامنه‌های موردنظر است ولی در دامنه اختصاصی تمامی رویدادهای شما تنها در یک دامنه مشخص برگزار می‌گردند.
دربسته آی فریم شما می‌توانید محتوای صفحات خو را نیز در کنار محیط برنامه رها کلاس نمایش دهید.
اما در دامنه اختصاصی کلیه اتاق‌ها به‌صورت خودکار با آدرس دامنه اعلام‌شده ایجاد می‌شوند درحالی‌که با بسته آی فریم شما می‌بایست برای هر رویداد خود به‌صورت دستی یک صفحه در وب‌سایتتان ایجاد کرده و مختصری برنامه‌نویسی انجام دهید.

قبل از تهیه سرویس رها کلاس بهتر است برآورد نسبی از حجم فعالیت خود داشته باشید و سپس بر اساس شرایط اجرای برنامه‌ها سرویس مناسب را انتخاب کنید.

پرسش‌های متداول- وب کنفرانس

ازنظر فنی در رها کلاس محدودیتی برای ظرفیت جلسات وب کنفرانس وجود ندارد.

برخلاف سیستم‌های ویدیو کنفرانس که دارای محدودیت در تعداد نقاط اتصال کاربران می‌باشند سیستم وب کنفرانس رها کلاس هیچ‌گونه محدودیتی در تعداد نقاط اتصال کاربران به جلسه وب کنفرانس وجود ندارد.

به تعداد تصاویر هم‌زمان و کیفیت تصاویر بستگی دارد.

خیر، سرویس‌های وب کنفرانس رها کلاس در تمامی ساعات شبانه‌روز و ایام هفته فعال بوده و بدون نیاز با هماهنگی قبلی آماده بهره‌برداری می‌باشند.

بله از سرویس وب کنفرانس رها کلاس میهمانان خارج از کشور نیز می‌توانند در جلسات وب کنفرانس شرکت نمایند.

در حال حاضر برگزاری تمامی جلسات فقط بر پایه اینترنت میسراست و در شبکه‌های درون‌سازمانی ممکن نیست.

پرسش‌های متداول- پخش زنده رویدادها

همایش، سمینار، کنفرانس و… ازجمله رویدادهایی هستند که می‌توان در بستر اینترنت به‌صورت زنده و آنلاین پخش نمود.

اینترنت محل برگزاری رویداد می‌بایست در درجه اول پایدار باشد. تا از بروز اختلال در حین پخش زنده پیشگیری شود. سرعت آپلود نیز می‌بایست حداقل ۲۵۶kb/s باشد.

بله می‌توانید بیش از دو تصویر هم‌زمان پخش‌کنید، به ازای هر وبکم می‌توان یک تصویر را به‌صورت زنده و هم‌زمان پخش نمود.

خیر، دوربین‌های فیلمبرداری امکان اتصال به سیستم های تحت وب را ندارند و حجم تصاویر تولید شده با این دوربین ها نیز بسیار بالاست.

۵/۵ - (۴ امتیاز)