همکار تولید محتوا

طی سال‌های اخیر،‌ شغل تولید محتوا از رونق خوبی برخوردار بوده است. حضور گسترده‌ی کسب و کارها در وب و شبکه‌های اجتماعی و استفاده از سایت و وبلاگ برای معرفی و فروش محصولات باعث شده که نیاز به تولید محتوا هم بیش از هر زمان دیگری احساس شود. محتوایی که در سال‌های اخیر رواج بیشتری یافته است نوع محتوای الکترونیکی است که در آن تمرکز اصلی روی محتواهایی است که روی بستر دیجیتال دست به دست می‌شوند و رسانه‌های دیجیتال، وظیفه توزیع و ترویج آن‌ها را به عهده دارند.

این محتوا از طریق وبسایت‌ها و وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین و یوتیوب و نرم افزارهای پیام‌رسان مثل تلگرام و یا واتساپ است.

امروزه تاکید بیشتر سئو بر تولید محتوای با کیفیت است. تولید محتوای با کیفیت باعث می‌شود که رتبه وبسایت به طور چشم‌گیری افزایش پیدا کند. به همین دلیل است که اکثر مدیران وبسایت‌ها یکی از بخش‌های خود را به تولید محتوا اختصاص داده‌اند و سعی می‌کنند که بلاگ نویسان با تجربه‌ای را در این زمینه استخدام کنند.

تغییر رویکرد گوگل نسبت به تولید محتوا یکی دیگر از عواملی است که باعث می‌شود صاحبان کسب و کار تمرکز بیشتری روی مبحث تولید محتوا داشته باشند. این تغییرات در رویکرد و الگوریتم‌های گوگل موجب ارتقا جایگاه همکار تولید محتوا شده است. تولید محتوا خلق، بازبینی یا بازآفرینی اطلاعاتی است که می‌خواهند پیامی را به مخاطب منتقل کنند و قرار است با خواندن آن‌ها ابهامات ذهن مخاطب به صورت کلی یا جزئی برطرف شود.

چه نکاتی را برای تولید یک محتوای با کیفیت باید رعایت کنیم؟

یکی از مسائل اصلی که بلاگ نویسان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، ایجاد محتوای مناسب با کسب و کار است. اینکه چگونه محتوایی را تولید کنند که مناسب با مخاطبان وبسایت باشد و همچنین منبعی پیدا کنند که معتبر باشد. برای ایجاد یک محتوای با کیفیت رعایت بعضی نکات به بهبود کیفیت آن کمک می‌کند. فهرستی از این نکات به صورت زیر است:

محتوایی که نگارش می‌شود باید متناسب با موضوع کلی وبسایت باشد. چون مخاطبی که وارد یک وبسایت با یک موضوع مشخص می‌شود به دنبال مطالب دیگر در همان حوزه و همان مفاهیم است.

یک محتوای موفق محتوایی است که مخاطب با علاقه و اشتیاق آن را دنبال کند و فقط با مطالعه سطحی از آن نگذرد. این محتوا می‌تواند مخاطب را برای اهداف بعدی راغب‌تر کند.

نگارش محتوا توسط افراد آشنا و مسلط به آن حوزه باعث افزایش کیفیت، صحت و قابل اعتماد بودن محتوا می‌شود. این امر باعث می‌شود مخاطب وبسایت را به عنوان مرجعی از مطالب مورد نیازش برای انتخاب‌های بعدی در نظر داشته باشد.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب خود دارای چند شاخص مختلف است. یکی از این شاخص‌ها ارتباط کلمه کلیدی با مطالب موجود در صفحه است. شاخص بعدی تعداد جستجوی کلمه کلیدی توسط مخاطبان است. برای انتخاب درست کلمه کلیدی در این زمینه می‌توان از ابزارهایی مثل گوگل کیورد پلنر که مختص اینکار هستند استفاده کرد. رقابت شاخص بعدی است. اینکه سایت‌های رقیب تا چه اندازه صفحه خود را بر اساس کلمات کلیدی سئو کرده‌اند.

برای تهیه این لیست نیز ابزارهایی مثل ubersuggest به کمک تولیدگر محتوا می‌آیند.

