همکار گرافیک

مجموعه شرکت‌های مهندسی رها آمادگی استخدام همکار گرافیک به‌صورت تمام‌وقت، نیمه‌وقت و پروژه‌ای را دارد. فاکتورهای مهم در استخدام گرافیست در مجموعه رها خلاقیت، علاقه به یادگیری و پیشرفت، وقت‌شناسی و روحیه‌ی کار تیمی است!

هنر طراحی گرافیک

طراحی گرافیک هنر برقراری ارتباط بصری یا ارتباط تصویری است که از ترکیب تصاویر، واژه‌ها و ایده‌ها شکل می‌گیرد تا اطلاعاتی را به تماشاگر برساند و در او تأثیر مشخصی بگذارد.
فرآیند طراحی گرافیک، ارتباط بصری و حل مسئله از طریق استفاده از تایپوگرافی، عکاسی، نماد نگاری و تصویرسازی است.
همکار گرافیک نمادها، تصاویر و متن را ایجاد و ترکیب می‌کند.
طراحى گرافیک اصطلاحى است عام براى حرفه‌اى که از طراحى حروف، تصویرسازی، عکاسى و چاپ به‌منظور ارائه اطلاعات یا آموزش تشکیل می‌شود.
طراحانی که در طراحی گرافیک هویت بصری تخصص دارند با صاحبان برند همکاری می‌کنند.
تا دارایی‌هایی مانند آرم، تایپوگرافی، پالت‌های رنگی و کتابخانه‌های تصویری که نمایانگر شخصیت یک برند است، ایجاد کنند.
علاوه بر کارت‌های ویزیت استاندارد طراحان معمولاً مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های برند بصری (راهنماهای سبک) را تهیه می‌کنند که بهترین شیوه‌ها را توصیف می‌کنند.

همکار گرافیک کیست؟

یکی از الزامات طراح گرافیک داشتن خلاقیت و ایده پردازی است. گرافیست با کمک تصویر با مخاطبین خود ارتباط برقرار کرده و آن‌ها را جذب می‌کند. به همین جهت همواره در حال پیاده‌سازی ایده به کمک فرم‌های تصویری است و در زمان طراحی، ایده‌هایش عملی می‌شوند. ایده و فکر در جریان عمل طراحی تولید می‌شود که طی آن گرافیست تحقیق می‌کند، مرتب می‌کند و اطلاعات را تفسیر می‌کند. هدف را معین، ایده‌ها را ابداع و یک‌شکل و شمایل تصویری جدید را خلق می‌کند. اهمیت جایگاه شغلی طراح به نمایش درآوردن اهداف شرکت به شیوه‌ی بصری جذاب برای ارائه به مخاطب است و این شغل به‌عنوان یک علم تخصصی شناخته می‌شود.
درواقع همکار گرافیک یک رابط بصری بین مجموعه ما و مخاطب محسوب می‌شود و می‌تواند به‌عنوان ابزاری قدرتمند برای ارائه اطلاعات و یا آموزش استفاده شود. مسئله‌ی بسیار مهم و تأثیرگذار یک طرح جلب رضایت و میزان تأثیری که یک مطلب با هر ابعاد و با هر موضوعی بر روی مخاطب می‌گذارد در نظر گرفته می شود و این ارتباط باکیفیت تصویری محتوا رابطه‌ی مستقیمی دارد. گرافیک هنرى است که ترسیم کردن و نگاشتن عناصر اصلى آن ‌را تشکیل مى‌دهد. این رشته زیرمجموعه ارتباطات بصری و طراحی ارتباطات در نظر گرفته می‌شود.

ابزارهای گرافیکی

همکار گرافیک همواره با منابع و ابزارهای گرافیکی بسیاری روبرو می‌شود. تعدادی از ابزارهای گرافیکی به شرح زیر است:

نرم‌افزار فتوشاپ یک ویرایشگر حرفه‌ای است که بر اساس پیکسل کار می‌کند. ابزاری برای تشخیص درست رنگ‌ها و تغییر ساده‌ی تصویر به‌وسیله نور است.

نرم‌افزار ایلاستریتور یک ابزار قدرتمند جهت طراحی و ویرایش به‌صورت برداری است.
این نرم‌افزار گرافیکی با ابزار طراحی جهت خلق آثار برداری و افکت‌های گرافیکی به همراه قلم‌موها (Brush) در اختیار طراحان است.

