همکار فناوری اطلاعات

مجموعه دانش بنیان رها، تولید کننده و تنها دارنده نمایندگی انحصاری محصولات سخت افزاری و نرم افزاری، یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه IT می‌باشد. همچنین مفتخریم که توانستیم با اتکا بر دانش و تلاش واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات (به اختصار فاوا) روز به روز به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنیم. پیوستن به مجموعه رها برای همکار فناوری اطلاعات و ارتباطات، پلی به سمت نیل به اهداف فردی خواهد بود.

فناوری اطلاعات (IT) چیست؟

مفهوم فناوری اطلاعات (IT) مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم‌های اطلاعات کامپیوتری، به ویژه برنامه‌های کاربردی، سخت افزار کامپیوتر و دستگاه‌های تلفن همراه است. فناوری اطلاعات با استفاده از رایانه‌های الکترونیکی و نرم افزار‌های کامپیوتری با تبدیل، ذخیره، حفاظت، پردازش، انتقال و ایمنی اطلاعات و بازیابی اطلاعات سروکار دارد. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها دارای بخش‌های فناوری اطلاعات برای مدیریت کامپیوتر، شبکه‌ها و سایر حوزه‌های فنی کسب و کار خود هستند. مشاغل IT شامل برنامه‌نویسی کامپیوتر، مدیریت شبکه، مهندسی کامپیوتر، توسعه وب، پشتیبانی فنی و بسیاری از مشاغل مرتبط است. از آنجا که ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم فناوری اطلاعات بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی همه ما شده است. حرکت رو به جلو تکنولوژی با سرعت بسیار زیادی اتفاق می‌افتد و می‌توان گفت که کمتر جوامعی وجود دارد که از تکنولوژی‌های حال حاضر استفاده نکرده باشد و در زمینه استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای سهولت در کارهای خود تجربه‌ای نداشته باشد. از این رو بسیاری از متخصصان و صاحب نظران مسائل توسعه‌ای در کشورهای در حال پیشرفت معتقد هستند که استفاده صحیح و به جا از فناوری اطلاعات و ارتباطات و آموزش روش‌های نوین می‌تواند بر بهبود کیفیت زندگی و میزان تولیدات و ارتباطات آن جامعه بیفزاید و برای ارتقای کیفیت زندگی مردم یاری رسان باشد. گسترش وسایل ارتباطات جمعی، سهولت دریافت پیام از رسانه‌ها و دسترسی کافی و به موقع به تمامی اطلاعات مورد نیاز بدون شک می‌تواند بر زندگی انسان‌ها در هر جای دنیا که باشند اثرات زیادی داشته باشد. توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در هر جامعه‌ای درهای جدیدی برای استفاده از امکانات نامحدود باز می‌کند. همچنین به جذب و نگهداری مشاغل و رشد و توسعه اقتصادی کمک کرده و چشم انداز مثبتی از آینده به همراه داشته باشد.

شرکت‌های هولدینگ رها که در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند

سه شرکت از هولدینگ رها فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات هستند که دو شرکت آرتا به صورت تخصصی در حوزه مجازی‌سازی (نصب و راه اندازی، تامین و تجهیز) و شرکت آتریا در حوزه آموزش مجازی‌سازی(R&D) فعالیت می‌کنند. پیش نیاز فعالیت در حوزه تخصصی مجازی‌سازی تسلط به دیگر حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات مانند امنیت، سخت افزار، زیرساخت شبکه، routing & switching، storageها، مجازی‌سازی سرور، مایکروسافت، لینوکس، برنامه‌نویسی است تا بتواند در حوزه مجازی‌سازی برنامه‌ها و مجازی‌سازی شبکه خدمت تخصصی اشکال‌یابی حرفه‌ای ارائه دهد. لذا به صورت معمول کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات که دارای مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد دانشگاهی دارند و در دوره‌های تخصصی شرکت کرده‌اند. با ورود به مجموعه رها در می‌یابند که بین آنچه به صورت تئوری و در کلاس‌های آکادمی آموخته‌اند و آنچه در رها به شکل حرفه‌ای، تخصصی و در حین کار می‌آموزند فاصله زیادی وجود دارد. اما با این وجود می‌توانند بعد از گذراندن یک الی سه ماه دوره کارآموزی در مجموعه رها به درجه کارشناسی و بالاتر برسند.