و نکات بسیار دیگری مانند انتخاب عنوانی جذاب و گیرا، در نظر گرفتن نیاز کاربر، تهیه لیستی از مقالات، رعایت نکات نگارشی درست در تولید محتوا، جدی گرفتن متا تگ عنوان و متا تگ توضیحات، ایجاد لینک داخلی بین صفحات، معرفی منبع و لینک آن به مطلب، بخش‌بندی کردن مطالب مرتبط و …

تولید محتوای مرتبط و ارزشمند کار آسانی نیست و زمان و هزینه زیادی می‌طلبد. اما یک محتوای خوب منجر خواهد شد که مخاطب درنگ کند، بخواند، فکر کند و… به شکلی متفاوت رفتار کند.کارشناس تولید محتوا چیزی بسیار بیشتر از تنها یک واردکننده اطلاعات است. حتی ممکن است کارشناس تولید محتوا خود ورود اطلاعات به وبسایت را نیز برعهده نداشته باشد. در تولید محتوا باید یک نکته اساسی را مد نظر داشته باشید. مخاطب همه چیز است و برای اوست که شما مشغول تولید محتوای سایت هستید. بنابراین تمایلات، سلایق، نظرها و برآوردن نیازهای او اولویت اصلی متخصصان تولید محتوا است. محتوای خوب با مخاطب ارتباط برقرار کرده به نحوی که مخاطب احساس می‌کند با شخص او صحبت می‌کند و و به او ارزش می‌دهد. در این صورت است که مخاطب به متن و نگارنده اعتماد کرده و از مشاوره و نظراتش استفاده می‌کند.

تاثیر یک تولید محتوای باکیفیت

یک تولید محتوای با کیفیت و جذاب تاثیر به سزایی در افزایش ترافیک ورودی و سئو وب سایت دارد. همان طور که می‌دانید تولید محتوا برای هر سازمان باید بر اساس پرسونای مخاطبان آن وب سایت و با توجه به موضوع کسب و کار ایجاد شود. تا بتواند مخاطبان را جذب کند. این کار باعث افزایش رضایت مخاطبان و در نتیجه جایگاه بهتر سایت در موتورهای جستجو می‌شود.

همچنین تولید محتوا در امور گوناگون دیگری نیز در مجموعه رها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله این موارد می‌توان به تولید محتوای مختص کمپین‌های تبلیغاتی، معرفی محصول و خدمات و سایر موارد تخصصصی و عمومی‌ اشاره کرد.

محتوای تولید شده در سایت باید دارای کیفیت لازم بوده و نباید صرفا به کمیت حجمی نوشته‌ها توجه نمود. به جای تولید انبوهی از محتواهای بی کیفیت، باید تلاش کرد تا محتوای با کیفیت و مفید تولید کرد. همچنین تولید محتوای اصولی پیروی می‌کند. و افراد دارای سمت فوق می‌بایست دانش کافی در رابطه با این اصول و تکنیک‌های لازم باشند و بتوانند در جای مناسب از این دانش بهره بگیرند. در نتیجه محتوی سئو شده با رعایت اصول نگارشی و ویرستاری سبب اعتبار متن تولید شده خواهد شد.

استفاده از مراجع معتبر، آشنایی کافی با زبان انگلیسی جهت ترجمه متون و استفاده از منابع خارجی مزیت محسوب می‌شود. مطلب تولید شده و همچنین استفاده از داده‌ها و پیوندها از منابع خارجی،‌ تاثیر به سزایی در منحصر به فرد و دست اول بودن متن دارد و اعتبار ویژه‌ای به محتوا می‌بخشد.

ما در مجموعه دانش بنیان رها، با توجه فیلد کاری منحصر به فردی که داریم تولید محتوایمان از لحاظ کیفیت در رده بالایی قرار دارد و این رده شغلی را از نظر ما پر اهمیت جلوه می‌دهد. اگر به همکاری با ما علاقه‌مندید می‌توانید با تکمیل فرم زیر رزومه کاری خود را برای ارسال کنید.

فرم درخواست همکاری