کرل نرم‌افزاری حرفه‌ای برای طراحی است. برداری است و بر اساس وکتور کار می‌کند.
با امکانات منحصربه‌فرد آن برای ویرایش تصاویر و کار با فونت‌ها، ابزار حرفه‌ای طراحی گرافیکی و طراحی سایت آن می‌توانید خلاقیت خود را درزمینهٔ طراحی افزایش دهید.

ایندیزاین نرم‌افزار گرافیکی است که بیشتر در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی مورداستفاده قرار می‌گیرد
از این نرم‌افزار بیشتر در آماده‌سازی مجلات، کتاب‌ها، سررسید‌ها، بروشورهای تبلیغاتی و … استفاده می‌شود.

۳D Max یک نرم‌افزار حرفه‌ای گرافیک سه‌بعدی رایانه‌ای است که برای ساخت تیزر و بازی و تصاویر سه‌بعدی استفاده می‌شود.

Maya نیز نرم‌افزاری پرکاربرد در طراحی‌های سه‌بعدی و انیمیشن و ایجاد جلوه‌های ویژه بصری است که در فیلم‌سازی، تولید انیمیشن و ساخت بازی های کامپیوتری نیز کاربرد دارد.

افترا فکت یکی از نرم افزاره گرافیکی دوبعدی است که برای ساخت جلوه‌های ویژه بصری و تولید تیتراژ در سینماها کاربرد دارد.
نرم‌افزارهای گرافیکی ذکرشده تنها بخشی کوچکی از دنیای بزرگ نرم‌افزارهای گرافیکی است.
لایت روم، Gimp، اینک اسکیپ نیز از دیگر ابزارهای گرافیکی به شمار می‌روند.

فهرست ذکر شده از پرکاربردترین نرم افزارهای گرافیکی هستند اما نرم افزارهایی مانند لایت روم، Gimp، اینک اسکیپ هم ابزارهایی هستند که برای طراحی استفاده می‌شوند.

جذاب‌ ترین شاخه رشته گرافیک کدام است؟

به نظر می‌رسد جذاب‌ترین شاخه‌ی رشته گرافیک تصویرسازی باشد. هر شرکتی برای کسب جایگاه بهتر نسبت به رقبای خود همواره در تلاش است.
استفاده‌ی درست از تصاویر گرافیکی و جذاب در تبلیغات کسب‌وکارها، یکی از ابزارهای پیروزی برای به دست آوردن جایگاه مناسب تلقی می‌شود.
در مجموعه‌ی دانش‌بنیان رها برای کسب موفقیت در این چالش و ارائه‌ی هرچه بهتر محصولات و خدمات نیازمند هنر و خلاقیت طراحان هستیم.
دانش منحصربه‌فرد ما در تولید و ارائه‌ی محصولات کاملا واضح است. به همین جهت آنچه برای ما مهم تلقی می‌شود
همکار گرافیکی است که این مفاهیم تخصصی را به زبانی ساده و ملموس به کمک ابزارهای گرافیکی برای مخاطب زیبا و چشم‌نواز معرفی کند.
گرافیست در شرکت مهندسی رها وظیفه‌ی ایجاد طرح‌های گرافیکی و هم‌چنین آرایش و ویرایش آن‌ها در راستای اهداف تبلیغاتی و آموزشی مجموعه است.
اگر شما هم به موضوعات گرافیک علاقه‌مند هستید مجموعه رها مشتاق همکاری و تعامل با شماست.

کاربردهای طراحی گرافیک

طراحی در معنای تخصصی، مفاهیم و کاربردهای متنوعی را دربر می‌گیرد، ازاین‌رو نمی‌توان با یک تعریف مشخص تمام جنبه‌های آن را بیان کرد.
کاربردهای رایج طراحی گرافیک شامل هویت (لوگو و نام تجاری)، انتشارات (مجلات، روزنامه‌ها و کتاب‌ها)، تبلیغات چاپ، پوسترها، بیلبوردها، گرافیک وب‌سایت و عناصر، علائم و بسته‌بندی محصولات است.
به‌عنوان‌مثال، بسته‌بندی محصول زیروکلاینت ممکن است شامل یک لوگو یا دیگر آثار هنری، متن‌های سازمان‌یافته و عناصر طراحی خالص ازجمله عکس‌ها، اشکال و رنگ باشد که ساختار متحد قطعه را شکل می‌دهند.

فرم درخواست همکار گرافیک

Rate this page