همکار رسانه

پیدایش و توسعه رسانه‌ها در جهان و افزایش استخدام آن‌ها تاثیر به سزایی بر امر اطلاع‌رسانی دارد. اطلاع رسانی و ایجاد بستر ارتباطات بین افراد مختلف در میان شبکه‌های اجتماعی و بر اساس علایق مختلف کاری بیشترین تغییری بوده است که در چند سال گذشته در حوزه رسانه‌ها وجود داشته است. رسانه‌های امروزی از نظر شکل و محتوا تفاوت‌های بسیاری با نوع سنتی خود دارند و راهکارهای جدیدی در حوزه اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه‌ای بوجود آورده‌اند.

امروزه که رسانه‌های مجازی بر بستر وب به عنوان یک قدرت تاثیرگذار در روابط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی انسان شده‌اند، جایگاه اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه‌ای از اهمیت بیشتری در جوامع مختلف برخوردار شده است. این مسئله حجم محتوای تولید شده را در جهان تا حد زیادی افزایش می‌دهد. از طرف دیگر میزان مشارکت اجتماعی کاربران را بیشتر کرده و به همین دلیل آگاهی کاربران را نیز ارتقاء می‌بخشد.

بنابراین ورود به جامعه اطلاعاتی و ایجاد و گسترش رسانه‌های الکترونیکی و اینترنتی باعث دسترسی بهتر و بیشتر به اتفاقات روز دنیا است. همکار رسانه می‌تواند نقش بسیار مهمی در ارائه اطلاعات دست اول و به روز و همچنین ارتباط آسان با مخاطب و انتقال بهتر مطالب به آن‌ها شود. در شرکت رها، همکار رسانه وظیفه خطیر ارائه اطلاعات بسیار منحصر به فرد مجموعه را دارا می‌باشد و یکی از ارکان مهم پیش‌برد اهداف ما محسوب می‌شود.

ویژگی‌های همکار رسانه

  1. یکی از ویژگی‌های اصلی رسانه‌ها همه جا بودن و در دسترس بودن همیشگی آن‌ها است. این امر موجب همبستگی زیادی بین واحد رسانه و مخاطبان می‌شود. در واقع می‌توان از این ویژگی و مزیت آن برای انتقال مفاهیم و آموزش نکات به بهترین شکل استفاده برد. به همین دلیل است که عصر کنونی عصر ارتباطات نامیده می‌شود.
  2. سرعت یکی دیگر از خصوصیت‌های مهم رسانه است. سرعت رسانه‌ها با یک دیگر متفاوت است. برخی از رسانه‌ها سریع‌تر از سایر رسانه‌ها عمل کرده و زودتر به خبرها و اطلاعات دسترسی پیدا می‌کنند، اما امروزه سرعت در رسیدن به انتقال اطلاعات روز دنیا، به برخی مخاطبین از اهمیت خاصی برخوردار است. آنچه به یک رسانه نسبت به رسانه‌های دیگر برتری می‎بخشد، سرعت مناسب ارائه اطلاعات مورد نیاز کاربر در زمان مناسب آن است.
  3. وسعت و گستردگی یک از ویژگی‌های جذاب رسانه است که عبارت است از گستردگی و میزان اطلاعاتی که در مورد یک موضوع خاص ارائه می‌کند، رسانه‌های امروزی مانند وب سایت‌ها این امکان را دارند که به صورت وسیع‌تر و با جزئیات کافی، یک موضوع خاص را مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار ‌دهند. و همین امکان که منجر به رفع نیازهای کاربران می‌شود، همراهی و ایجاد ارتباط موثر و تعامل هدف‌مند بین کاربر و مدیر یک وب‌سایت را به دنبال دارد.

وظایف سرپرست واحد رسانه

در مجموعه شرکت‌های مهندسی دانش بنیان رها، همکار رسانه وظیفه خطیر ارائه اطلاعات بسیار منحصر به فرد مجموعه را دارا می‌باشد و یکی از ارکان مهم پیشبرد اهداف ما محسوب می‌شود. سرپرست واحد رسانه در شرکت رها وظیفه مدیریت و اجرای سیاست تبلیغاتی و اطلاعاتی مجموعه و همچنین اجرای پروژه‌های خارجی را به عهده دارد.

بی‌نیازی مجموعه از برون سپاری فعالیت‌های تبلیغاتی که بخشی از آن مدیریت وبسایت است از مهم‌ترین اهداف ایجاد واحد رسانه می‌باشد. اگر بخواهیم وظایف سرپرست واحد رسانه را به طور تیتر وار و خلاصه بیان کنیم، این وظایف عبارت‌اند از:

  • مدیریت اجرای فرایند پشتیبانی سایت
  • مدیریت اجرای فرایند تولید محتوی و سئو محتوی
  • مدیریت اجرای تولید محتوی در زمینه تبلیغات
  • مدیریت اجرای تولید محتوی در زمینه روابط عمومی
  • مدیریت بارگزاری مطالب در رسانه‌های مجموعه
  • مدیریت اجرای فرایند پروژه‌های خارجی