وظایف همکار فناوری اطلاعات (IT) مجموعه رها

درجات شغلی در واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات به صورت زیر است: کارآموز، کارشناس، کارشناس ارشد، سرپرست و مدیر فناوری اطلاعات. سطح توانمندی‌های تخصصی مورد نیاز برای هر یک از عناوین شغلی نام برده شده به طور کامل تدوین شده است.

مجموعه رهاکو بسیار بیشتر از خود پرسنل علاقه‌مند و مشتاق است که درجات پیشرفت و ترقی و به دنبال آن تسلط بر روی شاخه‌های مختلف فناوری اطلاعات با سرعت هرچه بیشتر طی شود. با فعالیت در واحد IT شرکت رها فاصله بین دانش کسب شده در دانشگاه و یا دوره‌های تکمیلی و حد مورد انتظار و مطلوب از تخصص در این حوزه تا رسیدن به توانمندی اجرایی پر خواهد شد. فرایند آموزش پرسنل واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات به چند صورت اتفاق می‌افتد.

این آموزش می‌تواند از طریق متخصصین اجرایی شرکت مهندسی رها در هنگام انجام پروژه و یا حین کار در واحد به پرسنل ارائه شود. یا محتوای آموزشی با کیفیت درخور در اختیار پرسنل داده می‌شود و یا در دوره‌های خارج از مجموعه رها (چه در سطح کشور و چه خارج از کشور) برای کسب دانش‌های خاص و به روز شرکت داده می‌شوند. این سرمایه‌گذاری علمی بر روی پرسنل فعال در واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌شود. چون رها مجموعه‌ای برای صرفا انجام و راه‌اندازی‌های عمومی و یا یک بازرگانی نیست. مجموعه مهندسی رها مرجع تخصصی ارائه راهکار و پیاده‌سازی آن در زمینه‌های مجازی‌سازی است و این مهم نیازمند توانمندی پرسنل در سطوح مختلف دارد.

بحث مهم دیگری که برای فعالیت در واحد فناوری اطلاعات برای مجموعه حائز اهمیت است خلق و خوی کارمندان است. تسک‌هایی که به پرسنل سپرده می‌شود اغلب به صورت کار تیمی است و بایستی فرد سلسله مراتب کار تیمی و سلسله مراتب سازمانی را رعایت کند. اخلاق کار حرفه‌ای را بداند و طبق آن رفتار کند. همکاری و همدلی با تیم IT باعث پیشرفت فردی و گروهی می‌شود.

رعایت کیفیت و استانداردها یکی از مهم‌ترین فاکتورها در شرکت مهندسی رها است. به عنوان مثال حدود ۲۰ درصد زمانی که یک پرسنل متخصص برای یک پروژه صرف می‌کند صرفا برای حرکت در جهت استانداردها و تکمیل مستندات و نقشه‌هاست. این امر ملزم به داشتن دقت بالا، خلق و خوی کار تیمی و انجام کار با خلاقیت بالاست. با بر این باوریم که اگر کارهای کوچک با دقت و خلاقیت انجام شوند پروژه‌های بزرگتر نیز به همین روال انجام خواهند شد. انجام تسک‌هایی مانند: سوکت زدن کابل‌های شبکه و یا اجرای فنی پسیو لازمه انجام پروژه‌های سنگین امنیتی است که همه متخصصان رها می‌بایست به آن مشرف باشند.یک ضرب المثل ژاپنی است که می‌گوید مدیران موفق مدیرانی هستند که از پایین‌ترین سطوح سازمانی شروع کرده‌اند و با رشد خود به سطوح بالایی رسیده‌اند. در نتیجه رعایت این سلسله مراتب و رسیدن برای ما بسیار مهم است. همه فرایندهای اجرایی واحد فناوری اطلاعات شرکت رها مانند بخش‌های دیگر مجموعه کاملا مدون است. در واحد شرح وظایف هر شخص به طور کاملا شفاف در اختیارش قرار می‌گیرد و پس از انجام تسک‌ها ارزیابی توسط مدیران صورت می‌پذیرد. بنابراین مسیر پیشرفت هم برای همه مشخص شده است.

اگر شما هم یکی از علاقه‌مندان به همکاری با مجموعه رهاکو به عنوان همکار فناوری اطلاعات هستید رزومه خود را از طریق تکمیل فرم زیر برای ما ارسال کنید.

فرم درخواست همکاری فناوری اطلاعات

۴.۴/۵ - (۱۴ امتیاز)