سرپرست واحد رسانه موظف به کنترل و مدیریت زیر مجموعه‌های واحد رسانه در جهت استراتژی‌های تعیین شده نیز می‌باشد. در مجموعه شرکت‌های مهندسی دانش بنیان رها واحد رسانه شامل واحد پردازش، واحد تبلیغات، واحد تولید محتوای متنی، تولید محتوای سمعی و بصری یا واحد گرافیک و همچنین واحد روابط عمومی می‌باشد.
هدایت و کنترل همکار رسانه نیازمند داشتن مهارت‌هایی همچون آشنایی با نصب و راه اندازی وبسایت، مدیریت و ارتقاء وبسایت‌های مجموعه، توانایی کنترل محتوای تولید شده برای انتشار در وبسایت بر اساس الگوریتم‌های سئو، تولید محتوای تخصصی و با استانداردهای مجموعه در جهت تحقق اهداف رسانه و تبلیغات، توانایی جهت دهی به واحد تولید محتوای سمعی و بصری برای تولید محتوا با ابزارهای طراحی و گرافیکی مانند افتر افکت، پریمیر، ایلاستریتور، فتوشاپ، ارائه راهکارهای موثر تبلیغاتی، مدیریت واحد تبلیغات در جهت بالابردن بازده تبلیغات و افزایش تاثیر آن در فروش، کمک به برندینگ مجموعه، ایجاد و حفظ تصویری مطلوب از سازمان با هدف تقویت موقعیت سازمان است.
یکی از کلیدی‌ترین مهارت‌های سرپرست واحد رسانه و در واقع مدیریت وبسایت آنالیز و بررسی متداوم وبسایت است. منظور از آنالیز بهینه سازی سایت با استفاده از تکنیک‌های طراحی سایت و برنامه نویسی، محتوای مناسب سایت، عوامل خارجی و استفاده از علم سئو است.

بهترین ابزارهای بررسی آنلاین سایت و بهینه سازی آن

از بهترین ابزارهای بررسی آنلاین سایت و بهینه سازی آن برای همکار رسانه، می‌توان به گوگل وب مستر، گوگل آنالیتیکس، وورنک، GT metrix، similar web و … اشاره کرد. هر کدام از این ابزارها امکان آنالیز و تحلیل بخشی از وبسایت را برای ما فراهم کرده‌اند.کاربرد هریک را می‌توان به صورت زیر تعریف کرد:

گوگل وب مستر و یا گوگل کنسول عملکرد سایت را در موتورهای جستجو بررسی می‌کند و یک گزارش از چگونگی عملکرد وبسایت و همچنین ترافیک سایت به ما می‌دهد. امکان بهینه‌سازی محتوا بر اساس کلمات کلیدی، بررسی نوع ایندکس شدن صفحات، بررسی تعداد و نوع لینک‌های داخلی و خارجی نیز از دیگر امکانات گوگل کنسول است.

گوگل آنالیتیکس ابزار دیگری است که گزارشی کامل از ترافیک سایت مانند تعداد کاربرانی که وارد وبسایت شده‌اند، مدت زمانی که در وبسایت سپری کرده، نحوه ورود کاربران بر اساس لینک مستقیم، جستجو و یا ارجاعی و … ارائه می­دهد.

وورنک هم یکی از پرکاربردترین ابزارهای آنالیز سایت به شمار می‌رود. آنالیزورهای رنگی این ابزار فهرستی از راهکارهایی که به بهبود سئوی سایت کمک می‌کند در دسترس ما قرار می‌دهد.

GT metrix ابزاری است که مواردی که باعث بالا رفتن سرعت بارگزاری سایت می‌شوند را بررسی می‌کند و اطلاعاتی از قبیل نحوه بهینه سازی سایت برای داشتن سرعت بیشتر، زمان بارگزاری صفحات، رفع مواردی که سرعت سایت را کاهش می‌دهد را بررسی می‌کند.

similar web نیز اطلاعاتی دقیق در مورد تحلیل سایت‌های مختلف و همچنین چشم اندازی جامع از استراتژی وبسایت را ترسیم می‌کند و وبسایت را بر اساس متغیرهایی مانند درصد ترافیک از مجراهای مختلف، نرخ پرش، سهم ترافیک، کلمات کلیدی که باعث به وجود آمدن ترافیک شده‌اند، تمایلات مخاطب و … تحلیل می‌کند.

در پی این آنالیزها و تجزیه و تحلیل‌ها، افزایش بازدید، افزایش نرخ کلیک، بهبود روند شناخت مشتری و هدفمند شدن جستجوی افراد حاصل می‌شود. با استفاده از این ابزارها می‌توان سرعت بارگزاری سایت، لینک‌های خارجی سایت، چیدمان محتوا در سایت، کلمات کلیدی و لینک‌های مرتبط با آن را بررسی کرد و گزارشات و آمارهایی را مبنی بر وضعیت سایت به دست آورد.

درخواست همکار رسانه در شرکت رها

در مجموعه‌ی رها برای هر سمتی مسیر پیشرفتی طراحی شده است. استفاده از توانایی‌های ذکر شده در بالا و افزایش مهارت‌های مورد نیاز یک وب مستر، مانند مهارت تدوین محتوای جذاب و خواندنی، بازاریابی و رتبه در موتورهای جستجو، آنالیز وبسایت با استفاده از ابزارهای مربوطه در زمان‌بندی مشخص و تدوین استراتژی متناسب با شرایط روز بازار و رقبا، و در کنار آن استفاده از تجربه، باعث بهبود جایگاه وب‌سایت و در نتیجه هموار شدن مسیر پیشرفت شغلی سرپرست به مدیریت واحد رسانه است.
اگر شما هم علاقه‌مند به استخدام در بخش همکار رسانه در مجموعه شرکت‌های مهندسی دانش بنیان رها هستید و توانمندی‌های ذکر شده را در خود می‌بینید می‌توانید از طریق تکمیل فرم استخدام زیر و ارسال آن به واحد منابع انسانی شرکت گامی در جهت ارتقاء توانایی‌های فردی خود و همچنین پیشبرد اهدافتان بردارید.

فرم درخواست همکار رسانه